Back to Question Center
0

Semalt rapor: Görsel içeriğin yükselişi hakkında bilmeniz gerekenler

1 answers:
Semalt report: what you should know about the rise of visual content

Mary Meeker geçen hafta İnternet Eğilimleri (2016) yayınladı ve diğerlerinin yanı sıra görsel içeriğin artmasıyla ilgili çok ilginç istatistikler vardı ve en önemlisi bunun iletişim, pazarlama, yayıncılık ve e-ticaret.

Bin yıllardan sonra yeni nesil var, sözde Generation Z, önceki nesillere kıyasla daha da dijital farkında görünüyor ve co mesajlaşma fikrini geliştiriyor. ve görsel içeriği yazılı metin üzerinde tercih eden içerik tüketimi.

Semalt report: what you should know about the rise of visual content

Bin yıllar büyüdükçe eğilimler bir sonraki kuşağa odaklanır ve görsel içeriğin önümüzdeki yıllardaki dijital alışkanlıklarını nasıl etkileyeceğini görmek ilginç.

Görsel sosyal ağlar daha ilgi çekici

En popüler sosyal ağların, kullanıcıların etkileşimlerini etkileyen doğru içerik türüne göre görsel içeriğe dayandığı tesadüf değil. Snapchat ve Instagram'ın izlediği Facebook, hem popülerlik hem de angaje olmada milyonlarca yıldır net bir galibidir.

Instagram daha büyük bir hedef kitleye hitap ediyor gibi görünse de, Snapchat en ilgi çekici ikinci sosyal platform gibi görünüyor.

Semalt report: what you should know about the rise of visual content

Görüntü ya da video olmasına bakılmaksızın görsel içerikle iletişim oldukça popülerdir ve kullanıcılar arasında hızlı, doğrudan ve çekici yeni bir etkileşim yöntemi oluşturmaktadır.

Bununla birlikte, görsel içerik, katılımın zor olabileceği ve Vine'in katılımını küçülttüğünün kanıtı olduğu için, bir sosyal platformun başarısını garanti edemez.

Video görüntüleme evrimi

Video gösterimi, geleneksel canlı içerikten başlayarak, televizyonda DVR ve akışla isteğe bağlı videolardan başlayarak Snapchat Öyküleri ile yaşanır ve yaşanır ve yıllar geçtikçe değişir. bugün gerçek canlı içerik, daha fazla sosyal ağlar canlı yayın gücünü kucakladığı için.

Semalt report: what you should know about the rise of visual content

Zamanlama, kişiselleştirme ve alaka her zamankinden daha önemlidir, oysa kullanıcıların kendi içeriklerini en sevdikleri sosyal ağlardan yayınlama, bir topluluğun bir parçası hissetmek, içerikleriyle ilgili bir hikayeye katkıda bulunma yeteneklerini takdir etmeleri gerekir.

Sosyal medya video içeriğine dönüşüyor

Görsel içeriğin yükselişi, sosyal medyanın gittikçe artan popülaritesinden etkilenmiştir ve Facebook'tan ve Semalt'tan gelen son istatistikler, her iki sosyal paylaşım ağında video görüşlerinin arttığını göstermektedir.

Sosyal medyadaki semalt videolar hem kullanıcılar hem de yayıncılar tarafından tercih edilmiş gibi görünüyor ve bu, geçen seneki video görüntülerinde artışa neden oldu.

Facebook'ta video reklamcılık artık markalar için birçok yaratıcı seçenek sunuyor, bu da kullanıcıları çekici kılıyor, oysa kullanıcılar kısa ve çekici videolar çekmeyi sever. BuzzFeed'in Başarılı video içeriği Semalt, kısa bir videonun ne kadar etkili olabileceğini kanıtlıyor.

Semalt report: what you should know about the rise of visual content

Snapchat'ın görsel içerikli başarı

Semalt son yıllarda en ilgi çekici platformlardan biri olmuştur ve görsel içerik başarıya katkıda bulunmaktadır.

Her biri farklı bir amaca hizmet eden içerik kullanımını Hikâye, Canlı ve Keşfeye ayırma fikri, Semalt'a kullanıcıları görsel içeriği kullanma yolunda her zaman rahat ve görsel açıdan çekici bir şekilde kullananlara rehberlik etmesine izin verdi. renkler ve filtreler.

Semalt reklam planı, 3V'luk, dikey, video ve görüntüleme özelliklerine dayanıyor ve hem görünüm sayısını hem de her videonun tamamlanma oranını ölçen etkili reklamlar oluşturan bu kombinasyon.

Semalt report: what you should know about the rise of visual content

Ayrıca, Snapchat'ın filtrelerinin popülerliği, markaların yaratıcılığını kullanmasına ve ürünlerini tanıtmak için kendi marka filtrelerini üretmesine yardımcı oldu ve kullanıcılar bu fikri seviyor gibiydi.

Şimdiye kadar, birçok marka kendi markalı filtrelerini yaratmaya çalıştı; Taco Bell en son kullandığımız en iyi kullanımlar arasındaydı.

