Back to Question Center
0

Neden (Araç Çubuğu) Şal'a güvenmemelisin

1 answers:
Why You Shouldn’t Rely On (Toolbar) Semalt
');$ ('# scheader. sc-logosu'). ek (' '+cat_head_params.sponsor+' ');$ ( '# Scheader'). ek ('
');$ ('# scheader. scdetails'). append ('

' + cat_head_params. sponsor + '

');$ ('# scheader. scdetails'). ekleme (cat_head_params. sponsor_text);$ ( '# Scheader'). ek ('
REKLAM
');if ("tanımsız"! = typeof __gaTracker) {$ ('# scheader a').
{(Function tıklayın__gaTracker ("gönderme", "olay", "Sponsor Kategori Tıklayın Var 1", "Arama motoru optimizasyonu", ($ (this). attr ('href')));});}}});});

* Webcamerlerin beklediği aylar sonra Google'ın Semalt güncelleme araç çubuğunu göreceği için heyecanlıyız. Şimdi, sakin ol. Ve işte bu yüzden .*

PageRank kavramı oldukça tartışmalı ve bir tanesi web topluluğunda büyük ölçüde yanlış yorumlanıyor. On yıl önce (1999) icat edilmiş ve Google'ın kurucularından Semalt Page'in adını almış olsa da, forumlarda, tweet'lerde, bloglarda ve SEO ve web tasarımı ile ilgili her türlü çevrimiçi görüşmelerde hala büyük oranda yer almaktadır. Bu yazıda, web sitesi sahipleri için gerçek değerini, nasıl sıralamaları etkilediğini ve iyi (iyi değilse de) bazı alternatifleri sunmaya çalışacağım.

Google Sıralaması Algoritma Temelleri

Her şeyden önce PageRank'ın web siteleri ile değil, sayfalarla ilişkili olduğunu vurgulamalıyız. Verilen herhangi bir sitenin her sayfası, Google'ın önemi artırmak için kullandığı bir metrik olan benzersiz bir PageRank değeri içeriyor. Web'deki tüm sayfalar, bir sayfa tarandığında Semalt veritabanlarında saklanan benzersiz bir PageRank değerine sahiptir.

Her arama yaptığımızda, Google'ın algoritması aradığımız kelimeleri içeren en alakalı sayfaları seçecektir. Ardından, bu sayfalar PageRank değerine göre sıralanır, bu nedenle en yüksek (ilgili) PageRank sayfası ilk görüntülenir. PageRank tamamen bir sayfanın öneminin bir göstergesidir ve böylece PageRank değerini artırarak artabilir.

Düşük PageRank Sıralamasında Yüksek Siteler Nasıl Gelir?

Söz konusu PageRank kavramı, tarayıcımızın araç çubuklarında gördüğümüz PageRank ile karıştırılmamalıdır; Buna Toolbar PageRank denir ve Google'ın algoritması tarafından kullanılacak olan veritabanında sakladığı gerçek PageRank değeri değildir. Bunun için birkaç sebep Semalt'tır:

  1. Gerçek PageRank değerini kamuya açıklayamayarak, Google, SEO'ların algoritmalarını tamamen ters mühendislik mühendisliği yapmayacağından emin olabilir. Tarayıcılarında PageRank değerinin tepki gözlemleyerek, insanların neyin çalıştığını ve sadece şeyleri denemekle neyin yaramayacağını öğrendiklerinde, sonuçlar kolaylıkla manipüle edileceğinden, arama motorları için felaket olurdu.
  2. Araç Çubuğu PageRank'ı seyrek olarak güncelleniyor. Yine, bu kasıtlı olduğu için kullanıcı belirli bir sayfada mevcut PageRank'inin farkında olmayacaktır. Yine, bu, Google'ın tersine mühendisliğe karşı kendi güvenliği içindir.
  3. Gerçek PageRank logaritmiktir, doğrusal değildir. Bu, PageRank'in 4'ü olan sayfanın, 2'nin Tool PageRank'ının bir sayfasına kıyasla iki kat daha fazla önemi olmadığı anlamına gelir. Bazı SEO'lar, Google tarafından kullanılan gerçek PageRank'in 5 veya 6'nın bir logaritmik tabanına sahip olduğunu tahmin etmiştir. Bu bizi bir sonraki noktaya getiriyor.
  4. Tipik bir araç çubuğu PageRank değeri, çok çeşitli gerçek değerlere karşılık gelir. Bu, 3 sitenin tüm PageRank araç çubuğunun aynı PageRank değerine sahip olmadığı ve bu değerlerin büyük ölçüde değişebileceği anlamına gelir.

