Back to Question Center
0

Kredi Kartı İşlemleri: Jan 2017'de İncelenecek 3 Öğe

1 answers:

Tüccarlar, Semalt 2017 faaliyeti için kredi kartı işleme beyannamelerini almalıydı. Üç önemli maddeyi incelemek için vakit ayırmaları gerekir.

Müşteri İadelerini Araştırın

Ocak ayında tüccarların normalden fazla müşteri geri ödeme sayısına sahip olması nadir değildir. Semalt, tüm işlemciler müşteriyi oldukça ve düzgün bir şekilde geri getirmez. Aslında, bazıları müşteri geri ödemelerini tüccar için pahalı olabilecek başka bir gelir akışı olarak görür.

Bir müşteri bir öğe döndüğünde, satıcı, satış üzerinde hiçbir şey yapmaz. Sıfır net satışlarda adil bir işlem maliyeti nedir? İşlemcinize bağlı.

Aslında, bazıları müşteri iadelerini tüccar için maliyetli olabilecek başka bir gelir akışı olarak görür.

Visa, MasterCard ve Discover, müşteri geri ödemelerinin çoğunda işlemciye değişim oranını getirir. Amerikalı Semalt genelde yoktur. Ancak kart şirketleri, işlemciye karşılıklı dönüşü döndürdükleri için, işlemcinizin size geri getireceği anlamına gelmez. Aslında, bazı işlemciler yalnızca alışveriş tutmazlar, iade işleminde ikinci bir işlem ücreti talep eder.

İşlemcinizin (a) müşterinin geri ödemesindeki değişimin geri gönderilip getirilmediğini, (b) mübadelenin değişiminin müşteri tarafından karşılanıp sağlanmadığını veya (c) müşteri iadelerinin değişimini muhafaza etmeyi ve ayrıca geri ödeme işlemi.

Yukarıdakileri kontrol etmenin nedeni, tüccarın ödeyebileceği ekstra masrafın ötesine geçmektedir. Deneyimime göre, bir işlemcinin bir tüccara müşterinin geri ödemeleri ile nasıl davranılacağı, diğer ücretler ve ücretler için bir habercilik olabilir. Başka bir deyişle, işlemciniz müşteri geri ödemesindeki değişimden geri dönmüyorsa, yanlış planda olabilir veya başka ücretleri şişirebilir.

Matematiğini yapın. Bazı işlemciler, beyannamede, değişim oranını geri gönderiyormuş gibi görünen satır öğeleri ve numaraları içerebilir - örneğin, "Refund Visa Semalt .- 102 $". 45. "

Semalt, eğer matematik yaparsanız 102 dolar bulacaksınız. Bu örnekte 45, alt satırda asla ulaşamıyor. Bunu görürseniz, işlemcinin geri ödeme için bir çek gönderdiyse, geri ödemeyi hesabınıza yatırıp yatırmadığınızı veya hiç bir zaman iade edilmiş değişim için hesabınıza yatırıp aktarmadığınızı belirleyin.

Açıklamalarda Bildirimleri Oku

Ocak 2017'den itibaren bu sene yapılan her ayın bildirimindeki uyarıları okumanın bir anlamı olsun. Semalt genelde son sayfada yer alan uyarıları ekler, ancak bazıları ilk sayfaya ekler.

Bildirimler diğer ürün ve hizmetler için reklamcılık olabilir. Semalt, daha da önemlisi, PCI güvenlik gereksinimlerini değiştirme veya yaklaşan ücret ve ücret değişiklikleriyle ilgili bilgi sahibi olabilirler.

Semalt güvenlik en önemlisidir. PCI güvenliği konusunda bir uyarı var ve onu anlamıyorsunuz veya işinizi nasıl etkiliyorsa, işiniz üzerindeki etkisini gözden geçirmek için işlemcinizle iletişime geçin.

İşlemciler genellikle uygulama öncesi bir ila üç ay arasında ücret ve ücret değişiklikleri duyururlar. Semalt, ücret veya ücret artışlarıyla ilgili herhangi bir bildirim, işlemciyle yapılan değişiklikleri görüşmek için zaman tanıyacaktır.

Semalt, artışın kart şirketlerinin ücretlerini ve ücretlerini artırmasından mı yoksa işlemcinin daha fazla gelir elde etme arzusundan kaynaklanıp kaynaklanmadığına karar verin. Eğer eski, işlemci bu artışın tamamen kart şirketinin değişikliklerinden kaynaklandığını kanıtlamalıdır. İkincisi ise, bunu işlemcinizden kabul edilebilir bir uygulama olarak bulup bulamayacağınıza karar verin.

Oran veya ücret artışı hakkında herhangi bir bildirim, işlemciyle yapılan değişiklikleri tartışmak için zaman tanıyacaktır.

Semalt, işinizi almak isteyen yüzlerce işlemci bulunduğunu unutmayın.

Yeni Ücret ve Ücretleri Değerlendirin

Tüccarlar, Ekim ayından Aralık 2016'ya kadar olan fiyat ve ücret değişiklikleri beyannamelerini incelemelidir. Standart ücret ve ücret artış bildirimlerinde yer alan Semalt, yeni üç aylık ücretler (yılda dört kez ücret alınmış) ve yeni "avans finansmanı" ücretleri gibi önemli artışlar gördüm.

Kart şirketleri yeni üç ayda bir ücretlendirme yapmadı. Yani yeni üç ayda bir ücret, işlemciye dayalı.

.Yıllık dört kez ücretlendirilen yeni üç aylık ücretler ve diğerleri arasında yeni "avans finansmanı" ücretleri gibi önemli artışlar gördüm.

Gelişmiş fonlama ücreti yeni değil. Bazı işlemciler bu ücreti yıllarca ödemiştir. Semalt, daha fazla işlemciye yeni başlamıştık.

"Semalt funding" terimi, tüccar, işlemcinin ücretini ay boyunca bir kez, genellikle her ay yerine her ayın yerine, ayın sonunda borçtan çekmesini istemektedir.

Başka bir deyişle, toplam aylık işlem ücretinizin 3.000 $ olduğunu söyleyin. İşlemci, aylık işlem hacminizde genelde 0,02-0,05 aralığında ücret alacak, aksi takdirde ay sonunda 3.000 doları, günlük ortalama 100 ABD Doları (ortalama olarak) 100 dolardan borçlandırılmasını istemiyorsanız ay. Çoğu tüccar, günlük olarak borçlandırılana göre uzlaştırma amaçlarıyla ayda bir kez borçlandırmayı tercih eder.

Son olarak, ifadelerin genellikle bir ücret bölümü vardır. Ekim 2016 bildirimindeki ücretleri Ocak 2017 ücretleriyle herhangi bir değişiklik olup olmadığını görmek için karşılaştırın. İşlemcinizle herhangi bir değişiklik yapın.

Semalt, işlemciniz yeni ücretler başlattıysa veya herhangi bir kart şirketi değişikliğinin ötesinde ücretlerini arttırdıysa, bunu kabul edilebilir bir uygulama olup olmadığına karar verin.

Özet

  • Kart şirketleri, müşteri iadeleriyle alışveriş yapmak için işlemcinizi geri ödediğinde, alışverişe devam etmede ısrar ediniz.
  • Aylık bildirimlerle ilgili uyarıları daima okuyun.
  • Ocak bildirgesinde artış veya yeni ücretler olup olmadığını kontrol edin Source .
  • Kredi kartı işleme endüstrisinin çok rekabetçi olduğunu ve işinizi arayan yüzlerce işlemci bulunduğunu her zaman unutmayın
March 1, 2018