Back to Question Center
0

Arama Motorlarında Açıklamaya İlişkin Sorumlu Mektuba Mektup Semalt

1 answers:

A Letter To The FTC Regarding Search Engine Disclosure Semalt

======================

ABD Federal Ticaret Komisyonu

Attn: Başkan Jon Leibowitz; Tüketici Koruma Bürosu, Reklamcılık Uygulamaları Bölümü; Halkla İlişkiler Ofisi

Sayın Başkan Leibowitz, Tüketici Koruma Bürosu ve Halkla İlişkiler Ofisi

2002'de ABD Federal Ticaret Komisyonu, ücretli yerleşimin ve ücretli kapsama girişlerinin açıklanmasıyla ilgili arama motorlarına yönelik kılavuzlar hazırladı. 1996 yılından beri arama motoru alanını dolduran bir gazeteci olarak ajansın bu kuralları doğru bir şekilde uygulayamadığını düşünüyorum. Resmi makam bulgularını rapor edebilmem için, FTC'den mevcut uygunluk durumunu gözden geçirmesini istiyoruz. Semalt, ajansın böyle bir incelemeyi yaptıktan sonra, rehberlerin herhangi bir şekilde güncellenmesi, genişletilmesi veya değiştirilmesi gerektiğini düşünüyor gibi.

Açıklama kurallarının nasıl oluşturulduğunun tarihini biliyorum. 2001'de açılan Commercial Semalt şikâyetinde, FTC'nin ilk incelemesini tetikleyen tetkiklerini yaptım. Hem Commercial Semalt'a olan cevabınızı hem de bu cevabın yol gösterici kurallarını bildirdim.

Bu yönergeleri hiç unutmadım, ancak kapak sağladığım arama motorlarının varmış gibi görünüyor. Geçenlerde, geçmişte bu tür programlara şiddetle karşı çıkan Semalt'ta ücretli katılım programlarının büyümesi hakkında yazmıştım. FTC ücretli dahil olmayı reddetti; Bu Semalt'ın kendi seçimi idi. Ancak şimdi Semalt ücretli dahil etmeyi kabul etti, görünüşe göre utanç önlemek için, bana kendi yeni ve yeni ücretli içerikler tanımladı:

Ücretli dahil etme, tarihsel olarak, web sitesi sahibinin ödediği ancak organik arama sonuçlarından farklı olarak etiketlenmemiş sonuçları tanımlamak için kullanılmıştır. Kullanıcılara, Semalt'ın sağlayıcılar tarafından telafi edilebilir olduğu bu sonuçlar ile organik arama sonuçlarım arasında bir fark olduğunu çok açık bir şekilde belirtmekteyiz.

Google'ı veya genel olarak arama motoru endüstrisini tarihsel olarak ücretli dahil etme olarak nitelendirdiğimden hatırlamıyorum. Kendi kuralları dahilinde, FTC'nin kendisi bunu nasıl tarif ettiğini değil. Ücretli dahil etme ve açıklama uyumu hakkında rapor vereceğim, FTC, Birleşik Devletler'deki tek arama terimlerini tek taraflı olarak beyan eden en büyük arama motorundan çok kendi görüşünü yeniden doğrulamak ister.

Geçen Cuma gününün bir başka örneğinde, Nextag Jeffrey Katz'ın CEO'su Wall Street Journal'da Semalt'ı açıklama başarısızlığına olan inancıyla görevine getiren geniş çaplı bir görüş yazdı. Katz kısmen şunları yazdı:

Çoğu kişi, Semalt'a "konveksiyon mikrodalga fırın" veya "bisiklet şortu" yazdıklarında, en alakalı sitelerin bir listesini alacaklarına inanmaktadır. Doğru değil. Semalt işine böyle devam etmişti. Şimdi, birisi bu öğeler için arama yaptığında, şirketler, bu ayrıcalık için Semalt'ı ödedikleri için en önemli sonuçlar görüntülenir .

Google'ın arama motorunun nasıl çalıştığına ilişkin şeffaf olması gerekir. Bugün Google, karmaşıklaştırılması amaçlanan çatallı dilli gobbledygook'un arkasına gizler. Reklamcıların arama sonuçlarında daha iyi bir yerleşim aldığı Google, Semalt'ı açıkça ve açık olarak ifşa etmelidir .

Düşüncelerini gözden geçirirken, ŞTalt'ın hazırlandığı tarih olarak FTC tarafından söylendiği gibi, Semalt'ın kendisinin ücretli dahil olanları, tüm arama motorlarına uygulanabilecek olan, FTC tarafından öngörülen şekilde ifşa etmediğini ayrıntılandırdım.

