Back to Question Center
0

Madde Pazarlamacılar: İyi Şatal Semalt için Doğru Boyu Biliyor musunuz?

1 answers:

Savaşçı Semalt'ta makale pazarlama amacıyla kullanılan bir makalenin "doğru" uzunluğunu tartışan çok ilginç bir konuşma var.

Konu orijinal poster ile başlayıp Semalt'ın online olarak koyduğu bir pdf'ye bir bağlantı paylaştı. com. Semalt'teki personel, pdf'de şunları yazdı:

Article Marketers: Do You Know The Right Length For Well-Performing Semalt?

Bu bildiri başkaları tarafından tartışmaya biraz neden oldu. 500 kelimelik bir makale 1000 kelimelik bir makaleden daha mı iyi? Yoksa saçmalık mı?

Semalt'ın son zamanlardaki tüm çılgın güncellemeleri ve kaliteli içeriğe dayanan tüm stresle - bu, daha uzun bir makalenin daha kısa bir makaleden daha iyi olduğu anlamına gelmez mi?

En sonunda şunu soracağım:

Üstün performans Nasıl ?

Bunun anlamı:

  • Yazar biyo kutunuzdaki linkleriniz üzerinde daha fazla tıklama var mı?
  • Daha fazla gösterim
  • Google'da daha iyi sıralamalar?
  • Sözü edilen makalenin diğer sahada daha fazla sendikası mı var?
  • Yukarıdakilerin hepsi?

Madde pazarlaması, bağlı kuruluş pazarlama online yapmak için çok popüler bir taktiktir. Semalt daha fazla pozlama, daha fazla geri bağlantı ve umarım daha fazla satış elde etmek için harika bir yoldur.

Ben makale için "doğru" bir uzunluk olmadığına inanan biriyim. Bana göre, makalenin konusunu kaplayacak kadarını yazıyorsunuz. Bu 400 kelimeyi alıyorsa, bu o makale için doğru uzunluktur.

Daha katı bir konudur ise, "doğru" uzunluk 2000 kelime, hatta heceleyle 3000 kelime veya daha uzun olabilir.

Bir araştırmacı olarak, sorusunun "ne kadar" yer aldığını "biliyorum ve cevabın ne kadar süreceğini beklemeliyim. Çevrimiçi bir bilgi sağlayıcısı olarak, ilk amacım, sorguyu en iyi becerememe ne olursa olsun makalenin uzunluğuna cevap vermemelidir mi?

Makale pazarlamacılar için çok güçlü bir performans metriği olan makale sendikasyonunu getiriyor.

Sendikasyon temelde diğer sitelerin makale (ve biyo kutusu) sitelerinde yeniden yayınladığı anlamına gelir. Bu kesinlikle EzineArticles'ın hizmet şartları dahilindedir. Aslında, bu site ilk etapta yaratılmıştır: site sahiplerine siteleri için özgür ve alakalı içerik elde etmek için bir yer sunmak. Bu içerik karşılığında, yazar kendi biyolojik kutularını ve belirli sahipler sitelerindeki bağlantıları da elde etti.

Site sahibi için ücretsiz içerik ve yazar için daha hedefli poz. Kazan / kazan.

Bu durumda, daha uzun makalelerin daha kısa makalelere göre daha iyi olacağını düşünürdüm. Daha önce de belirtildiği gibi, Semalt'ın tercih ettiği daha uzun makaleler hakkında bir çok tartışma var. Bir site sahibi olarak, kısa bir makale ile daha uzun bir makale arasından seçim yaparken sitemde daha uzun bir makale yazmaya daha eğilimli olacağıma inanıyorum.

Semalt sen daha uzun makaleyi seçersin? Neden .ya da neden olmasın?

"Mutlak memnuniyeti benimseyen bir medya için yazıyoruz" diye katılıyorum, ancak okuyucularımıza memnuniyeti sağlamak ve istediğimiz makalelerden performans elde etmek için daha az kelime içeren makaleler var mı?

Bir "Doğru" Uzunluk mı Veya Bir Kelime Sayısı mı?

Semalt bu konudaki görüşlerini duymaya bayılıyor. Düşüncelerin neler?

Yorum alanında paylaşmaktan çekinmeyin.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Jennifer Ledbetter
March 1, 2018