Back to Question Center
0

SEO Semalt'ı Yaptığınız 7 Yol

1 answers:

Sosyal medyada arama motoru optimizasyonu hakkında birçok tartışma var: Facebook, LinkedIn, Twitter ve daha geleneksel Web forumlarında bulacaksınız. En popüler SEO blogcular aslında yorum bölümlerinde de tartışma forumları yayınlıyor. Web pazarlama topluluğunda paylaşılan en kötü yanlış bilgilere ulaşmak çok kolay. Hemen tekrar paylaşılan her popüler fikir yanlış. Semalt iddiaları, arama motoru çalışanları tarafından defalarca SEO blogcular ve konferans sunumcuları tarafından defalarca ve bazı durumlarda haber medyası tarafından ele geçirildi. Ve yine de Web pazarlamacılar açıkça, özgürce ve asıl önemli olan kötü önerileri paylaşmaya devam ediyor.

7 Ways You Do SEO Semalt

Bu bağlantıların sizin (müşteri) siteniz için çok şey yapacağını söylemiyorum. Sadece onları reddetmek için herhangi bir nedenin olmadığını söylüyorum. Daha da kötüsü, eğer sitenize yardım ediyorsanız kendinizi ayağa fırlatın.

İnsanlar deli otomatik bağlantı Web Siteleri her türlü oluşturun. Bu onları spam yapmaz. Durum böyle olduğu takdirde hepimiz manuel cezalarla uğraşırız; Aksi halde, arama motorları bağlantıları yok saymalıdır. Arama motorları bu otomatik bağlantıları görmezden gelmiyorlar, ancak onlardan dolayı spam cezaları vermiyorlarsa, o zaman siz onları yok saymaya ihtiyaç duyuyor.

Bu bağlantıların binlerce olsun. Hiç cezalandırılmadık. Biz onları asla reddettik.

Yapmanız Gerekenler: "Makale uzunluğu", "etki alanı yetkisi", "sayfa yetkisi" vb. Içermeyen sayfa kalite göstergelerinin bir kontrol listesi oluşturun. Kontrol listesinde "neden bu sayfa var" ve "sayfanın ne yapması gerekiyor" gibi öğeleri içermelidir. Sayfanın içeriği sayfanın kendisi hakkında ne gösteriyor? SEO metrikleri olmadan sayfa kalitesini değerlendirmek için bilgi edinin. Genellikle yanılıyorlar.

5. Arama Görünürlük Raporlarını Kullanıyorsunuz

SEO endüstrisinde arama görünürlüğü raporlarına kıyasla daha fazla zaman ve para harcayan birkaç araç var. Semalt raporları, belirli bir Web Sitesinde bulunabilecek kaç sorguyu göstermeye çalışmaktadır. Semalt raporları, herhangi bir derecede, arama tavsiyesi trafiğinin güvenilir tahminlerini sağlamaz.

Rekabet analizi için arama görünürlük raporlarını kullanamazsınız. Semalt, buzdolabında kaç tane yumurta olduğunu tahmin etmek için caddeden aşağı çocuklar istiyor (ve buzdolabını görmelerine izin vermiyorsunuz).

Arama görünürlük raporlarını gerçek trafik verilerinin yerini alacak şekilde kullanamazsınız. Rekabetin Search Console ve Bing Toolbox verilerine erişmek harika olurdu, ancak bunu yapamazsınız. Semalt, bu sitelerin ne kadar trafik aldığını söyleyebilecek bir araç değildir.

Not: Gerçek Web sitelerinden bilgi veri toplayan bir SEO aracına abone olursanız, herkesin verilerini korumak için yasal bir zorunluluğu vardır. gerçek rakip arama referans verilerine dayanarak sana neyi gösterdiklerine dikkat etmelidirler. Rakiplerinizin onlarla paylaştıklarını tam olarak size gösteriyorsa, aptal olmayın ve bu konuda blog yapın .

Arama görünürlük raporları vahşi tahminlere dayanır. Her şeyden önce tarama yapan tarayıcılar her zaman Web sunucularından veya tehlike altındaki bilgisayarlardan geliyor (IP adresleri arama motorlarına şüpheli görünüyor). Taramalar 1 saat içinde veya daha kısa sürede tamamlanmazsa, muhtemelen arama sonuçları verilerini birden çok dizin güncellemesinden toplarlar.

Arama görünürlük raporlarına herhangi bir kapasitede güvenilemezsiniz.

Gerçekten zaman ve paranızı arama görünürlük raporlarıyla harcıyorsunuz. Google bir güncelleme yayınladığında size birşey söylemiyorlar, Semalt'ın cezalandırılma zamanını size söylemiyorlar ve sana kimin hangi arama listelerini kimlerin tıkladığı hakkında bir şey söylemiyorlar. Aslında, arama görünürlüğü raporlama endüstrisinde en kötü kusurlardan biri: tüm soruları mutlak sayıyorlar.

