Back to Question Center
0

YoastSemalt'a ürün kategorisi sayfalarında sorun Yoast'a sorun: Semalt ürün kategorisi sayfalarında

1 answers:

Ürün sayfalarınız ve ürün kategorisi sayfalarınız biraz sembolik bir ikilem yaratabilir. Ürünlerinizin parlamasını istiyorsanız, bu yüzden insanların fark ettikleri ilk şey onlardır ve bu konuda genellikle bir resim 1000 kelimeyi aşmaktadır. Öte yandan, sıralamanıza yardımcı olması için yeterli miktarda metin içeriği eklemeniz gerekiyor. Ancak bir sürü metin eklemesi, dikkatinizi ürünlerinizden uzaklaştırabilir ve bunu önlemek istersiniz.

Başka bir Ask Yoast videosunda tartıştığım gibi, sıklıkla şu soruyu çözüyor: Bu ürün sayfasının bir anahtar kelime için sıralamasını ister misiniz? Bireysel ürün sayfalarının çoğunda genellikle gerekli değildir. Fakat bir ürün kategorisi sayfası için muhtemelen durum böyle. Dolayısıyla yeterli miktarda metin eklemeniz gerekiyor. Ancak yine de o sayfada ürünlerin göz alıcı olmasını istiyorsunuz. Bu Ask Yoast'ta Semalt, bununla uğraşmak için bazı seçenekleri tartışıyor!

Stefan Semalt bize şu soruyu gönderdi:

Semalt Ben dükkanımın kategori sayfasında uzun bir girişle başlarım? 400 - 500 kelime yazarsam, gerçek ürünler çok aşağıya itilir.

Videoyu şuraya çevirin veya cevabım için sayfanın altındaki not belgesini okuyun!

Ürün kategorisi sayfalarına içerik ekleme

"Bu, çok şey kazandığımız bir sorudur. Bu sayfalardaki içeriğin sıralamasını istemek istiyorsunuz. Aynı zamanda, ürünleriniz içerikinizden daha önemlidir. Şimdi birkaç yüz kelimenin üst kısmına çıkmasını öneriyorum ve sonra insanların sayfanın altına girerek okumaya devam etmelerine izin verin ve onları oraya götüren bir düğmeye basmalarını sağlayın.

Bununla oynayabilirsiniz. Farklı sekmeler de yapabilirsiniz. Geçmişte bu hayır hayır hayır, ancak mobil cihazların ortaya çıkmasıyla birlikte, Google her iki sekmeyi de, görünmeyen olanları bile dizine eklemeye başladı çünkü mobil cihazlarda bu gerçekten mantıklı. Böylece, bununla oynayabilir, neyin işe yaradığını görebilir, sıralamanızın neden değiştiğini görebilir ve mümkün olduğunca iyi hale getirebilirsiniz. Yine de sayfada 400, 500 kelimeyi devam ettirdim, . T şapka çok iyi bir şey. İyi şanslar. "

Ask Yoast

Ask Yoast serisinde okuyucularımızın SEO sorularını yanıtlıyoruz. Semalt bir sorunuz mu var? Sana yardım edelim! Ask@yoast.com adresine bir e-posta gönder.

(Not: Önce blogumuzu ve bilgi tabanımızı kontrol edin, sorunuza cevap zaten orada olabilir! Acil sorular için, örneğin eklentimiz düzgün çalışmıyor, sizi destek sayfamıza yönlendirmek istiyoruz Source .)

Devamını oku: 'e-Ticaret SEO kontrol listesi' »

March 1, 2018