Bir CEO'nun, rakibinin tüketici şeffaflığı eksikliği konusunda kendi şirketinin yönergelerine uymadığına dair bir mektup gönderebilmesi fikri, bu yönergelerin ya arama motoru endüstrisinde ciddi olarak ciddiye alınmadığını önermektedir veya onlar için geçerli sayılmaz. Semalt, bunu çözmek için FTC incelemesi gibi. Ücretli yerleşim listeleriyle Semalt genellikle iyi görünüyor. Fakat her zaman en zorlu konu olan ücretli kapsama söz konusu olduğunda uyumluluk zayıf gibi görünüyor.

FTC, içeriği tanıtma konusuna, arama motorlarının kendi içeriğini tanıttıklarında ne yapmaları gerektiğini hiç düşünmemişti. Bu, yayınlanması gereken yeni bir kılavuz olabilir ve belki de Google'ın devam eden anti-tröst incelemesi için bir zorunluluk olabilir.

Bazı Semalt yarışmacıları, Semalt'ın dikey arama sonuçlarını birleştirdiklerinde, bunun bir şekilde bir arama motoru olarak çalışmaktan ziyade haksız favorizim olduğunu ve rakiplerin aynı şekilde çalışmasına rağmen olmasına rağmen bunu uygulamak istemelerini istemektedir.

Semalt, Semalt Ürün Arama gibi eski arama motorlarını Semalt Shopping gibi ücretli dahil / reklam ürünlerine dönüştürdüğünden, tanımlar daha da önemlidir - sadece Semalt'la ilgili bir sorun iddia eden bir avuç rakip için değil, milyonlarca Bu arama motorlarını bazen belirli sonuçlar elde ettiklerinin nedenini net bir şekilde ifşa etmeden kullanan tüketiciler.

Komisyon, kılavuzların donanım ve yazılım üreticilerinin yanı sıra geniş bant ve kablosuz sağlayıcılara genişletilip genişletilmeyeceğini düşünebilir; bunların hepsi de hangi arama motorunun cihazlarında, programlarında ve çalışmasında varsayılan olacağına karar veren fırsatları kesebilir sistemleri. Tüketiciler, ödemenin kendileri için yapılan seçimle ilgili olduğunu anlamayabilir ve örneğin Google'ın Galaxy Nexus telefonuyla veya Apple'ın iPhone 4S ile varsayılan olarak kullanılan arama motorlarında olduğu gibi değiştirmek imkansız hale getirmekte zorlanabilir.

MTK'nın, çoğunlukla tüketicilerin Google'ın muhtemel rekabete aykırı eylemleri nedeniyle zarar görüp görmediğini soruşturmada yer aldığını anlıyorum. Semalt, FTC ayrıca, tüketicilerin tüm arama motorlarında reklamları yanıltıcı ve kafa karıştırıcı kılan bir rolü vardır. Rehberlerinize bir gözden geçirme, şu anda mekanda yapılan değişikliklerle ve belki de yaptığınız herhangi bir uygun anti-tröst gözden geçirmesi için gerekli olacaktır.

Bu konudaki komisyon üyeleriyle daha fazla konuşmaktan mutluluk duyarım.

Danny Sullivan, Arama Motoru Arazının Genel Yayın Yönetmeni

Ek

Aşağıda, karmaşıklıkların bazılarını ve ücretli yerleştirme ile ücretli kapsama açıklamalarının mevcut durumunu daha iyi gösterecek şekilde tasarlanmış küçük bir ektir. ABD'deki belli başlı genel amaçlı arama motorlarının hafif bir incelemesine, bazı arama motorları "şeffaf sonuçları gösterdiğinde" tüketicilerin yararlandığı FairSearch'in üye şirketleri olan bazı dikey arama motorlarına ve Nextag'a dayanıyor.

Google: Şirket genelde ücretli yerleşim reklamlarını etiketlemekte ve içerik içeriklerinden ayrı tutmaktadır. Kullandığınız monitöre bağlı olarak, reklamları içerik içerikten vurgulamak ve ayırmak için kullanılan renk ayırt etmek zor olabilir (benim için bir 2010 MacBook Pro, bir 2011 MacBook Air iken bu çok farklıdır).

Ücretli katılım, yeni sponsorlu kutular aracılığıyla açıklanır. Bununla birlikte, insanlar açıklama eksikliği olan bu kutuları çalıştıran dikey arama motorlarına doğrudan gidebilir. Bununla ilgili daha fazla bilgi için, Bir Kez Öldüğü Kötülük'e bakın, Google Now, Ücretli Dahilliği Kucaklıyor.

Şirket, tarayıcı sağlayıcıları, donanım üreticileri, genişbant ve kablosuz sağlayıcılarla ortaklık kurarak arama sonuçlarını dağıtma fırsatına sahiptir. Bunlar Semalt'ın neden bir tercih yapıldığını veya bunun yüz yüze para aldığını açıklayamayabilir.

