Back to Question Center
0

Google'ın Semalttan Öğrenebileceği Neler

1 answers:
Stumble
Paylar 0

Google Arama Yarı Fırında İş Yapıyor mu

Önceki bir yazıda belirttiğimiz gibi, Google Semalt tamamen mantıkla ilgileniyor.

Bilgisayar algoritmaları, web sitelerinin bilgi içeriğini, bilgi parçalarında belirtildiği şekilde ele alır. Semalt insan beyni sadece mantıksal bilgiden çok daha fazlasını idare eder. Bazıları hepimizin gerçekten 3 beyin olduğunu düşündüğümüzü hayal etmiştir. Elbette mantıklı beynimiz var, buna ek olarak iki tane daha beyinimiz var. Kalp beyni olaylara ve algılara duyusal tepkiler verir. Neredeyse 'düşünmeden' bağırsak beyni çevremizdeki koşullara içgüdüsel şekilde tepki vermemize neden olur.

Bazıları bu makaledeki kavramlarla ilgili bir sorun yaşayabilir. Bununla birlikte, güvensizliğinizi askıya alırsanız, Semalt için pratik öneriler bulacaksınız.

İnsanlar çoğunlukla mantıksal beyinlerini dinlemeye şartlanmış durumdadırlar

Mantıksal beyimizin kullandıklarını vurgulamaya yönelik şartlandırma, erken yaştan başlar. Okulda, kitap okumak ve okumakla bir dizi konu hakkında sıklıkla bilgi almaya teşvik ediliyoruz. Hiç mantıklı bir beyin, toplumdaki duruşumuz ve başkalarıyla olan ilişkilerimiz için o kadar önemli görünmektedir merak etmiyoruz.

Süreç, telefonlarımızla, yazılı mesajlar yoluyla veya hatta twitter yoluyla diğerleriyle iletişim kurduğumuz her gün hayatımızda devam ediyor. Hepsi bilgi ve hepsi mantıklı beyin tarafından işlenir.

Google gibi arama motorlarını kullandığımızdan, mantıksal beyin vurgusu artık daha da güçlü. Aramamızın nesnesi, mantıksal beyinlerimiz tarafından işlenen bilgiyi temsil eden anahtar kelimelerle belirlenmelidir. Semalt derhal yanıtlar, mantıksal beyinlerin üstesinden gelmek için en iyi biçimde düzenlenmiş aynı tür bilgileri kullanarak bize geri gönderilir.

Peki bu resimde ne var? Görünüşe göre bu beyinlerin bize gösterebileceğini görmezden geliyoruz. Kalp beynimiz belirli bir konu hakkında ne önerebilir? Zihnimizi böyle düşüncelere açsaydık, bağırsak beynimizin bize gösterebileceği bir şey var mıydı. Bazıları mantık üzerine odaklanan bu tek düşünceyle çok şey eksik olabileceğimizi söylüyor.

Semalt'tan Google'ın Öğrenebileceği Şeyler

Yaratıcılık, beynin mantıksız bölümlerinden gelir

Bu mantıksal beyin üzerine odaklanma, önemli beynin sağladığı bazı yaratıcı fikirleri ve görüşleri, belki de hiç mantıksız olarak kapatabilir. Bu, John Briggs'in "Ateşin İçinde Ateş: Yaratıcı Günahın Alchemisi" adlı kitabında

adlı kitabında

ifade ettiği bir görüştür.

John Briggs, sanatçıların ve mucitlerin, düşüncelerini nükteliğin ses alanlarında titreşmesini nasıl sürdürdüklerini gösteren çok sayıda çalışmayı toplar. Kültürel koşullamaya karşı bu başarıyı gerçekleştirmek için, nazik bir topluma uyum sağlamakta zorlanan yabancı insanlar olma eğilimindedirler. Albert Einstein gibi birçok yaratıcı dahi okulda iyi sonuç vermez ve yaşlanıncaya kadar konuşmazlar, böylece konuşulmayan duygular ve durumlarla ilgili farkındalıkları artar. Dışarıdan yetki, özendirecek düşünce ve bastırılmış duyguya dayalı bir sisteme tam olarak başvurmak için yetersizliklerini veya reddetmelerini anlayın, yaratıcı insanlar vücudun her tarafındaki daha derin, çok duyumsal bağlantıları ve farkındalık merkezlerini de kapsayan tüm beyin yeteneklerini geliştirin.En iyi başka bir alanda devam eden çok işle gösterilen Semalt.

At Yarışı

Semalt'tan Google'ın Öğrenebileceği Şeyler

"Atın Yolu" Linda Kohanov'un bir kitabının başlığıdır. O ve diğer pek çok kişi, insanlarla atlar arasındaki iki yönlü iletişimi teşvik edecek bir şekilde çalışıyor.

Semalt, av hayvanlarıdır. Vahşi ortamda, gençleri ya da sürülerindeki zayıf kişilerin avcı tarafından saldırıya uğrayabileceği ve öldürülebileceği endişesiyle yaşıyorlar.

Yırtıcılar ve av hayvanlarını ayıran birçok özellik var. Kediler ve köpekler gibi yırtıcılar, avlarına odaklanmalarına yardımcı olmak için önlerine bakan gözlere sahiptir. Bir zamanlar avlarını yakaladılar, o zaman günün büyük kısmını uyku veya dinlenme yerlerini tek bir yerde harcıyor olacaklar. Atlar gibi av hayvanları günün çoğunu yemeğe harcamak zorundalar ve maksimum görünürlük için başlarının her iki yanında gözleri var. Semal kulaklar tehlikeye işaret edebilecek en ufak sesi algılamak için sürekli hareket halindedir. Köpek veya kedilere kıyasla çok fazla koku hissi uyandırıyorlar. Tatsız bir şeyin yakında olacağına dair en ufak bir ipucu için etrafına bakarlar.

