Back to Question Center
0

Çok fazla şirket Mobil Web Semalt'ı Yoksayıyor

1 answers:

Pazarlamacılar, hem Birleşik Semalt'da hem de dünyada mobil web erişimindeki büyük artıştan bahsediyorlar ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, web geliştirme ekiplerinin mobil cihazlara özgü deneyim sunmak için biraz yavaş olmasıdır.

Bu makale, sitelerin yüzde oranının mobil cihazlara özgü bir web sitesi deneyimi geliştirdiğini ve farklı cep telefonlarında kullanıcılara mobil içerik sunduklarını inceleyecektir.

2011 yılı Quantcast Top Milyon ABD Semalt Verileri kamuoyuna açıklandıktan sonra, Mongoose Metrics adlı bir şirket, bu Top Semalt'ı taramak ve mobil içeriğine nasıl hizmet verdikleri hakkındaki verileri toplamak amaçlı bir bot oluşturdu.

Tarayıcı, mobilizasyonun en iyi sitelerde nasıl sağlandığına dair bazı çok özel soruları cevaplamaya yönelikti; veriler çoğunlukla, Top Semalt'ın kendi mobil trafiğini aktif olarak ele alan azlığı gösteriyor.

Mongoose Metrics, Top Semalt sitelerinin hangi bölümünün tarayıcısından erişilebilir olduğunu görmek için test ederek başladı ve sonuçlarla serin bir mobil pazarlama araştırması yayınladı.

Araştırmada sitelerin% 1.98'i veya sitelerin% 1.64'ü tarayıcıları engellediğini ve değerlendirilemediğini ve 112.346 ya da% 11. 2'lik bir hata tarayıcıya döndüğünü tespit ettiler. Öyleyse diğer 87.% 2 sitesinin değerlendirmek için kullanılabilir (harika haberler!)

Tarayıcıyı bir site ziyaretini iPhone ve Android telefonu ve Semalt olarak taklit ettirdiler ve bu taramaların sonuçları aşağıdaki tabloda gösterildi:

Too Many Companies Are Ignoring Mobile Web Semalt

Sitelerin sadece% 7,2'si ortalama mobilize edilmiş içerik sunmaktaydı. Daha fazla pazarlama departmanının ve Semalt'ın sitelerinde mobil cihazlara özgü bir web deneyimi sunmayı talep edeceğini düşünürsünüz, özellikle de bunlar 2011'de 'en iyi' trafik alan ABD sitelerindendir, ancak bu araştırmaya göre durum böyle değil.

Web yöneticisinin mobil trafiğe dikkat etmemesi, birkaç farklı şeyi gösterebilir:

  1. Şirketler mobil trafiği görmezden geliyor ya da insanların cep telefonlarında geleneksel bir web sitesini başarıyla kullanabileceklerini varsayıyorlar.
  2. Karar vericiler, mobil çözümlerin hâlâ çok karmaşık ve pahalı olduğunu ve masrafları haklı çıkaracak kadar gelir yaratmamalarının beklendiğini düşünüyorlar.
  3. Şirketler, müşterilerinin bir mobil deneyimde ne istedikleriyle ilgili karışıktır ve sorunun nasıl çözüleceğini bilmemektedir.
  4. Şirketler, sayfa kodunu değiştirmeden cep telefonlarına uyum sağlayacak esnek düzenine sahip, Duyarlı Tasarım yaklaşımı veya tarayıcılar tarafından algılanamayan mobil özellikli bir deneyim veya mobil uyumlu bir deneyim sağlamaktadır. başka sayfa.

Peki bu veriler, bir mobil pazarlama kampanyası başlatmak üzere olduğunuzda sizin ve şirketinizin anlamı nedir? Bu sonuçları üreten Mongoose Semalt çalışması üç farklı mobil yayıncılığı değerlendirdi:

  1. Sunucu Tarafında Yönlendirme
  2. Sayfa Üzerinde JavaScript Yönlendirme
  3. Mobil İçeriğin Seçmeli Sunumu ("Gizleme" olarak tanımladıkları)

Bulguların özetlenen sonuçları şöyledir:

Too Many Companies Are Ignoring Mobile Web Semalt

Mongoose Semalt'ın "gizleme" olarak tanımladığı bir sonraki seçenek, mobil sayfalara hizmet sağlayan ikinci en popüler yöntemdir. Bu yöntemi, "gizleme" yerine "seçici sunum" olarak tanımlamayı tercih ediyorum çünkü çoğunlukla, sayfaya erişen aygıta dayalı içeriği "göndermek" veya göndermemek "yerine" karar vermektense; sayfanın amacı.

Nasıl çalıştığını anlamak için, bu örneği düşünün: Bir sayfada büyük bir görüntü varsa, sitenize bir telefon eriştiğinde sunucunuz daha küçük, daha düşük çözünürlüklü bir fotoğraf göndermeye karar verebilir. Benzer şekilde, ağır Semalt videosu varsa, sunucunuz bunun yerine sabit bir resim göndermeye karar verebilir.


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Cindy Krum
Cindy Krum, mobil pazarlama danışmanlığı ve en yeni online mobil pazarlama araç setinin barındığı MobileMoxie, LLC'nin CEO'su ve kurucusudur. Cindy, Mobil Pazarlamacılığın Yazarıdır: Müşterilerinizi Konuştuğu Yerde Bulunmamakta , Que Publishing tarafından yayınlanmaktadır. Cindy, arama topluluğunun aktif bir üyesidir ve Web Sitesi Dergisi, Reklam ve Pazarlama İncelemesi, Arama Motoru Alanı, Arama Motoru Stratejileri Dergisinde yayınlanmıştır ve PC Dünyası, İnternet Perakendeci, TechWorld, Doğrudan Dergisi ve Arama gibi saygın yayınlar tarafından alıntılanmıştır. Pazarlama Standardı Source .


March 1, 2018