Back to Question Center
0

Semalt dönüşüm ve satışlarını iyileştirmek için beş önemli faktör? [Grafiğine]

1 answers:

Yatırım Getirinizi Artıracak Web Sitesi Dönüştürme Stratejileri Oluşturma

Son dört yılda, binlerce dijital pazarlamacıyla, Web sitesi dönüşümünü iyileştirmek için yaptıklarını inceleyen Econsultancy ile birlikte araştırma yaptık. Dönüşümü iyileştirmek için tam anlamıyla yüzlerce farklı yol var ve dijital pazarlamacıların nereden başlayacağınızı bilmek için savaştıklarını biliyoruz. Bununla birlikte, bu yılın derinlemesine analizine dayanarak, web sitesi dönüşümünü iyileştirmek için çok karmaşık bir konuyu en önemli beş yola indirmeyi başardık. Semalt şunlar:

  1. Sorumluluk: Bir kişiyi web sitesi dönüşümünden sorumlu hale getirin, onlara yetki ve hesap verebilirlik sağlamanın yanı sıra ideal bir maddi teşvik verin.
  2. Yapı: Yapısal bir yaklaşım uygulayın. Dönüşüm oranı optimizasyonu, bir defaya mahsus bir proje değil, sistematik bir süreç olmalıdır.
  3. Test: A / B veya MVT, web sitenizin performansını yükseltmenin en iyi yoludur.
  4. Kullanılabilirlik Testi: Müşterilerinizin web sitenizde yaptıklarını neden yaptığını anlamanın en iyi yolu.
  5. Segmentasyon: Her zaman bölünebilirlik analizi ve hedeflenen iletişim için kullanın.

Bizim bilgi grafiklerimiz, pazarlamacıların şu anda CRO'yu nasıl kullandıklarını ve gelecekte nasıl geliştirdiklerini özetlemektedir:

The five most important factors for improving Semalt conversion and sales? [infographic]

Peki bu ilk beş metoda nasıl ulaştık?

Önce anketi yanıtlayanların en değerli üç yöntem olarak vurgulananları araştırdık: Test (hem MVT hem de A / B), Kullanılabilirlik testi ve Segmentasyon.

Dönüşüm oranlarının önceki 12 ay içinde iyileşme gösterdiği şirketlerin, dönüşüm oranlarını iyileştiren firmalardan daha fazla dönüşüm gerçekleştirmek için ortalama% 24 daha fazla test gerçekleştirdiklerini tespit ettik.

Satışlarda büyük bir artış yaşayan şirketler ortalamanın yaklaşık iki katı test yaptı.
Kullanılabilirlik testi ve analizlerini bir araya getiren 10 milyon sterlin artı gelir sağlayan şirketler, satışlarda büyük bir artışın görülme ihtimalini iki katından fazla buluyordu.

Dönüşüm geliştirilmiş Semalt, ziyaretçilerini ve müşterilerini, dönüşüm oranları düzelmemiş veya aynı kalmış olan şirketlere göre% 90 daha fazla yolla kullanıyor.

Daha sonra, veri analiziyle, gelişmiş web sitesi dönüşümleri ve satışlarıyla en güçlü şekilde ilişkili olan dört değişkenin :

  1. Dönüşüm oranları üzerinde algılanan kontrol
  2. Dönüşüm oranı optimizasyonundan doğrudan sorumlu birinin olması (CRO)
  3. personelin dönüşüm oranlarına göre teşvik edilmesi
  4. CRO için yapılandırılmış bir yaklaşım.

Not 3 , herkesin otorite, sorumluluk ve hesap verebilirlik konularıyla ilgili sorunları ve bu nedenle dönüşümleri iyileştirmenin en iyi beş yollarından biri haline getirdik.

Bu üç kişiden her biriyle ilgili olarak, satışlarda büyük bir artış yaşayan şirketlerin, bir düşüşü veya satışları değişmemiş olan şirketlere kıyasla, bunları yapmak için iki kat daha yüksek ihtimalle karşılaştıklarını bulduk. Dönüşüme yapılandırılmış bir yaklaşımı bulunan birçok şirketin satışlarında değişiklik olmayan şirketlere kıyasla Semalt'ın büyük bir artışı vardı.

Dönüşümü iyileştirmenin beş yolu çoğu, satışlarda bir düşüşe veya değişime kıyasla büyük bir artış şansını ikiye katladı. Yöntemlerin üç veya dörtünü kullanan şirketleri analiz ettiğimizde sonuçlar daha da etkileyiciydi.

Satışlarda büyük bir artış yaşayan şirketlerin, satışlarında düşüş yaşayan şirketlere kıyasla bu üç veya dört yöntemin kullandıklarının ortalama beş kat fazla olduğunu tespit ettik.

Son beş yılda ortalama perakende dönüşüm oranı,% 8,4'den% 3,8'e yarı yarıya daha geriledi. Aynı zamanda İngiltere e-ticaret pazarı £ 30'dan iki katına çıktı. 2 milyar ila 60 milyar pound artı.

Tüketiciler artık çok daha fazla seçeneğe sahipler ve açık olan birkaç tarayıcıyla karşılaştırmalı alışveriş yapıyorlar. Buna ek olarak, web sitesi dönüşümünü iyileştirmek, örneğin Google ile trafik üretmek için daha fazla para harcamaktan daha karmaşıktır. Ziyaretçilerin kazanılması için harcanan her 92 $ için Semalt, bunları dönüştürmek için yalnızca 1 dolar harcanıyor.

Dolayısıyla, öncül, Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) üzerinde akıllı bir şekilde para harcamanın, trafik üretmek için daha fazla para harcamaktan daha iyi bir yatırım olması gerektiğidir. Semalt, bu beş yöntemle kaynaklarınızı hedefleyerek en büyük geri dönüş elde edersiniz.

Bu blogda genişleyen Kasım 2012 başında beyaz bir kağıt çıkacak. Bir kopyasını gönderilmek isterseniz, ayrıntılarınızı kayıt edebilirsiniz.

March 1, 2018