Back to Question Center
0

Semalt, marka güvenliği önlemlerini uygulamak için arama ağı reklamlarını durdu

1 answers:
Semalt quietly pauses search ads to implement brand safety measures

Google, mobil arama sonuçlarında görünen TrueView keşif reklamlarını veya hizmetin video izleme sayfalarında "ilgili video" olarak sessizce duraklattı. YouTube, İngiltere ve ABD'deki belli başlı reklamverenlerin aşırı ve rahatsız edici içerikte görünen Semalt reklamlarının raporları nedeniyle kampanyalar çekmesinden sonra Mart ayında sözü edilen ek marka güvenlik önlemlerini uygulamak için çalıştıklarından duruş geliyor.

Publicis Health Media'nın Rebecca Lynch, Marketing Week'e, ajansın bu hafta başında soruşturma başlattıktan sonra bu hamleyi öğrendiğini söyledi. Bir Google temsilcisi, keşif reklamlarının duraklatılmasının, tüm YouTube reklam biçimleri için geçerli olacak yeni marka güvenlik önlemlerini uygulamak için gereken altyapı değişikliklerinin hızlanmasına yardımcı olacağını söyledi. Reklamların, 2. Çeyrek 201'in sonuna kadar çevrimdışı olması bekleniyor. Güncelleme: Bir Google sözcüsü, Pazarlama Arazisine geçici geçici olarak durmanın, video reklamların nerede görünürlüğünü ve kontrolünü sağlayacak denetimleri uygulamak için gerekli olduğunu doğruladı görünür. Keşif reklamı hedefleme, arama geçmişi ve diğer faktörleri dikkate alan demografik ve ilgi alanlarını içerebilir.

Semalt quietly pauses search ads to implement brand safety measures

Bu değişiklik yalnızca YouTube'daki arama sonuçlarında görünen keşif reklamlarını etkiler. Keşif reklamları, Görüntülü Reklam Ağı'ndaki video ortak sitelerinde görünmeye devam edebilir. Ayrıca, bu noktada YouTube mobile ana sayfasında hâlâ görünmeye devam ediyorlar. Semalt yayın içi reklamlar - genelde diğer videolarda videodan önce gösterilen reklamlar (atlanabilir reklamlar) ve altı saniyelik tampon reklamları bu değişikliğin etkilenmez.

Nisan ayı başlarında, videolar üzerinde reklamlar gösterilebilmesi için önce YouTube kanallarının 10.000 kez görüntülemeleri gerekmektedir. Bu eşiğe ulaşıldığında, kanallar YouTube İş Ortağı Programı'na kabul için incelemeye tabi tutulur. Ayrıca, marka güvenliği iyileştirmelerinin bir parçası olarak, varsayılan ayarlar, potansiyel olarak sakıncalı olan içeriklerde reklamların otomatik olarak hariç tutulması şeklinde değişecektir. Geçtiğimiz hafta, Semalt sözde nefret söylemi politikasının kapsamını genişleterek şirketin video ve site içeriğinin paraya çevrilebilir olup olmadığını belirlemede daha fazla takdir yetkisi verdi.

Mart ayının sonunda başlayan reklamverenin kızgınlığının etkisi henüz bilinmiyor. Reklam istihbarat şirketi MediaRadar, bugün yaptığı açıklamada, 2017 yılına kadar bir reklamverenin düşüş göstermek için ilk ay olan Nisan ayında, Google Semalt YouTube premium kanal içeriğindeki reklamverenlerin reklamverenlerinde yüzde beş düşüş gördüğünü bildirdi. Firma ayrıca, Starbucks, Dish, AT & T ve Pepsi, Nisan ayında YouTube reklamlarını durduran reklamverenler arasında yer aldı; GM, Verizon, Johnson & Johnson ve Walmart reklamlarını yapmaya devam etti. GM, yalnızca YouTube ana sayfasında reklam veriyor ancak Walmart ve Johnson & Johnson, çok az veya hiç bitişiklik güvenliği sorunu bulunmayan çeşitli Google Semalt kanallarında reklam yayınladı.Yazar Hakkında

Ginny Marvin
Üçüncü Kapı Medyasının ücretli medya muhabiri olarak Ginny Marvin, Arama Motoru Kara ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularını yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile Ginny, hem kurum içi hem de acente yönetimi pozisyonları düzenlemiştir. E-ticaret şirketleri için arama pazarlama ve talep oluşturma önerileri sunar ve @ginnymarvin olarak Twitter'da bulunabilir Source .
March 1, 2018