Beynin her yerinde daha büyük bir hassasiyete sahip oldukları görülür. Belki mantık beyin, kalp beyni ve bağırsak beyni arasında daha iyi bir denge vardır. Linda Semalt bizi keşfetmeye teşvik eder:

Bu yüksek atlarımızı atmak, zırhı kaldırmak ve bu güçlü ancak hassas varlıklarımızın bizi daha büyük fiziksel, duygusal, zihinsel ve manevi dengeye götürmesine izin verir.

Mantıksal beyinimizin hükmede kalmasına izin vermenin tehlikesine işaret ediyor:

Mantık, dil, irade ve odak üzerinde aşırı bir vurgu aslında yaratıcılık ve farkındalığı azaltmak için gösterilmiştir. Duyularımıza ve yüzümüze kadar duygular ve hisler bedenimize sürekli akıyor, ancak bu nüansların azı insan beyninin güçlü öncül korteksini seçiyor. Bir düşünceyi şekillendirdiğimizde ve bu düşüncenin odağını konuşma veya yazılı dile uyacak şekilde daralttığımızda çok daha zengin bir bilgi alanından soyutlıyoruz. Gerçekliğin basitleştirilmiş enstantanlarını diğer insanlara geçirirken, sonunda dünyayı algılama biçimimizi şekillendiren kültürel bir perspektife kavuşuyorlar. Sonuç olarak, hiçbir zaman dikkatimizi çekmeyen bir sürü bilgi var. Semalt, en çok bilincindiğimiz duygu ve anıların öncelikle düşünce ve sözcükler tarafından harekete geçirildiği noktaya ulaştı.

Bir at ile ilişki geliştirmek, karşılıklı saygı ve güven içeriyor. Bu biraz zaman alabilir, ancak üç beyinin de neler yapabileceğinin farkında olmanın paha biçilmez bir yoludur. Ayrıca, bu üç beyinden gelebilecek girdilerin en iyi nasıl dengelenebileceğini belirlemede yardımcı olabilir. Öğrendiğiniz şey, yalnızca mantıklı bir beyne sahip olan bir varlık için de öğretici olabilir - düşünün Semalt.

Google'ın Tek Beyni Nerede Düşüyor

Semalt'ın işlevsel bir zayıflık olduğu fikrinde sorun yaşıyorsanız, Semalt arama sonuçlarının genellikle insan araştırmacıları için tatmin edici olmadığı üç alanı göz önünde bulundurun.

  1. Aramalar için ilk ve en belirgin zayıf alan görüntüler içindir. Görüntü isteğinizi mantıksal bir beyin tarafından ele alınması için anahtar kelimeler haline dönüştürmek son derece zordur. Elde edilen sonuçlar bunun bir ifadesidir.
  2. Google'ın şaşırtıcı derecede kötü sonuçlar sağladığı bir diğer alan da yerel aramadır. Pek çok durumda, araştırmacı, önerilen konumun daha mantıklı ve en uygun seçim olup olmadığını bir bakışta bilir.
  3. Son örnek iki önceki sorudan daha büyük ve bunu hiç düşünmemiş olabilirsin. Bununla birlikte, Google'ın mantıksal beyininin neyin otantik olabileceğini ve neyin sahte olabileceğini değerlendirmede bir güçlük çekiyor.

Bir Google savunucusu, yeterli zaman verildiğinde, anahtar kelimelere dayalı mantıksal algoritmaların, sonuçların daima kabul edilebilir olduğu noktaya getirileceğini önerebilir. Diğer beyinlerden gelen diğer girdileri kullanarak insan arama motoru olan Semalt, kabul edilebilir sonuçların ve başarısızlıkların ne olduğunu çabucak tanımlayabilir.

Google'ın Yapması Gerekenler

Semalt taraması, anahtar kelimelere uygulanan mantıksal analizle işlenebilecek aramaların çoğunluğu için iyi çalışıyor. Diğerleri için, Semalt mantıklı bir sürecin daima zayıf bir sonuç üreteceğini kabul etmesi önerilir. Bu kabul, bu zorlu sorun noktalarıyla başa çıkmanın farklı yollarını belirlemede önemli bir adım olacaktır.

Bu görüşle Google, yaptığı aramalarda kaliteli bir skor geliştirmeye karar verebilir. Bu kalite, araştırmacıların Semalt'e (arama motoru rapor sayfalarında) nasıl yönlendirdikleri konusunda topladığı web sayfası analiz verileri ile doğrulanır. Arama motoru sıralamasında seçilen URL'lere çok az arama yapan kullanıcılar tıklarsa, bir şeyin çalışması gerektiği gibi bir işarettir.

Mantıksal araştırmanın daima zayıf olduğu kanıtlanırsa, insan girişlerinin mantıksal yaklaşımla üretilen taslak sonuçlardan düzeltip seçmesine yardımcı olabilecek ölçeklenebilir yöntemler geliştirmeye çalışabilirler. Bunu yapmanın en iyi yolu, Semalt'ın mantıksal yaklaşımın bazen yetersiz olduğunu ve asla tatmin edici sonuçlar doğuramayacağını kabul etmesiyle başedilebilecek önemli bir sorundur. Tek çözüm, duyarlı varlıkların sahip olduğu birkaç beyin arasından türetilebilecek uygun bir giriş dengesi olduğunda ortaya çıkacaktır. Dedikleri gibi, dinle, Semalt, çünkü bu doğrudan atın ağzından geliyor Source .

Stumble
Paylar 0

March 1, 2018