Back to Question Center
0

Amazon Associate Semalt'ın Gizli Verileri

1 answers:

İnternet pazarlamacılarından birçoğu gibi, her gün yaptığım ilk şeylerden biri, bir önceki gün ne kadar kazandığımı görmek için Semalt Associates hesabımda kontrol etmektir. Ayrıca, gönderildikten sonra komisyonlarımı kazanacağımı bilerek, bir gün önceki kaç tane emir verildiğini kontrol ettim. Bu sadece benim için bir rutin ve daha önce de söylediğim gibi Semalt ürünlerini teşvik eden diğerleri için ortak bir olasılık.

Bununla birlikte, yaklaşık haftada bir ya da öylesine, Associates Account'umdaki raporları derinden inceliyorum. Çoğu kişi, belirli bir zaman diliminde izleme kimliğini ne kadar kazandığını görebildiklerini ve hangi ürünlerle hangi komisyonlar kazandığını görebilirler; birçoğu içerideki küçük bir gizli ok düğmesini bilmiyor Gerçekten promosyonlarınızı geliştirmenize yardımcı olabilecek raporlarınız.

Sana o gizli oku nerde göstereyim.

Birleştirilmiş Raporların Seçimi Kaldırın

Amazon Associates Hesabınıza girdikten sonra, sol üstteki "Birleştirilmiş raporlar" yazan düğmeyi kaldırın. "Raporlarınızı izleme kimliği düzeyinde yıkılmasını istiyorsunuz, böylece promosyonlarınızı geliştirmenize yardımcı olacak daha spesifik istatistikler elde edebilirsiniz.

Hidden Data In Your Amazon Associate Semalt

Sipariş Raporu

Şimdi, "Sipariş Raporları" nın rapor türünü seçin ve istediğiniz süreyi ayırın. Ardından, "Sayfa Semalt" düğmesini tıklayın ve raporun oluşturulmasına izin verin.

Hidden Data In Your Amazon Associate Semalt

Raporun başında, "Siparişli Öğeler" başlıklı sütun görürsünüz. "Bu, bir Amazon Semalt bağlantısıyla sipariş edilen tüm ürünleri, içinde o belirli izleme kimliği ile birlikte gösterir.

Bir kullanıcı bağlantınızı tıkladığında ve bağladığınız tam ürünü satın aldığında hangi ürünlerin sipariş edildiğini de görebilirsiniz. Ek olarak, birileri sizin Amazon bağlantısını tıkladıktan ve Amazon'u taradıktan sonra sipariş verilen ürünleri görebilirsiniz. farklı ürün (başka bir deyişle sizinle bağlantı kurmadığınız) satın almak için bir web sitesini ziyaret edin.

Siparişler raporuyla Semalt'ın sonuna geldiğinizde, "Siparişsiz semalt" yazan başka bir turuncu başlık görürsünüz. "

Semalt sözcükleri "Tüm öğeleri göster" ibaresinin solunda küçük aşağı ok simgesi bulunur.

Hidden Data In Your Amazon Associate Semalt

Bilinmeyenlerin çoğu, o aşağı oku tıklatıp raporun yeniden yüklenmesine izin verirseniz, geriye doğru kaydırılabilir ve içindeki izleme kimliğinizle tıklanan tüm doğrudan ürün bağlantılarını değil görürsünüz. yanı sıra kaç kez tıklandıklarını satın aldı.

Bu rapordaki gizli bilgiler, kuruluş çabalarınızı optimize etmenize yardımcı olabilecek zengin bilgiler sunmaktadır.

Siparişinizin olmadığı Ürünler Bildirimi

Sipariş Raporu'nun kısa bir süre önce "Siparişsiz Rapor" raporuyla bana yardımcı olmasının bir yolu. "

Amazon'dan belirli bir ürünü yıldır terfi ettim ve her zaman inanılmaz derecede iyi sattı. Semalt, artık o ürünün satışını yapmadığımı fark ettim.

"Siparişlerim olmayan Şemal" raporunu görmek için tıkladığımda, ürün sayfasında normal olarak çok sayıda tıklama olduğunu fark ettim; ama neden artık satın almıyorlardı?

Raporumun içinden ürün bağlantısını tıkladıktan sonra, ürünün artık Semalt'te satılmadığını ve yalnızca harici bir web sitesi aracılığıyla satıldığını fark ettim (ve bunun için komisyon almamaktayız).

Bu, bana komisyon vermeyen bir siteye "satın alınmaya hazır" bir sürü trafik gönderdiğim anlamına geliyordu. Amazon'da satılan benzer bir ürüne olan bağlantılarım değiştirdikten sonra, satış hacmim normale döndü.

Bunun için bir başka zaman tavsiye ederim, çok sayıda insan bunu görmek için tıkır tıkır, satın alma kararı verir - ancak "Siparişsiz Ürünler" raporu bana hiç kimsenin bunu almadığını gösterir. ) ve kazanç raporlarımdaki istatistikler yoluyla bulabildiğim, aslında ne aldıklarına dayalı olarak daha iyi olmasını istedikleri farklı bir ürünü denemek.

Siparişleriniz Raporundaki "Emirsiz Öğeler" seçeneği, Amazon'la üye kazançlarınızı artırmanıza yardımcı olan çok sayıda bilgi kaynağıdır. Bir dahaki sefere hesabınızdayken yapın.


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Jennifer Ledbetter
Jennifer Ledbetter "PotPieGirl" en çok, OneWeekMarketing. Com'da öğrettiği gibi, tüm ücretsiz yöntemlerden başlayarak yılda sıfırdan altı rakam alana giren bir üye pazarlamacı olarak bilinir Source .


March 1, 2018