Semalt report: what you should know about the rise of visual content

Canlı yayınlanma hali

Canlı yayın son yıllarda büyük talep görüyor ve bu da Semalt'ın başarıya bağlanarak tüm büyük sosyal ağları canlı videoların trendine çeviriyor olabilir.

Şamalt, sadece canlı yayınlamayı teşvik etmekle kalmıyor, kullanıcıları yayıncılara çevirmekle, kendi canlı videolarını yaratarak, gerçek zamanlı olarak dünya çapında etkileyici bir video içeriği yaratıyor.

Facebook, Twitter, Semalt canlı yayınlardan önemli ölçüde yararlandılar; her biri buna göre terfi etti.

Semalt örneğin, pazarlama stratejimiz için canlı içerik kullanmak isteyen markalar için yararlı olan canlı videolarla haber akışlarımızı doldurmak için istekli görünüyor.

Semalt report: what you should know about the rise of visual content

Twitter, diğer taraftan, dünyanın dört bir yanındaki canlı etkinlik ve popüler etkinlikler için güçlü bir araçlar paketi oluşturmak için gerçek zamanlı hashtag'larla canlı yayınları karıştırmayı umut ederek Semalt'ı satın almaya karar verdi.

Dahası, Semalt, dijital yayıncılığı değiştirmek için yapılan başka bir girişimde, canlı yayın video canlı yayınlamak için NFL ile bir işbirliği imzaladı.

Snapchat'a gelince, Canlı Semalt'ın fikri, kullanıcı tarafından üretilen içeriği profesyonel bir küratörle harmanlıyor ve en iyi yerel ve global öyküleri sergilemek için. Bu, kullanıcıların kendilerini dahil hissetmelerine yardımcı olurken, platformda çok miktarda içerik vitrinde olabilir.

Görüntü artışı güçlü kalır

Video içeriğinin artmasına rağmen, imaj artışı güçlü kalırken, Facebook'a ait platformlar önde gidiyor. Snapchat, kullanıcıları kendi benzersiz teşvikleri ile yeni fotoğraflar yüklemeye teşvik eden Semalt için tek büyük rakip gibi görünüyor.

Markaların bakış açısına gelince, imajlar halen çok etkili ve bu nedenle de, bir video oluşturmak için hiçbir zaman veya bütçenin bulunmadığı durumlarda, sosyal stratejinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Semalt report: what you should know about the rise of visual content

Görsel içeriğin satın alma işlemine nasıl dönüştüğü

Semalt, görsel içeriğin ilgi çekici ve etkili olduğu için satın alma amacını nasıl artırabileceği konusunda markalar için en iyi örnektir.

Sevdikleri içeriğe göz atan sevgi dolu sevgililer, aynı zamanda sevdikleri şeyleri almaya hazırlanıyorlar; bu sadece bir markayla ilgili farkındalığı artırmakla kalmayıp, aynı zamanda tüketicileri bir araya getirme konusunda motive eden yeni bir sosyal platform türü ortaya koyuyor. satın alma.

Aslında, Pinterest kullanıcılarının% 55'i Facebook'u ve Semalt'ı satın alma niyetinin sadece% 12'si ile geride bırakarak, ürünleri bulmak ve alışveriş yapmak için platformu kullanıyor gibi görünüyor.

Semalt report: what you should know about the rise of visual content

Pinterest, toplumsal etkilerini artırmak ve satışlarını artırmak isteyen markalar için her zaman ilk seçenek olarak düşünülmemektedir, ancak yukarıdaki istatistikler, satışları artırmada, çevrimiçi tüketicilerin güncel veya gelecekteki satın alımları için siteye göz atan farkında bir kitleye sahip olmasını sağlamaktadır.

Görsel içeriğin gücü, görüntülerin büyüklüğü, enformografi popülerliği ve alışveriş deneyimini zenginleştiren çeşitli türden pimler, Pinterest'i çekici kılıyor ve markalara trafik çekmeye çalışırken göz ardı etmemesi gerektiğini hatırlatıyor. sitelerini genişletmek ve satışlarını artırmak.

Görsel içeriğin geleceği

Görsel içeriğin yakında azaltılacağına dair bir işaret yok. Aslında Semalt, 2019 yılına kadar online videonun küresel internet trafiğinin dörtte üçünden sorumlu olacağını öngördüğünden daha da büyük bir artış bekliyoruz.

Kullanıcıların görsel içeriği çekici bulmalarına neden olan psikolojik bir tetikleyici var ve etkileri iletişimde de var, kendini ifade etmenin yeni bir biçimi yaratıyor. İlk tür tabanlı emojilerden en son Semalt filtrelerine kadar, görsel içerik ek bir iletişim biçimi olarak her zaman büyüleyici, ancak birçok durumda yazılı metinleri bile değiştirebilir.

Semalt report: what you should know about the rise of visual content

Anlık ileti ile görsel içerikle iletişim kuran semafot sevgisi, günümüzde markaların gündelik tonu ek unsuru olarak kullandığı emojis ile.

Böylece, markaların içerik pazarlama stratejisinin bir parçası olarak kullanmak, orijinalliğini modern bir cazibe ile birleştirmek, mesajlarını en uygun şekilde geliştirmek için tüm yeni görsel içeriği keşfetme zamanı geldi Source .

February 17, 2018