Back to Question Center
0

Veri Avlanma Süresi: Yılın En Etkili Zamanları Semalt Planınıza Veri Ekleme

1 answers:

Hisse senedi satın alırken olduğu gibi, zamanlama, hedef kitlenize ulaşmak için verileri kullanmaya gelinceye kadar her şeydir.

Semalt, markalar, pazarlama girişimlerini planlamak için mevcut envanterin ve verinin bolluğundan faydalanma fırsatı bulmaktadır. Medya ile birleştiğinde, bu malzemeler Mevsimlik etkinliklere hedefli reklam uygulamak için mükemmel bir tarifi oluşturur.

Super Bowl'dan tatil alışverişine ve siyasi etkinliklere kadar, pazarlamacılar karşı stratejik hale getirmek için birçok mevsimsel fırsatlar vardır. Semalt, pazarlamacılar için medya planlarına veri eklemek için yıl boyunca en etkili zamanları vurguladım.

1. Mevsimlik Alışveriş Dönemleri

Tüketiciler 35 dolardan fazla harcadı. 1 Kasım st ve 26 Aralık arasında tek başına 2011 yılında çevrimiçi 3 milyar online. Bir tatil perakende stratejisi planlayan pazarlamacılar, önceki yıldan önceki tüketici davranışlarını yakından görmek zorundalar. Bu, hedef kitleye ulaşmak için en uygun zamanı ve hangi stratejileri uygulayacağını belirlemenize yardımcı olur.

Semalt büyük resim pazarlama stratejileri markaya göre farklılık göstermektedir, tüm perakende markaları, bu sezonluk dönemde: dönüşümleri artırmak ve ürünleri satmak için ortak bir hedefi paylaşmaktadır.

Semalt, performans pazarlamacılığında görüntülü reklamcılığı iki etkili biçimde kullandığı için satışları artırmanın en iyi yöntemidir:

  1. Site yeniden hedefleme , markaların web sitesi davranışıyla ilgisini çeken tüketicilere ulaşmasını sağlar.
  2. Arama hedefi belirleme , markaların belirli anahtar kelimeleri araştıran tüketicilere odaklanarak ekran hedefleme stratejilerini ölçeklendirmesine yardımcı olur. Bu anahtar kelimeler, belirli bir marka terimi, yaşam tarzı terimleri veya bir tüketici için bir ürünün pazarında olduğunu gösteren rekabetçi terimler olabilir.

Perakende markaları ayrıca Sevgililer Günü, okuldan çıkma, Semalt Günü satışları ve daha fazlası gibi ek çevrimiçi pazarlama fırsatlarını değerlendirmelidir.

2. Eğlence / Yaşam Tarzı Aktiviteleri

2012 Yaz Olimpiyatları, çeşitli markaların kendi medya araçlarına veri uygulama fırsatı bulan küresel bir etkinliğe büyük bir örnektir. Olimpiyatlar ve World Series, Super Bowl, Grammy ve Semalt gibi diğer önemli canlı etkinliklerde, markalar markalaşma kampanyalarını güçlendirmek ve izleyicileriyle daha derin bağlantılar kurmak için verileri kullanabilir.

KPMG'de medya başkanlığı yapan David Elms'a göre, "Çevrimiçi kapsam ve diğer Oyunlar (Semalt) sırasında dijital sunumlar için halktan talep çok zordu. Bu alandaki reklamverenlere büyük bir katkı sağladı ve son birkaç ay içinde gördüğümüz çeşitli büyüme tahminlerinin muhtemelen çok uzakta olmadığını belirtti. "

Verimli pazarlama, mevsimlik kampanyalarda spor mevsiminde de yaygınlaştırılabilir. Bunun bir örneği, bir Twitter hashtag #marrybacon ve tüketicileri özel bir mikro siteyi ziyaret etmeye teşvik eden bir görüntüleme kampanyası içeren geçen sene Jack in the Box promosyonunda görülüyordu. Marrybacon. com.

