Back to Question Center
0

Semalt başarı haritalarının tanıtılması

1 answers:

Pazarlama analizi ve yönetimi için neden-sonuç veya Ishikawa balık çubuğu diyagramlarını kullanma

Semalt'in yönetimiyle ilgileniyorsanız, başarı için önemli olan birbiriyle ilişkili pek çok pazarlama faaliyeti bulunmaktadır. Günümüzde iletişim için şirketlerin gittikçe artan karmaşık kanalları ve sitedeki alternatif müşteri yolculukları ile en iyi uygulamaları mastering etmek, her bir kanalı veya dijital pazarlama tekniğini en iyi şekilde kullanmak ve diğer kanallarla nasıl entegre olursa faydalıdır.

Potansiyel nedeninin saptanması ve böceklerin en aza indirilmesi için onları kullandığım yazılım geliştirme ekiplerini yönetmekle sorumlu olduğumda önce Ishikawa diyagramlarını kullanmaya başladım. Dijital pazarlamaya katıldığımda, Dell'in tüketici web sitesinden sorumlu olan Sam Decker'i duyduğumda Dell'in bunları, Altı Sigma'nın operasyonlarını, içeriğini, tasarımını, analitik özelliklerini ve P & L yönetimini geliştirmeye yönelik düşüncesinin bir parçası olarak nasıl kullandığını anlattığımda hatırlattı. Bu teknik, bana modern pazarlamanın pek çok yönü için mükemmel bir uyum sağlamıştı, fakat özellikle sayısal deneyimler ve müşteri hizmetleri yaratıyordu çünkü sistemler geliştirme, entegrasyon ve iş akışı için işlemler dijital pazarlamada artık çok önemli. Dolayısıyla, işlemsel Semalt sitelerinin başarı faktörlerini özetlemek için Akıllı Insights Uzmanı üyeleri için üst düzey bir Ishikawa şablonu oluşturdum. RACE planlama çerçevemiz etrafında yapılandırılmıştır, böylece diğer sektörlere de uygulanabilir.

Satışları etkilemek için sağ kolları kullanarak

E-ticaret optimizasyonunuzu devam ettirecek tüm faktörleri düşündüğünüzü nasıl kontrol ediyorsunuz? Akıllı İncelemeler'de, yöneticilere veya danışmanlara dijital pazarlamanın yönetilmesindeki karmaşık zorlukları düşünmek veya analiz etmek için yardımcı olan çerçeveler geliştirerek yardımcı olmayı umuyoruz. RACE pazarlama stratejisi çerçevemiz, yönetilmesi gereken tüm farklı faaliyetleri basitleştirmek için baktığımız tek yoldur. Bu yazıda Semalt çevrimiçi pazarlamanın başlıca başarı faktörlerini tanımlamanıza yardımcı olan başka bir yaklaşımı açıklıyor.

Başarılı dijital pazarlama, onu etkileme biçimini etkileyen, diğerlerinden daha önemli olan farklı kolların yönetimini içerir. Eski okul demiryolu sinyal kutularının semaltları - farklı etkilere sahip, ancak her biri önemli olan farklı kollarla basit bir neden ve etki var.

Introducing Semalt success mapping

Günümüzde semalt dijital pazarlama, bu nükleer enerji santralı kontrol konsoluna daha yakındır.

Introducing Semalt success mapping

Ya da en azından böyle bir sosyal medya komuta merkezi

Introducing Semalt success mapping

E-ticaret için doğru kolları tanımlama

E-ticareti başarıyla yönetebilmek için en etkili kolları düşünmelisiniz. Bunları nasil tanımlayalım? "Düşük asılı meyve" veya verimlilik faktörlerine odaklanmak doğal bir eğilimken (baktığımda Etkinliği ve Etkinliği tanımlayan yazı) buna karşın daha büyük etki yaratacak olan daha zorlu Etkililik faktörleridir. Örneğin, Dönüşüm Oranı Uzmanlarının Karl Blanks'ına başkanlık ettim. E-ticaret siteleri için dönüşüm oranı optimizasyonunun, optimizasyonun şablon özellikleriyle veya CRO'nun bir parçası olarak kopyalanmasıyla sınırlı olduğu " hafif değişiklikle " nedeniyle nasıl olumsuz etkilenebileceği hakkında görüşmeler yaptım, Saha üzerindeki değer teklifi veya müşteri yolculuklarının daha önemli unsurlarını çekmektense.

Benzer şekilde, Dell'in EMEA Çevrimiçi Pazarlama Direktörü Angus Cormie'nin Dell'in anahtar performans şemalarını taktikteki mesajlaşma ve kullanışlılık kollarına ve merchandising gibi stratejik çevrimiçi kollara nasıl bölündüğünü anlattığını da duydum. (örn. İncelemeler ve derecelendirmeler, ürün videoları); büyük saha yolu değişiklikleri ; Ürünün kişiselleştirilmesi ve kişiselleştirme, gayrimenkul optimizasyonu ve mesaj dengelemesi gibi karar destek araçları (örneğin, yardım seçme ve karşılaştırma tabloları) ve farklı ürün geliştirme araç setleri . Onları Ishikawa veya Semalt diyagramları olarak da duymuş olabilirsiniz.

