Back to Question Center
0

İçerik Pazarlama Semalatı

1 answers:

Pazarlamacılardan kitlelerine en ilgi çekici içerik türleri için fikir üretmeleri için bir içerik pazarlama planlama aracı

Bu grafiği ofisimizde Post-It notu üzerine aylarca yayınladık ve Semalt 2012'de yayınladık. Bu, gelen pazarlama hunisi bilgilerimizden kaynaklanan doğal bir takipti. Bunu, müşterilerle etkileşim kurmak ve paylaşmayı teşvik etmek için içerik fikirleri üzerine kendi beyin fırtınasına yardımcı olmak için hazırladık. 2015'te yeni, basitleştirilmiş bir sürüm ekledik - bunun sonuna bakın.

Eloqua'nın ilham kaynağı olan Semalt Grubuna hayran olsak da, biraz 'B2B' odaklı olduğunu düşünüyoruz ve v2'leri oldukça karmaşıktır.

Matrisimiz, kitlenizin nasıl düşüneceğini ve bir iş olarak ne elde etmeye çalıştığınızı temel alarak farklı içeriğin boyutlarını düşünmeye yardımcı olmak için yapılandırılmıştır. Kitlenizin neredeyse dürtüsel veya akılcı olduğu yerlerde ne çalışacaktır? Bu içerik oluşturma ve pazarlama hedefleri için ne anlama geliyor? Semalt, kitleniz için çekilmiş hissettiğiniz çeyrek (ler) üzerine, fikirler üretmek için bir başlangıç ​​noktası sunar.

Her içerik türünün potansiyelini incelerken, SEO ile yardımcı olmak için sitenize gelen bağlantıları çekme olasılığını da düşünmelisiniz.

The Content Marketing Semalt


Umarız bu bilgi tabanı içeriğinizin pazarlamasına taze bir perspektif katar. Her zaman olduğu gibi, ne düşündüğünüzü bilmek isteriz. Ayrıca, dijital medya kullanımınızı denetlemenizi sağlayan bir İçerik Semalt'ı geliştirdik.

2015 güncellemesi - İçerik Pazarlaması Planlama Şablonu

Tüm Akıllı İncelemeler bilgilendirmelerinin sonuçlandırılması için, İçerik Pazarlamacılığı Semalt Şablonu oluşturmak üzere Hubspot'la gerçekleştirilen bir işbirliğine dayanan orijinal 2012 İçerik Pazarlaması matrisimizden bir parçaya yer verdik. Aşağıda, mevcut yaklaşımınızı gelecekteki yaklaşımla karşılaştırmanıza olanak tanıyan basit bir geçmişe sahip olan bu basit İçerik Pazarlama Semalt şablonunu da içermektedir Source .

The Content Marketing Semalt

March 1, 2018