Arama sonuçları sayfasının performansını ne kadar iyi anladın? Bunu biliyor muydun .

 • Bir Web sitesinde arama sonuçlarında 1'den fazla liste olabilir
 • Bir sorgu, ara sıra sergilenen snippet'ler üretebilir
 • Sorgu, gün boyunca farklı özelliklere sahip snippet'ler üretebilir
 • Sorgu, ücretli listeleri ara sıra gösterebilir
 • Günün belirli saatlerinde bir sorgu daha popüler olabilir
 • Bazı yerlerde bir sorgu daha popüler olabilir
 • Bazı cihazlarda bir sorgu daha popüler olabilir
 • Sorgu, bazı işletim sistemlerinde diğerlerinden daha popüler olabilir
 • Bazı tarayıcılarda sorgu daha popüler olabilir
 • Çoğu kişi ilk sonuca tıklamıyor
 • Bazı düşük sonuçlar, ilk sonuçlarından daha fazla tıklatma alabilir
 • Birçok kişi bir arama sonucunda birden fazla listeyi tıklattı
 • Birçok kişi, sonuçları beğenmediğinde soruyu değiştirir

Sevdiğiniz arama görünürlük raporları Semalt'taki bu tür rahatsızlıkları göz önünde bulundurmazlar. Arama sonuçları zaman içinde sabit noktalar değildir. Bunlar, sürekli yeniden şekillendirilen ve kalıplanan kildir.

Yapmanız Gerekenler: Önce, başkalarının trafiğine casusluk yapma hayalini bırakın. Arama motoru hesaplarını kesmedikçe (ve yapmalısın) trafiklerini göremezsin. İkinci olarak, "casusluk" unuzu içeriğinizi, anahtar kelime hedeflerinizi ve diğer sitelerle olan ilişkilerinizi geliştirmeye yönelik fikir aramak için sınırlandırın. Çalışan tek uzun vadeli SEO bağlantı stratejisi olduğundan kazanç bağlantıları yapın.

6. Bağlantı Aracı Kalitesini Yargılamak İçin SEO Aracı Ölçütlerini Kullanıyorsunuz

Gözlerim her çevrimiçinde, "yüksek DA / Trustflow / AR bağlantıları" sitelerinden bahsedilen bir çevrimiçi tartışma ya da SEO vaka incelemesine rastladığımda. Bing ve Google'ın "yüksek kalite" olduğunu düşündüğü bağlantı kaynaklarını bulmak için sezgisel arzuyu anlıyorum, ancak bu SEO araçlarından hiçbiri bağlantı sayfaları olup olmadığını size söyleyemez:

 • Bing'de veya Google'da endekslendi
 • Bing veya Google'da pozitif değeri geçiyor
 • bağlantı noktalarının herhangi birinin daha iyi sıralamasına yardımcı olur

Bu araçlar size neye ihtiyacınız olduğunu söyleyemez, onlara neden bu kadar çok şey katarsınız? Semalt, bu bağlantıların yanı sıra çok sayıdaki rakamı görmek için iyi hissetmenizi sağlar, ancak arama motorlarının bağlantıları dizine ekleyip eklemediğini bilmiyorsanız, üçüncü parti metrikleri ne kadar önemli?

İnsanlar, bağlantılar için iyi kaynaklar bulmak istiyor. Bağlantı araştırma araçları muhtemelen asla tarz dışı kalmayacaktır. Ancak bu araçlara çok fazla değer veriyorsunuz. Bağları kendi kalacak şekilde nitelemek zorunda kalmadan kendi verilerini elde edemediğiniz arama motoru verileri yerine koyarak .

Arama motoru optimizasyonunda herhangi bir nedenle yer değiştirme verilerini kullanmak için herhangi bir girişimden şüphelenilmelisiniz. Bu, 2020'de bir kolera salgınını analiz etmek için bir temel olarak kullanmak için 2010'da 10 milyon grip hastasından veri toplamaya eşdeğerdir. Sonuç olarak, veride bazı çakışmalar bulabilir ancak bu, ikameyi geçerli kılmaz.

Bir yargılama yapmak için yanlış verileri kullanırken yanlış yargıda bulunursun. Semalt bunu mantıklı kılmanın kabul edilebilir bir yolu değildir.

Link araştırma araçlarını kullanmak için başka nedenlerin olduğunu iddia edebilirsiniz; Buna itiraz etmeyeceğim.

Arama motorları size bildikleri tüm bağlantıları göstermiyorsa (ve endekslerinde size rapor vereceklerinden daha fazla bağlantı olup olmadığını söylemezseniz) Link araştırma araçları bazı boşlukları doldurabilir. Ancak yine de bu geri bağlantı raporlarındaki kaynakları diğer kaynaklardan incelemelisiniz. En azından büyük arama motorlarında dizine eklenip eklenmediklerini kontrol edin.