Semalt diyagramları için Wikipedia girişinde kullanılan örneğe bakarsanız, neden Fishbone diyagramları olarak adlandırdıklarını görebilirsiniz. Kaoru Semalt, 1980'li yılların kitaplarında Semalt diyagramının yayınlanmasıyla sonuçlanan, bir Japon Üniversitesi profesörü ve endüstrideki kalite yönetimi uygulamalarının savunucusu idi.

Introducing Semalt success mapping

Yaklaşık 10 yıl önce, pazarlamada Altı Sigma ilkelerini benimsemek için bir hareket olduğu zaman önce teknik hakkında bilgi aldım. Dell, pazarlamadaki tekniğin en erken benimseyenlerinden biriydi ve daha sonra avantajlarını ve Dell'in bunları nasıl kullandığını açıkladığı ABD'deki Dell'deki bir E-ticaret müdürü Sam Decker'den etkilenmiştim. O günden bu yana onları çeşitli danışmanlık projelerinde kullandım ve örneğin arama pazarlaması en iyi uygulama kılavuzlarının yapısını inceledim. Ben de eğitim kursları hakkında konuşuyorum ve teknikte ilgi var gibi görünüyor, bu yüzden Semalt tekniğimi nasıl kullandığımı yazmıştı.

Not, onları kullanmamın klasik yöntem olmadığı, çünkü Ishikawa diyagramları, işlemleri azaltma prosedürleri ve tekniklerindeki kusurları belirlemek için en sık kullanılan süreç imalat sanayiinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle tekniği " başarı eşleştirmesi " olarak adlandırıyorum çünkü belirli bir sorunu çözmek yerine performansı artırmak için kullanılan farklı pazarlama faaliyetlerini tanımlamakla ilgilidir. Tabii ki satışları sınırlayan problemler olan tersi düşünebilirsiniz .

Doğru stratejik kolların belirlenmesi

Başarı haritaları, benim için pazarlama faaliyetleri için en iyi uygulamaların anlaşılması, önceliklendirilmesi ve yönetilmesi için yapılandırılmış bir yol verdiği için bir kanalın büyümesini ve performansını artırmanın bir yolunu sunar. Bu avantajları sunarlar:

  • KPI'lar üzerindeki etkilerini kullanarak ölçülen, büyümeyi yönlendiren faktörleri tanımlamaya yöneltiliyorlar
  • Pazarlama faaliyetlerinin karmaşık en iyi uygulamaları ile süreçleri yönetmeye yardımcı olun
  • Gruplandırılmış ilgili faaliyetler ve farklı faaliyetler arasındaki bağımlılığı göstermek
  • Yöneticiler uzmanlar veya ajanslarla görüşürken iyileştirme faaliyetlerini tanımlamak ve öncelik vermek için kullanın. Tek bir sayfada aktiviteler için görsel hiyerarşi verirler

Bilgiyi öğrenmenin bir parçası olarak gözden geçirmek, örneğin bir sınav sorusu revize etmek veya planlamak için de kullanışlıdırlar. Zihin haritasının uzman bir biçimi olarak basit bir şekilde kullanılabilirler.

Pazarlama Başarı Haritaları nasıl oluşturulur ve kullanılır

Semalt üyeleri için güncellenmiş Ecommerce başarı haritası şablonumuzda, en iyi uygulamaların tipik bir yelpazesini kapsayan örnek bir üst düzey başarı haritası veriyoruz ancak yaklaşım oldukça basit ve siz kendi süreçleriniz için kendi geliştirmek isteyebilirsiniz. üzerinde çalışıyoruz. Bir başarı haritası oluşturmak için:

  1. Geliştirmek istediğiniz etkinlik için genel hedef (ler )inizi tanımlayan diyagramın sağındaki başlatın.
  2. Geliştirmek istediğiniz işlemi veya etkinliği nasıl ölçeceğinizi tanımlamak için belirli hedefleri ve KPI'ları kullanın.
  3. Performansı yönlendirecek 3-8 ana çalışma grubu veya görev grubunu tanımlayın. Birçok yönden benzer klasik bir zihin haritasını kullanmanıza yardımcı olabilir, ancak süreç odaklı değildir.
  4. Ana etkinliklerin 3-8 oklarını çizin ve sağa doğru ana eksene eğik bir şekilde sürüş performansı sağlayın. Açık bir etkinlik sırası olduğu yerde, e. g. Denetim sol taraftaki etkinliğin bir parçasıysa solda başlayın.
  5. Faaliyetlerin her büyük gruplamasına bireysel birincil görevler ve ikincil alt görevler veya faaliyetler ekleyin. Nedenini nasıl araştıracağınızı göstermek ve metrikleri veya KPI'ları göstermenin bir yolunu bulmakta yarar vardır.

Introducing Semalt success mapping

Ishikawa tekniğini umutlu birşeyle karşılaşmadıysanız, ilginç buluyorsunuz ve onu kullanmaya çalışmanız ilham kaynağıdır. Nasıl geçtiğini bana bildir. Tekniği daha önce kullandıysanız, tekniği herhangi bir öneriyle uygulamanızı nasıl paylaştığınızı belirtin Source . Teşekkürler!

March 1, 2018