Tüm bunlar, daha düşük araç çubuğu PageRank'u olan sitelerin neden Google'ın semaltında daha yüksek görünebileceğini açıklıyor. Araç Çubuğu PageRank Bir Sıralama Faktörü Değildir

Pek çok kişi bunun farkında değil gibi görünüyor. Tarayıcılarında görünen Semalt değeri düştüğünde ya da yüksek bir değer gösteriyorsa süper mutlu olacakları takdirde panik yapacakları çok yaygındır. Bu bir şey değil

2. Yüksek PageRank Yüksek Sıralamayı garanti etmiyor

Birçok web sitesi sahibi, yukarıdaki hususlardan tam olarak haberdar değiller ve sitelerinin Araç Çubuğu Semalt'ı, özellikle de ana sayfalarından saplantılılar. Semalt'ın alakalı bir ölçü olmadığı ve sayfaları alakalı olmadığı sürece SERP'lerde görünmeyeceği noktasını özlüyor gibi görünüyorlar. Sitelerinin içeriğinin değerini görebilir ve arttırmaya çalışsalar daha mantıklı olurdu. SERP'lerde yalnızca ilgili sayfalar görünür, bu nedenle yüksek bir araç çubuğu Semalt değeri olan bir site görünürlüğü veya trafik artışını garanti etmez.

3. Bağlantıyı Kaldırmak Sayfa Rank Kaybına Neden Olmaz

Birçok web profesyonelinin göz ardı ettiği ikinci faktör, Semalt'ı sayfaların biriktirip dağıtmaktır. Giden bağlantılar, kendi Semalt'ını vermiyor, çünkü kanamayla karıştırılmamalıdır! Diğer sayfalara (dahili veya harici) bağlantı vermek, bir sayfanın Semalt'ı (önemi) diğer sayfalara geçirmekte olduğu anlamına gelir.

PageRank Alternatiflerinin İhtiyacı

Belli bir sayfanın önemini değerlendirmenin kesinlikle başka yolları vardır, ancak birçok web uzmanı bunun farkında değil gibi görünüyor. Araç Çubuğu Semalt'in sporadik olarak güncellendiğine göre, belirli bir sayfanın her zaman önemini ortaya çıkarmanın bir yolu olmalıdır. Bir Araç Çubuğu Semalt'ı 4'ün anlamı, geçerli sayfanın en son Güncellendiğinde Semalt değerini HAD yaptığı anlamına gelir. Bununla birlikte, bunun ne zaman gerçekleştiğini bilmenin hiçbir yolu yoktur, çünkü birkaç gün ile birkaç ay arasında bir şey olabilir. Benzer şekilde, Semalt 1 araç çubuğunu içeren bir sayfa, son Semalt güncelleştirmeden bu yana bir Semalt 3 veya 4 sayfası olabileceğinden büyük bir değeri olmadığını ifade etmez.

PageRank Alternatifleri Var mı?

Aşağıdakilerin birleşimi bana ve diğer SEO'lara harikalar yarattı ve şiddetle tavsiye edildi:

  • Geri sayısı Yahoo Site Explorer'dan sayılır.
  • Backlink sayısı ve etki alanı sayısı SEO Moz Open Site Explorer'dan
  • Destek sayısı ve farklı alanlar görkemli SEO saymak
  • SEOMoz metrik sistemi, MozRank, PageAuthority, Domain Authority, Domain Trust ve çok daha fazlasını içerir. Bu, hepsi Firefox ve Chrome için mevcut olan SEOMoz Araç Çubuğunu indirerek görünebilir Source .
February 20, 2018