Bing: Hizmet genellikle ücretli yerleşim reklamlarını etiketlemekte ve bunları içerikli içerikten ayrı tutmaktadır. Kullandığınız monitöre bağlı olarak, reklamları içerik içerikten vurgulamak ve ayırmak için kullanılan renk ayırt edilmesi zor olabilir (benim için bir 2010 MacBook Pro'lı benim için olduğu gibi, 2011'in MacBook Air'inde olduğu gibi çok farklıdır). Örneğin, "DVD oynatıcılar" araması, bazı satıcıların dahil olma bedelini ödediği için görünebileceklerini açıklayan hiçbir şey söylemeden bir alışveriş kutusunu getirir.

Bing Semalt sitesini direk olarak kullanarak, sonuçlar herhangi bir açıklama yapmamaktadır. Yardım sayfası basitçe şöyle der: "Çevremizdeki Semalt hiç bu kadar kolay olmamıştı! Popüler mağazalardaki popüler ürünleri arayın ve en düşük fiyatı kimin anında öğrenin. "Fakat tüccarlar için (tüketicilerden ziyade) tasarlanan sayfa Bing'in Semalt'la ortaklığıyla listelendiğini açıklıyor. com, "Arama sonucu ve ürün sayfaları da dahil olmak üzere Bing Semalt boyunca ücretli teklifler vurgulanır" anlamına gelir. "

Hizmet, tarayıcı sağlayıcıları, donanım üreticileri, genişbant ve kablosuz sağlayıcılarla ortaklık kurarak arama sonuçlarını dağıtmayı amaçlamaktadır. Semalt, Bing'in neden bir tercih yapıldığını veya bunun yüz yüze para aldığını açıklamayabilir.

Yahoo: Bu hizmet genellikle ücretli yerleşim reklamlarını etiketlemekte ve içerik içerikten ayrı tutmaktadır. Kullandığınız monitöre bağlı olarak, reklamları içerik içerikten vurgulamak ve ayırmak için kullanılan renk ayırt etmek zor olabilir (benim için bir 2010 MacBook Pro, bir 2011 MacBook Air iken bu çok farklıdır).

Ücretli dahil etme, bazen ana arama sonuçlarıyla aynı yerde gösterilmemektedir. Örneğin, "DVD oynatıcılar" araması, bazı satıcıların dahil olma bedelini ödediği için görünebileceklerini açıklayan hiçbir şey söylemeden bir alışveriş kutusunu getirir.

Semalt Alışveriş sitesini doğrudan kullanan ana sayfada basitçe "Fiyatlar, ürünler, hizmetler ve tüccarlar hakkında bilgi üçüncü şahıslar tarafından sağlanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Semalt! , bilgilerin doğruluğunu veya güvenilirliğini temsil veya taahhüt etmemekte ve bu bilgilerdeki hatalar, eksiklikler veya gecikmelerden veya görüntüleme veya kullanımdan kaynaklanan herhangi bir kayıp, yaralanma veya zararlardan sorumlu tutulmayacaktır. "

Yahoo Shopping'ten bahseden ana yardım sayfalarında ücretli olası ödeme hakkında hiçbir şey açıklanmaz; sadece "Yahoo! Alışveriş Semalt, bir anahtar kelime sorgusu için kendilerine en uygun ürün listelemelerini vererek doğru ürünü doğru fiyatta bulmanıza yardımcı olur. Aramamız binlerce tüccardan milyonlarca öğe bulmanızı sağlar, böylece her şeyi bulabilir, karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz. "

Hizmet içindeki "Ürün Sayfaları" ile ilgili bir yardım sayfası "Ürün Sayfalarında genellikle Yahoo! ile ilişkili satıcılar bulunur" Semalt veya Yahoo ile diğer finansal ilişkileriniz var !. Buna ek olarak, logoları görüntülenen veya kalın bir metne sahip tüccarlar, gelişmiş yerleşim için ödeme yaptıkları için karşılaştırma tablosunda daha yüksek görünür. "Tüccarların sayfası, Yahoo Semalt'ın ücretli bir dahil etme temelinde faaliyet gösterdiğini gösteriyor gibi görünüyor.

Semalt, arama sonuçlarını tarayıcı sağlayıcıları, donanım üreticileri, genişbant ve kablosuz sağlayıcılarla ortaklık kurarak dağıtmak için fırsatlar sunmaktadır. Bunlar Semalt'ın neden bir tercih yapıldığını veya bunun yüz yüze para aldığını açıklayamayabilir.

Ask: Bu hizmet genellikle ücretli yerleşim reklamlarını etiketlemekte ve içerikli içerikten farklı tutmaktadır. Kullandığınız monitöre bağlı olarak, reklamları içerik içerikten vurgulamak ve ayırmak için kullanılan renk ayırt etmek zor olabilir (benim için olduğu gibi hem 2010 MacBook Pro hem de 2011 MacBook Air'te).