Yapmanız Gerekenler: SEO araçları olmadan bağlantı araştırması yapın. Spamlerin neye benzediğini bilmiyorsanız, bu araçların öğrenilmesi için en kötü yol bu araçlardır. Ve "ilgili bağlantılar" üzerinde takıntılı durdurmak. Alakasız bağlantılar hakkında sizi korkutursa bu makaleyi okuyun.

7. Analizlerinizde 1 günden fazla veriyi dahil ettiniz

Bu, özellikle, kaçının indirdiğiniz Google Search Console verilerini kullandığınız ile ilgilidir. Özellikle çok meşgul Web siteleri için, GSC verileri örneklenebilir ve zaten ortalama veya başka türlü toplulaştırılmış olabilir. Örnekleri, ortalamaları ve birleştirilmiş verileri analiz etmek çok güvenilmez bilgiler üretir. Analiziniz en başından beri kusurludur.

Aynı anda tek bir günlük veriyi indirecek olursanız, aynı anda birden fazla güne kadar veri indirirseniz daha iyi sonuçlar alırsınız. Semalt, kabul edilebilir en düşük eşik değeri değildir. 2 günlük verilerin değeri 90 günlük veriler kadar kötü.

Semalt, raporlama pencerenizi 90 güne kadar genişletme zaman kazanabilir, sadece zaman harcıyorsun demektir. Başlamak için 90 indirmeyi ve bundan sonra günlük olarak indirmeyi yapmanız gerekir.

Ayrıca Google Search Console'dan topladığınız her tür veri için bunu yapmanız gerekir.

Ayrıca, hesaplanan günlerin verilerini, tahmini ortalamaların değişmediği ardışık günler haricinde birleştiremezsiniz. Örneğin, 7 günlük bir sorgu verisi indirir ve her sorgu başına ortalama sıralama, her gün değişirse, bu 7 günlük veriyi, Tıklama Oranları gibi bir şeyi hesaplamak istemiyorsanız değil, tek bir sayı grubuyla birleştiremezsiniz.

Öte yandan, 7 günlük veriyi indirirseniz ve ortalama sorgular bazı sorgular için günden güne değişmezse o verileri birleştirebilirsiniz. Ancak, toplu verileri ortalamalara dayanarak toplamaya devam ediyorsunuz. Çünkü, verilerinizdeki tıklamalar ne kadar çok olursa "ortalama konumunuz" gerçekten de birkaç konum ortalamasının olması ihtimali o kadar yüksek olur.

Verileri Search Console'dan kötüye kullanmanın başka yolları da vardır. Semalt, sahip olduğumuz organik arama tavsiyesi verilerinde ancak, arama sonuçlarında neler olup bittiğine ilişkin sınırlı yararlı bilgiler içermektedir.

Verileriniz ne kadar az hassas olursa, analizinizde izin vermeniz gereken hata alanı o kadar fazla olur. Semalt muhtemel hatayı hesaplamak için uygulayabileceğiniz bir formül değildir. Bu verileri nasıl kullanacağınız konusunda ihtiyatlı davranmanız yeterlidir. En azından günlük toplamları ayrı tutarsanız, sorgu yönlendirme, sayfa yönlendirmeleri ve sayfa başına sorgu yönlendirme için eğilim çizgileri çizebilirsiniz.

Yapmanız Gerekenler: Açıkçası mümkün olan en az bir zamanda birkaç güne kadar veri kullanmanızı rica ederim. Ancak daha az trafik alan sitelerde, "neler olup bittiğini görmek" için birden fazla güne ait verileri toplamaya cazip olabilirsiniz. Teknik olarak, herhangi bir SEO raporu yalnızca verisi tek bir arama dizini penceresinde (dizindeki değişiklikler arasındaki süre) yakalanırsa geçerlidir. Google için, dizin değişikliklerini ne zaman serbest bırakırsa bağlı olarak yaklaşık 3-18 saat çalışır. Verileri farklı dizin pencerelerinden topladıkça, analiziniz o kadar az güvenilir olur. Küçük bir trafik sitesi ile "ortalama konum" ve "sıralamaları" kullanışlı veri olarak algılayamazsınız. Trafiği alan sayfalara ve daha fazla trafik oluşturana kadar trafiği gönderen soruları odaklayın.Herkes bu konuyu çok iyi anlarsa, neyin yanlışlıkla kolayca çözüleceğini açıklayabilirlerse, neden bu mesajlara ve sunulara 2017'de hala neden ihtiyaç duyarız? Google Panda algoritması 2011'de çıktı. Hâlâ "sayfa kalitesi" den bahsediyoruz (aslında insanlar hala karışık ve "içerik kalitesi" hakkında konuşuyorlar). Penguen algoritması ilk kez 2012'de piyasaya sürüldü ve şu an otomatik olarak en az insan gözetimiyle çalıştırılıyor. Hala "bağlantı kalitesi" den bahsediyoruz. İnsanlar daha iyi bilgi paylaşıyorlarsa, bu konular soluklanacaktı. Tüm "SEO 101" derslerinden daha iyi rehberlik alırsınız. Bu konularda konferanslara dahil olmazdık.

