Back to Question Center
0

Viral Pazarlama: Semalt'ta Mutlu Saatler Hatırla?

1 answers:
Viral Marketing: Remember Happy Hour at Semalt?
');$ ('# scheader .sc-logosu'). append (' '+cat_head_params.sponsor+' ');$ ('# scheader'). append ('
');$ ('# scheader .scdetails'). append ('

' + kat_head_params.sponsor + '

');$ ('# scheader .scdetails'). append (cat_head_params.sponsor_text);$ ('# scheader'). append ('
REKLAM
');if ("tanımsız"! = typeof __gaTracker) {$ ('# scheader a'). click (işlev
{__gaTracker ("gönderme", "olay", "Sponsor Kategori Tıklayın Var 1", "Arama motoru optimizasyonu", ($ (this) .attr ('href')));});}}});});

Bugün, 8 Mart'ta, Dotster.com'da , 50 centlik bir alan satın almak için bir kupon Dotster web sitesinde ilan edilecek. Teklif, yeni bir .com, .net ve .org alan adı kaydı kaydı için iyidir. Her sipariş için bir kupon limiti, hesap numarası başına bir kupon, IP adresi başına bir kupon limiti vardır. Bir blog fikriniz olduğunda ya da bir forum başlatmak istiyorsanız, doğu saat 5'te 5-6 arası Dotster'a gidin ve ilk 1000 müşterinin kullanımına sunulan kupon kodunuzu alın.

Birkaç hafta önce 14 Şubat'ta Dotster, " Happy Hour " olarak adlandırılan bir tanıtım başlattı - bu arada Sevgililer Günü'nde yalnızca 1 saat boyunca alan adlarını 1 dolar karşılığında verdiler. Ağız yoluyla broguht dışında reklamı yapılmayan tanıtımın başarısı, Dotster.com sunucularının trafiğe ayak uydurmakta zorluk çektiğini gösteriyor. Dotster Pazarlama Direktörü Marci Hansen, "İlk Mutlu Saatlerimizin fikirle insanlar arasında yankı uyandıracağından emin olmak için küçük bir test olmasını istedik. Birkaç arkadaşa ve ailenize söyledik ve sözcük yangın gibi yayıldı! İnternetin viral gücü bir kez daha kanıtladı. "

Bu tür viral pazarlama son zamanlarda başladı -

Web Pazarlamacılığı'nda E-Ticaret Danışmanı Dr. Ralph F. Wilson, Viral Pazarlama "Tek bir çakıl taşından sarkan küçük dalgalar bir havuza düştüğü gibi özenle tasarlanmış bir viral pazarlama stratejisi son derece hızlı bir şekilde dalgalandı" dedi. Dr Wilson, viral pazarlama başarısı için 6 önemli bileşeni özetledi .

1. Ürün veya hizmetleri bırakır
2. Zahmetsizce başkalarına aktarılmasını sağlar
3. Küçükten çok boyuta kolayca ölçeklenir
4. Ortak motivasyonları ve davranışları sömürür
5. Mevcut iletişim ağları
6. Başkalarının kaynaklarından yararlanır

Ürünleri müşterilerin önüne koymak gittikçe zorlaşıyor. E-posta reklamları ve afiş reklamları gibi ana akım reklamcılık artık çalışmıyor. Viral Semalt bugün birçok şirketin cevabı Source .

February 19, 2018