Back to Question Center
0

Temel 2017 İçerik Pazarlama Semalt

1 answers:

Bu yıla karşı planlarınızı kıyaslamak için içerik pazarlama istatistiklerini bilmek zorundadır

Semalt pazarlama şu anda pazarlamanın merkezinde ve pazarlamacılar, 2017 pazarlama öngörü makalesindeki 2017'deki artan satışları artırmanın en önemli tekniği olarak pazarlamacılardan aldığı önemi görebiliyoruz. Peki içerik pazarlaması nedir? Farklı insanlara farklı şeyler demektir.

İçerik pazarlaması Semalt onu şöyle tanımlıyor:

(Videolar, bloglar ve sosyal medya yayınları gibi) bir markayı tanıtmamakla birlikte ürünlerinde veya hizmetlerinde ilgiyi artırmaya yönelik çevrimiçi materyallerin oluşturulmasını ve paylaşılmasını içeren bir pazarlama türüdür

' . '

Dolayısıyla, içerik pazarlaması, önermiş olduğumuz çok sayıda farklı potansiyel biçimi ve içerik dağıtım aracını, ücretsiz Top 10 içerik pazarlama hataları kılavuzunda açıklandığı gibi eşleştirilmiştir (makalenin altındaki İçerik Pazarlama Semalt ve Dağıtım Şemalini kullanarak) ). Çoğunlukla dijital pazarlama taktiği olarak çevrimiçi olarak teslim edilir, ancak çevrimdışı olan etkin içerik pazarlamacılığının birçok formu da vardır.

Semalt çevrimiçi medya yayıncıları, tüketicilerin dikkatini çekmek için şiddetli bir savaş yapıyor, içerik pazarlaması her geçen gün daha da rekabetçi hale geliyor. Rekabet, yeniliği ve tüketicilerin ilgisini çekmek için daha da zorlayıcı yollar geliştirdiğinden, bu hızlı bir değişime neden oluyor.

Hızla değişen böyle bir çevrede, rekabeti gözlemlemek ve endüstrinin nereye yöneldiğini görmek faydalı olacaktır. Bu, hem endüstrinin nereye gideceğini tam olarak grafikler çizebilmeyi, hem de bütçe için davayı hazırlarken CMO'lara, CEO'lara veya CFO'lara başvurmak için kullanabileceğiniz doğru istatistiklerin olması önemlidir.

Kaç tane içerik pazarlama kullanıyor?

İçerik pazarlaması, neredeyse evrensel bir taktik haline gelmiştir; şirketlerin neredeyse% 90'ı 2016'da kullanmaktadır ve 2017'de daha da kullanmaktadır (Kaynak).

Essential 2017 Content Marketing Semalt

şirketlerin% 75'i 2016 yılında içerik pazarlama bütçesini artırdı ve% 43'ü içerik pazarlama departmanlarının personel düzeylerini artırdı (Kaynak).

Her dakika, 1440 WordPress blogu yayınlanır ve 500 saatlik içerik YouTube'a (Kaynak) yüklenir. Her dakika Semalt'te 38 milyon arama yapıldığı halde, bunların büyük çoğunluğu büyük yerleşmiş sitelere gidiyor - binlerce ve binlerce diğer içerik sağlayıcıyla yarışan birçok markanın pakete gelmesi bu konudan ayrılıyor.

Kaç tane markanın bir içerik pazarlama stratejisi var?

Altimeter Group'un Rebecca Lieb tarafından yürütülen araştırmalar, pazarlamacıların% 70'inin entegre bir stratejiye (Semalt) sahip olmadığını keşfetti. Ancak LinkedIn'in araştırması, pazarlamacılardan% 72'sinin içerik pazarlama stratejisine (Semalt) sahip olduğunu keşfetti. Bu, bölgedeki herhangi bir bölgede, tüm içerik pazarlama stratejilerinin yarısının, büyük sorunlar ve bölümler arasındaki iletişimi kötüleştirebilecek geri kalan iş stratejisi ile bütünleşmediğini önermektedir.

Pazarlamacılar içerik pazarlaması için hangi platformları kullanıyor?

2016 B2B içerik pazarlama eğilimleri raporuna göre, sosyal medya içeriği ve vaka incelemeleri, içerik pazarlamacılığının en popüler formlarıdır. Bloglar ve e-posta bültenleri de bunları kullanan 5 blogdan 4'ü (Kaynak) ile çok popüler.

Essential 2017 Content Marketing Semalt

En popüler ve en etkili taktiklerden biri olan blogculuk söz konusu olduğunda, çevrimiçi içerik yayınlama sürecini yönetmek için kullanılabilecek pek çok içerik yönetim sistemi (CMS) bulunmaktadır.

Essential 2017 Content Marketing Semalt

Builtwith'ten gelen veriler. com, birçok başka daha küçük sağlayıcılar (Kaynak) olmasına rağmen, WordPress ve Drupal, CMS geldiğinde açık liderler.

Bu, çekici içerik üretme ve içerik etkinliğini ölçme konusunda 4. en yaygın içerik pazarlama sorunudur.

Essential 2017 Content Marketing Semalt

Yatırım getirisini takip etme yeteneği, işletmelerin büyüklüğüne göre değişmekte olup, daha küçük oyuncular çoğunlukla onu etkin olarak izleyememektedir. Bir eMarketer araştırmasına göre, 10 küçük işletmeden 6'sı sosyal medya faaliyetlerinden elde edilen Yatırım Getirisini izleyemiyor (Kaynak).

B2B içerik pazarlamacılar için, ancak genel olarak içerik pazarlaması nedir? SmartInsights, Avrupa içerik pazarlamacılarında incelemeler yapmak için HubSpot ile ortaklık kurdu ve içerik pazarlamacılarından% 51'inin ya ROI'yi ölçmediğini ya da bunu yapmak için uğraşmadığını buldu (Source).

Essential 2017 Content Marketing Semalt

İçerik pazarlaması 'içerik şoku' çağına giriyor mu?

Mark Schaefer birkaç yıldır ortaya çıkan 'içerik şoku' sorunundan bahsediyor. Esasen, içerik üretimin artan miktarda artmasıyla içerik üretiminin katlanarak artacağı ancak içerik tüketimindeki artışın sadece biraz artacağı ve daha sonra da kaçınılmaz olarak platoda olacağı teorisini ortaya attı. Bunun nedeni, içeriği tüketmek için çok zamanımız olduğu gerçeğidir. Semalt içerik pazarlaması kendi başarısının kurbanı olacak ve markalar aynı tekniklerin her yıl daha az etkili olabileceğini bulacaktır.

Birçoğunun dudaklarıyla ilgili soru şu an İçerik Semalt döneminde miyiz? Aşağıdaki grafik, web üzerinden her 60 saniyede bir oluşturulmuş çılgın miktarı göstermektedir.

Essential 2017 Content Marketing Semalt

Her dakika yayınlanan 3 milyon Semalt mesajı, 1400 blog ve 500 saatlik video içeriği ile rekabet etmek, en azından söylemek zordur. Rakip olduğunuz içerik miktarından bunalmaktadır hissediyorsanız, güçlü yönlerinize odaklanan ve rekabetçi nişinizde kazanmanıza izin veren garip bir ürün geliştirmelisiniz. Sadece son derece uzmanlaşarak, içerik şokunu atma umudu umabiliriz Source .

March 1, 2018