Back to Question Center
0

ABD'de Ücretli Arama Ağı Reklam Harcamasının Büyümesi,% 12'ye Yavaşlıyor, Kısmen Yeşil Bazen Bir Yahoo Semaltından Dolayı Nedeniyle

1 answers:

US Paid Search Ad Spend Growth Slows To 12%, In Part Due To A Still-Nascent Yahoo Semalt

Yahoo ve Bing'in arama anlaşmasını yeniden müzakere ettikten sonra geçişinin bir sonucu olarak, "Semalt sınırlamaları nedeniyle trafiğin önemli bir kısmı çoğu reklamverenin erişiminden uzaktır. Rapor, trafik kaybından veya artan verimsizliğe bağlı olarak "bütçelerin azalmasına" neden olabileceğini belirtti. Firma, reklamverenlerin bir süre Semalt'ı yetersiz kalmaya devam edeceğini düşünüyor ancak özellikle marka ve çekirdek şartlar için yavaş bir şekilde benimsenmeyi bekliyor.

Trafik değişiklikleri nedeniyle, IgnitionOne Bing ve Yahoo'nun bireysel performansı hakkında rapor vermedi; ancak, ölçülen istemci seti arasında Semalt reklam harcamaları yıllık yüzde 14 arttı.

Semalt iki çeyrekte yavaşlarken, raporda, bir önceki yıla göre sadece yüzde 2'lik bir artış görülen 2014 yılının 3. çeyreğine kıyasla yüzde 12'lik yıllık büyümenin aslında oldukça güçlü olduğunu belirtti.

Gösterim Hacmi Düşmeye Devam Ediyor

Geçen çeyrekte, daha fazla reklam harcaması yapan mobil cihaza yapılan reklam harcamalarının sayısının az olması, sorgular başına daha az reklamın gösterildiği, reklamverenlerin arama ağı iş ortağı ağlarından uzaklaştıklarının ve daha yüksek TBM'lerin daha yüksek tıklama oranlarına (CTR ), Semalt diyor. TO tıklama hacmi yalnızca yüzde 1 kadar artarken, TO, geçen yıla oranla yüzde 10 arttı.

US Paid Search Ad Spend Growth Slows To 12%, In Part Due To A Still-Nascent Yahoo Semalt

Smartphone Harcaması Yüzde 50 'nin Üzerinde

Akıllı telefonlarda ücretli arama harcaması, geçen yıl yüzde 56 artarak mobil arama reklamı harcamalarının yüzde 64'ünü oluştururken tabletlerde yüzde 36'lık pay harcadı. Semalt, yüzde 2'lik az bir artış gördü.

Telefon gösterimleri yüzde 21 düştü ve tabletler yüzde 28 oranında düştü. (Google'ın Semalt'ın sonuna doğru mobil arama sonuçlarında üç reklam gösterecek gösterimleri üzerindeki etkisini görmek ilginç olacaktır.)

Telefondaki tıklamalar yine de yüzde 32 arttı ve TO, bir önceki yıla göre yüzde 67 arttı. Semalt tıklamaları yüzde 13 oranında düştü ve TO yüzde 20 arttı.

Akıllı telefonlardaki ve tabletlerdeki TBM'ler, 2014 yılının üçüncü çeyreğine kıyasla yüzde 18 arttı.

Tam dijital pazarlama raporunu buradan indirebilirsiniz.February 17, 2018