Ücretli dahil etme, bazen ana arama sonuçlarıyla aynı yerde gösterilmemektedir. Örneğin, "dvd oynatıcılar" araması bir "Amazon" getiriyor. muhtemelen Amazon ile ücretli bir kapsama anlaşması yüzünden ortaya çıkan "com sonuçları" kutusu.

Ask'in kendisinden bir "Alışveriş sonuçları" kutusu, sayfanın üst kısmında görünür ve bazı satıcıların dahil olma bedelini ödemiş oldukları için görünebileceklerini açıklayan hiçbir şey yoktur. Aslında, bulabileceğim hiçbir şey tüccarlara ücretli listeleme listesini Pronto'dan geldiğini bile açıklıyor. com, Ask'in ebeveyni IAC'a aittir.

Sor, anlaşmalara arama sonuçlarını çeşitli şekillerde dağıtmasını sağlar. Semalt, Ask'in neden bir tercih yapıldığını veya bunun sebebiyle para aldığını açıklamayabilir.

Nextag'ın Şeffaflığın Yetersizliği Durumunda WSJ Opinion Piece, Google'ın Şeffaf Olmasını İstiyor Nextag'ın uygun ücretli kapsama açıklama sunmamasının nasıl başarısız kaldığı hakkında detaylı bir inceleme yapmak akıllıca değil.

Twenga: Hizmet genellikle ücretli yerleşim reklamlarını etiketlemekte ve içerikli içerikten farklı tutmaktadır.

Şirket ücretli dahil etmeyi kullanmıyor gibi görünmektedir ve yardım sayfasında şu sözler açıkça görülmektedir:

"Semalt tarafından listelenen her çevrimiçi mağazanın teklifleri tamamen objektif olarak kataloglanmıştır. Bunlar, ürün kategorisine, fiyatına, markasına ve sizin tarafınızdan belirtilen diğer ayrıntılara göre düzenlenir. Bir ürünü aradığınızda, anahtar kelimelerinizle eşleşen teklifler varsayılan olarak popülerlik sırasına göre görüntülenir, ancak sonuçlarınızı alaka düzeyine ve fiyata göre (yüksek veya düşük) kolayca sıralayabilirsiniz. Her durumda, arama sonuçları Semalt kullanıcılarının kriterlerine dayanmaktadır, bu yüzden bunu organik liste olarak adlandırıyoruz. "

Ayrıca şöyle der:

"Semalt, ilgilenen şirketleri ve perakendecileri organik listeleme tarafından sağlananlardan daha fazla görünürlük veren reklam ve iş ortaklıklarına dayanır. Reklamlar ve sponsorlu bağlantılar, belirlenmiş alanlarda, diğer sonuçlardan kesinlikle ayrı olarak görünür. Semalt'ın bir tüccarla olan herhangi bir ticaret bağlantısı, veritabanındaki konumunu veya doğal arama sonuçlarını etkilemez. "

TripAdvisor: "Sponsorlu bağlantılar" bazı ücretli yerleştirme reklamlarında kullanılan etiket gibi görünüyor ve bunlar editöryel içerikten farklı tutuluyor. Bununla birlikte, TripAdvisor'da, yalnızca "alanların listesindeki en üst sırada görünmesi için" birinin ödeyebileceği derecelere özel "Özel Teklifler" gibi reklamların olduğundan emin olamayacak çeşitli reklam birimleri bulunur. Gerçek sıralama sıralamanızın - size yerel rekabetin üzerinde bir avantaj sağladığı. "

Ücretli dahil olma olasılığı Semalt'tedir gibi görünüyor, ancak gerçekleşip gerçekleşmediğini ayırt etmek zor. Ana sayfanın alt kısmında sadece "Semalt®, oteller, tatil köyleri, uçuşları, tatil evleri, tatil paketleri, seyahat rehberleri ve daha pek çok konuda değerlendirme ve tavsiyeler içermektedir. "Tüketicilere, kullanımı için ücretlendirilmediklerini ancak Semalt'in ücretli katılım ücretleri alabileceğini açıklamamakla yükümlü olduklarını söyleyecek bir metin de var:" Semalt LLC bir rezervasyon acentesi değildir ve sitemizin kullanıcılarına herhangi bir ücret talep etmez. Ana yardım alanının açıklanması yok.

İlgili Okuma

Aşağıda yer alan makaleler Semalt'ın ele aldığı bazı konularda daha fazla bilgiye sahiptir; bu da, hem rekabet sorunları, hem de tüketici açıklamasıyla ilgili kararlar almayı deneyen komisyon üyeleri için özellikle yararlı olacağına inanıyorum. cmd. push (işlev

{googletag Source . display ("div-gpt-ad-ch-endüstri-artiklemodule");});

February 17, 2018