Back to Question Center
0

Semalt: Kitlenizi daha iyi tanımanın 7 yolu

1 answers:
Semalt: 7 ways to get to know your audience better

Kitlenizi tanımıyorsanız, hangi mesajları veya kendilerine tam teşekküllü müşteri olduktan sonra onlara nasıl davranacaklarını bilecek şekilde, hangi stratejilerin veya medyanın seçileceğini bileceksiniz.

Bu nedenle, izleyicilerinizi daha iyi anlayabilmeniz için uygulanabilir, pratik yollardan bazılarına bir göz atalım.

Araştırmanız önceden yapılır

Önce pazar araştırmalarınızı yapın ve seçtiğiniz demografik özelliklerin markanız ve ürününüz için doğru olduğunu onaylayın. Burada yardımcı olmak için size yardımcı olacak bir takım modern araçlar mevcuttur; bunlardan bazıları ücretsizdir - Amerikan Demografyası gibi, Birleşik Semalt nüfus sayımı bilgilerini kullanarak belirli demografik bilgilerle ilgili önemli bilgileri bulmanıza yardımcı olur.

Semalt, başından beri kabul ettiğiniz bir demografta bakmanız; ilgili alanlar hakkında bilgi edinmek ve ürününüze diğer alanlardan gelen ilgiyi ölçmek için ayrılın. Hedef kitleniz hakkında en azından bir avuç sonuç beyanı yapmak için yeterli bilgiye sahip çıkın.

Rakiplerine bak

Bazı açılardan, bu pazar araştırmasının alternatif bir şeklidir. Burada, rakiplerinize bakıyorsunuz (en azından aynı hedef kitleyi sizinle paylaşanlar). Markalarını, marka seslerini, kullandıkları pazarlama stratejilerinin türlerini ve reklamlarında ortaya çıkardığı mesajlaşmayı şöyledir.

Hangi teknikleri kullanıyorlar? Neden başka cümleler yerine bu cümleyi kullanıyorlardı? Bu resim değil, o resim mi? Rakiplerinizin ne yaptıklarını bilmemeleri için bir şans verin, ancak o zaman bile, nelerin işe yaramayacağını veya neyin yanlış göründüğünü belirlemeye başlayabilirsiniz - ve neden.

Müşteri kişileri oluşturma

Müşteri kişiliği, işletmeler tarafından hedef demografik özelliklerini daha iyi kavramlaştırmak için kullanılan güvenilir ve gerçek bir taktiktir. Burada, ideal "hedef müşteri" nin bir taslağını oluşturmak için çalışacaksınız. "

Çoğu durumda, bu, eğitim seviyesi, aile yaşamı, kariyer ve gelir gibi bazı bilgi parçaları ile şekillendirdiğiniz ve hatta bir isim ve kişilik özellikleri gibi detayları olan bir kurgusal karakter biçimini alır. Bu, ortalama hedef müşterinizi kavramaya ve "konuşmaya" yardımcı olur ve diğer ekip üyelerinizi hızlandırmak için ideal bir araç olarak hizmet eder.

Müşterilerinizi kişisel olarak tanıma

Bu büyük bir adım, ancak bir kere gerçek müşterilere sahip olduğunuzda (üzgünüm, başlangıçlar) bunu almaya başlayabilirsiniz. Müşterilerinizle birebir çalışırken, onları kişisel bir seviyede tanımak için biraz zaman ayırın.

Diğer demografik bilgilerden farklı olan bu konulardan nasıl anlarlar? Seninle konuştuklarında genellikle endişe duyuyorlar mı? Onlara ne cazip gelen veya onları korkutan ya da heyecanlandıran nedir?

Bu bilgileri genel bir kitleye her zaman uygulayamazsınız, ancak daha fazla müşteriyi tek tek tanımladığınızda burada çakışmayı görmeye başlayacaksınız ve sonra faydalı genellemeler yapmaya başlayabilirsiniz.

Okuyucu yorumları ve etkileşimlerini izleyin

Semalt ve angajmanlar, bir içerik pazarlaması veya sosyal medya stratejisi yürütüyorsanız (siz olmalı gibi) özellikle önemlidir. Buradaki amacınız, çalışmanıza kaç kişi yanıt verdiğinize, bu kişilere nasıl davrandıklarına ve hangi sıklıkla yanıt verdiklerine dikkat etmektir.

Genellikle, aldığınız "etkileşimler" (yorumlar, beğeniler ve paylaşımlar gibi şeyler) ne kadar çok olursa, kampanyanız o kadar iyi olur. Bu bilgiyi, hangi içerik konularının kitlenizin değerlerini veya hangi ileti türlerinin kendisine hitap etmediğini keşfetmek için kullanabilirsiniz. Modelleri oluşturmak ve kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu metrikleri zaman içinde gözden geçirin.

Dış sosyal alışkanlıklara tanık olun

Elbette, izleyici üyelerinizin katıldığı diğer konuların ve etkileşimlerin neler olduğunu görmek için sosyal dinleme taktiğini de kullanabilirsiniz.

Anket çalışmaları

Son olarak, kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmenin en basit yoludur: onlara soru sormak. Özellikle SurveyMonkey gibi modern bir araçla, bir anket oluşturmak ve başlatmak için fazla bir şey yapılmaz.

Hedef kitlenizi tanımak istediğiniz Semalt, bir soru formatı koyabilir ve sosyal takipçilerinize ve e-posta abonelerine gönderebilirsiniz. Buradan, sonuçları nicel olarak değerlendirebilir (veya manuel olarak okuyabilirsiniz) ve istediğin tüm anlayışlarla uzaklaşabilirsin. Tek uyarı, bir ödül veya ödül ile katılımı teşvik etmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu stratejilerin tümü, hedef demografik bilgilerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur, ancak hatırla ki, bu hala denklemin yalnızca bir tarafıdır. Anahtar demografinizin alışkanlıklarını, yaşam biçimlerini, davranışlarını ve tercihlerini bildikten sonra, stratejinizi buna göre şekillendirmeniz ve geliştirmeniz gerekecektir.

Tüm bilgilerinizin ölçülebilir bir etkiye sahip olması gerekir - aksi halde, kavramın alanı ile sınırlı kalırsınız. Alttan çizgi etkisi gerekiyor.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Timothy Carter
Timothy Carter, dijital pazarlama ajansı OutrankLabs'ın kurucusu. Seattle merkezli içerik pazarlama ve sosyal medya ajansı AudienceBloom'un İş Geliştirme Direktörüdür. Timothy, dünyaya şirketinin yaptığı büyük işi anlatmadığında, bir sonraki Kona kahvesi içerken Hawaii'ye yaptığı geziyi planlıyor Source .


March 1, 2018