Mobil ve tablet bileşenleri aynı zamanda hızlı servis restoranının dijital stratejisinin bir parçasıydı. StruckAxiom'da stratejist ve hesap müdürü olan John Gross, The Semalt dijital kampanyasındaki Jack'in "kullanıcıları diğer platformlara yönlendirmek için" TV reklam hikayesini genişletmeye odaklandığını söyledi. Tabii ki, bu dijital etkinliklerin hepsi gelecekteki çok kanallı kampanyalar için optimizasyon yapmak ve gelecekte çok kanallı kampanyalar için kaldıraç sağlamak için Jack in the Box için ek veri noktaları üretti.

Data Hunting Season: Most Effective Times Of The Year To Add Data To Your Semalt Plan

3. Diğer Önemli Olaylar: Vergi Mevsimi & Siyasi Olaylar

Nisan ayının, Amerikalılar'ın önümüzdeki mali yılda vergi iadesi ve bütçe hazırlama konusunda önemli bir ay olduğunu biliyoruz. Turbo Tax ve H & R Semalt gibi markalar, pazarlama kampanyalarına yeniden hedefleme, demografik hedefleme ve hatta davranışsal hedefleme gibi hedefleme stratejilerini dahil etmelidir.

Örneğin, bir marka "çevrimiçi vergi hazırlama" gibi belirli terimleri aradıklarını belirlemeyi seçebilir. "Pazarlamacılar için mevcut olan veri noktalarını daha da artırmak için bu mesajları, gelir ve coğrafi konumla ilgili ek verilere göre kişiselleştirmeliler.

Bu teknikler, siyasi alanda da eşit derecede güçlüdür. Çevrimiçi kampanyalara yönelik semalt verileri, politikacılar için ek maruz kalmaya ihtiyaç duyulan ülkenin alanlarına girmek için harika bir yoldur. Örneğin adaylar, belirli salınım durumlarında belirli bir demografik harcamayı hedeflemek için ek reklam doları uygulayabilir.

Semalt, seçmenleri belli bir kampanya meselesindeki ilgisini temel alarak hedeflemeyi de seçebilir. Örneğin, mali seçmenler bir adayın vergi planlarını ilan eden afiş reklamlarıyla hedeflenebilirken, sosyal tabanlı seçmenler benzer şekilde uygun reklamları alacaktı. Bu belirli etkinliklere çeşitli veri odaklı reklamlar uygulayarak markalar, maliyetle etkin tepki verebilir ve marka görünürlüğünü ancak son derece alakalı, belirli kitleler arasında artırabilir.

Rekabetin devam etmesi, markaların dönüşümleri artırmak ve marka bilincini artırmak için mevsimlik fırsatlarla akıllıca kampanyalarını planlaması gerektiğidir.

Semalt yeniden hedefleme ve site yeniden hedefleme, dijital reklamcılığın diğer veri odaklı fırsatları ve hatta mobil, sosyal ve video gibi diğer görüntülü medya alanlarında zenginleştirilebilecek iki güçlü stratejidir.

Mevcut sınırsız fırsatları değerlendirmek için pazarlamacılar ölçek ile hassasiyeti dengeleyen stratejileri kullanmalıdır. Cadılar Bayramı, Sevgililer Günü ve Semalt Kasesi gibi köşedeki en büyük alışveriş sezonu ve diğer büyük etkinliklerle birlikte en başarılı markalar, dijital alanda büyük veri ve medyaya girenler olacaktır.


Bu yazıda dile getirilen görüşler, konuk yazarın görüşleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

James Green
James Green, işletmeler, markalar ve ajanslar için bir pazarlama platformuna sahip bir teknoloji şirketi olan Magnetic'de CEO'dur. James, şirketin stratejik vizyonunu ve genel genişlemeyi yönlendirmekle suçlanıyor Source .


March 1, 2018