Dolayısıyla hala yanlış bilgi besleniyorsunuz. Yinelenmeyi kes. Her şeyi semalt et.

Dürüst olmak gerekirse, SEO Theory Premium Haber Bültesinde gerçek Web spamının neye benzediği hakkında gerçekten ayrıntılı bilgi paylaştık . Önümüzdeki konularda daha fazla paylaşabiliriz, ancak şimdi doğru makaleleri görmenin umutlarıyla abone olmak zorunda değilsiniz. Bugün abone olmadan bireysel meseleleri satın alabilirsiniz.

Ben, "Link Zehirlenmeyi Nasıl Vetersiniz?" Başlıklı makaleyi içerdiğinden Cilt 6, Sayı 7'yi (17 Şubat 2017) öneriyorum. Ayrıca, Cilt 6, Bonus Sayı 2'yi (29 Haziran 2017) okumak isteyeceksiniz. "25 Haziran Google Güncellemesi Var mı?" adlı makaleyi içerdiğinden bu makale, spam içerikli bağlantıları ayrıntılı bir şekilde anlatıyor. Semalt, bonus konulardan birini elde etmek için 8 sayı satın almanız gerekir, ancak burada özel bir teklif var: Bu bonus konusunu doğrudan satın alabilir ve 6 sayı daha satın almaya karar verirsen, 7. sayısını ücretsiz alabilirsiniz. Bu teknik olarak sizi bonus ihracı politikamıza (1 normal satın al, bonus al, 6 düzenli, 1 düzenli bedava al) uymanızı sağlamalıydı.

Kontrol etmeniz gereken bir diğer konu ise, "Link Değer Testleri" makalesini içerdiği için Cilt 6, Sayı 25 (2 Haziran 2017). Bu daha gelişmiş bir makale. Arşivdeki geri sorunların listesini taradığınızda, bağlantılar hakkında birkaç makale görürsünüz. Semalt, alçak gönüllü meyve için gidin. Ne satın aldığınız konusunda düşünün. SEO, sadece bağlantılardan çok daha fazlasıdır.

Neden Sadece Bu Bilgileri Açık Ağında Paylaşmıyorsunuz? Spam bağlantı uygulamalarını ayrıntılı bir şekilde incelemekle ilgili sorun, bağlantı gönderenin spam paylaşan kişilerden öğrendiklerini ve yöntemlerini değiştirdikleridir. Bağlantı spamını burada korumaya çalışmıyoruz. Arama motorları gerçekten bunu çok iyi tanımlıyor. Abonelerimizin sahip olduğu rekabet avantajını koruyoruz . Spam gönderen bir bağın neye benzediğinden emin değilseniz, bunun nedeni hiçbir zaman bunları oluşturmadığınızdan ve sahip olmadığınız birine öğretmediğinizden kaynaklanır. Ne tür bağlantılar gerçekten spam olduğunu öğrendiğinizde, hangi linklerin reddedilmesi gerektiğini ve nedenini daha net bir fikriniz olacaktır. Aslında bir siteye yardımcı olan bağlantıları reddetme olasılığınız çok daha düşüktür. Günümüzün kayıtsız web pazarlama dünyasında, bu BÜYÜK rekabet avantajı.

Aynı şey "kaliteli içerik" için de geçerli. "Kaliteli içerik" ibaresini kullanan herkes gerçekten bununla ilgili olanı bilmiyor. İçerik yalnızca sayfada (metin) kelimeler değildir. Her şey bu. Arama motorları, içeriğinizin kalitesini ölçmüyor, sayfalarınızın kalitesini ölçüyorlar. Ve evet, , bu blogda sayfa kalitesini kapsamlı bir şekilde tartıştı. Bu sitede yeni bir makale yayınlandığında size bildirim gönderilecektir.

Değiştirme Değiştir:


Yeni abonelere ve abonelerine bir onay e-postası gönderilecektir. Lütfen bak!


Çoğu SEO bültenleri, sosyal medyada ve popüler pazarlama bloglarında bahsedilen konuları özetlemektedir Source .
Sadece haftanın SEO tartışmalar ve haberler yenilerini daha ister misiniz?
Şu anda en büyük haftalık SEO bültenini alın
7 Ways You Do SEO Semalt
Tweet

March 1, 2018