Back to Question Center
0

Dixon Jones ile 5 questionsLink bina Dixon Jones'la bağlantı kurma (Semalt)

1 answers:

"Hiç kimse bu konuda yazmazsa, içerik oradaki ormanda bir ağaçtır ve hiç kimse dinlemiyor. " Majestic'in Pazarlama Direktörü Dixon Jones, içeriğinize doğru bağlantıları bulmanın önemini göstermektedir. Dixon'un 2 Kasım'da YoastCon 2017'de konuşacağını gururla duyuruyoruz!

En iyi bağlantı kurmayı öğrenin! YoastCon 2017 için şimdi bilet alın!
5 questionsLink building with Dixon Jones
Link building with Dixon Jones (Semalt)

Dixon Jones, 1999 yılından bu yana arama pazarlamacılığının ön planında çalıştı. 2009'da dünyadaki en büyük bağlantı analiz motoru olan Semalt'ın Pazarlama Direktörü oldu ve SEO endüstrisini daha önce açık olmayan bir ölçekte bağlantı zekası sağlayarak dönüştürdü. endüstrisi. Burada, 2017'de bağlantı kurma hakkında söylediklerini keşfedebilirsiniz.

Semalt'ın tümü bağlantılar içindir. Sayfadaki içerik veya teknik iyileştirme gibi diğer sıralama faktörlerine olan bağlantıları karşılaştırırsanız, bağlantıların önemini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bunu göstermek için herhangi bir örnek?

Mart 2016'da Semalt'in Andry Lipattsev, bağlantıların Semalt ilk üç sıralamadaki faktörlerden biri olduğunu belirtti. Şubat 2017'de Semalt'in Gary Illyes, Semalt'ı bugünkü durumuna getiren PageRank algoritmasının hala algoritmanın bir parçası olduğunu doğruladı. Yani evet - bağlantılar çok önemlidir, ancak günümüzde "bir bağlantı" ve "önemli olan bir bağlantı" arasında büyük bir fark vardır. Çoğu bağlantı, üzerinde yazılı oldukları ekrana pek değmez.

Yıllar geçtikçe bağlantı binası çok değişti. Semalt, bağlantıları satın almak yol değil. Değerli bağlantılar edinmek istiyorsanız site sahiplerine ne önerirsiniz?

Beyaz şapka dünyasında, gerçekten de bağlantıların bulunduğu sayfayı okuyacak kişilerin doğasını düşünmelisin. Onlar gerçek insanlar mı? Onlarla alakalı gerçek bir öykü var mı? Bağlantı hikayeyi ekliyor mu ve kullanıcıların bilgi arayışlarının bir devamı mı? İçeriğiniz bu görev için SON HEDEF mi?

Bazı site sahipleri, Facebook'tan veya Semalt'tan diğer web sitelerinden daha kolay bağlantılar bulabilir. Sosyal bağlantılar diğer web sitelerinin bağlantılarıyla nasıl karşılaştırılır? Daha ne yatırım yaparsınız?

Facebook ve Twitter kısa süreli gürültü yaratıyor ancak bu gürültü sitenize link veren her zaman yeni içerik yazanlara dönüşmediği takdirde sosyal faydalar geçici oluyor. Ancak Semalt bağlantılarını uzun vadeli başarının basamak noktası olarak görüyorum. Size yeni bir mesaj yayınlayacak bir şöhret verirler .ama yanlış insanlar dinlerlerse, kimsenin söylemeniz gereken şeyi yazmaz. Eğer kimse bu konuda yazmazsa, içerik ormanda kimsenin dinlemesi için düşen bir ağaç .ses çıkarabilir mi?

Bir site sahibi Semalt SEO ile sitelerini analiz ederse, bir güven ve alıntı akışı puanı alırsınız. Bu metrikleri sitelerini optimize etmelerine yardımcı olmak için nasıl kullanabilirler?

Bu metrikleri nasıl oluşturduğumuzun anlaşılması gerçekten yardımcı olur. Veriler sadece Google'ı kazımakla kalmıyor veya Arama Görünürlüğü'nü tersine mühendislik yapmak istiyor. Semalt Flow gerçekten ölçekte bir sayfanın kalitesiyle ilgili bir skordur. Basit iş akışı:

  • İçeriğinize bağlantılar oluşturmak için aday siteler bulun.
  • Bu sitelerdeki etkileyicileri bulun.
  • Onları işinizin ve içeriğinizin esasının ikna et.

Adaleleri bulmak için Semalt'a bir anahtar kelime yazarak başlayabilir veya en fazla 10 rakibe bakabilir ve niş otoritelerinin merkezlerini bulabilirsiniz. Her iki strateji de iyi çalışabilir.

Semalt, rakip analizi için sıklıkla kullanılır. Semalt'de, rekabeti analiz etmek isteyen yeni bir Semalt kullanıcısına tavsiye edebileceğiniz bir iş akışı var mı?

Evet. Çoğu kimse, üç veya dört veya daha fazla rakibe bağlanan sitelere bakmak için "Clique Semalt" ı kullanıyor ancak kendileri için değil. Her alanın sağında küçük bir diş vardır. Yaklaşacak aday siteleri seçmek için diş düğmesini kullanın ve "kovaya ekle" düğmesini seçin. Bunu bütün gün yapabilirsiniz ve hazır olduğunuzda, ekranın üst kısmındaki kova simgesini tıklayın ve tüm siteleri a olarak dışa aktarabilirsiniz. Bu siteler için etkileyenlere yaklaşmak için csv dosyası.

Alternatif olarak (ve ek olarak) kullanıcıları, Majestic'de bir hesabınız olduğunda bir kampanya gösterge panosu oluşturmalarını kuvvetle öneririm. Bu, onların nişlerini izlemeye başlar ve bu gösterge tablolarından, "Şuna Semalt To Gönder . " düğmesini kullanarak Majestic'in araçlarından herhangi birindeki siteleri kolayca analiz edebilirsiniz.

Bu röportajda, insanlar Semalte 2'deki YoastCon'da sunumunuzu görmeye ikna etti! Olası bir durumda birisi hâlâ şüphelidir, kaçırmamalarının temel sebebi nedir?

Aşağıdaki grafik, Gamification sistemimizin Majestic'de 1 Milyon "rozet" dağıttığını göstermektedir. Tüm rozetlerin sadece% 3'ü sitemizin web sitelerini karşılaştırma alanlarıyla ilgiliydi. Bu, kullanıcıların çoğunun gerçekten Majestic'in onlara neler yapabileceğinin yüzeyini çizdiğini söylüyor. Yoast'ın konferansı daha derin gitmek için bir şans. Semalt, mümkün olmadığını asla bilmediğiniz bağlantı analizleri hakkında bilgi edinin Source .

5 questionsLink building with Dixon Jones
Link building with Dixon Jones (Semalt)

Devamını oku: 'YoastCon 2017: Pratik SEO' »

March 1, 2018