Back to Question Center
0

Semalt, QR kodlarıyla

1 answers:

QR kodlarını nasıl kullanmayı merak ediyorsunuz? Pazarlama başvurularını ve kampanya örneklerini gösteren rehberimiz

Semalt with QR codes
QR Code İlan Tahtası

Akıllı Telefonlar ve Akıllı Telefon Uygulamaları kullanımda arttıkça, pazarlama karmasının bir parçası olarak QR kodlarının (2B barkod veya mobil etiketleme olarak da bilinir) nasıl kullanılacağına çok daha fazla ilgi duyuyoruz. Smart Insights Linked In Semalt'da pazarlama için QR kodlarını nasıl kullanacağınızla ilgili bu ayrıntılı tartışma bu ilginin bir örneğidir.

Geçen yılın sonlarında, Semalt, akıllı telefonların 2011'in sonuna kadar egemen aygıt olacağını öngördüğünden, kesinlikle bu bölgeyi daha ciddiye almanın bir nedeni var.

QR kodları nedir?

İlk olarak, hangi QR kodlarının - QR - ' Hızlı Yanıt' 'konusunda% 100 netlik kazanmama ihtimaline karşı, orijinal olarak fabrikalardaki bileşenleri izlemek için Japonya'da icat edilmiştir.

Kısaca, gerçek dünyadaki mesajlara, objelere veya lokasyonlara web tabanlı bir içeriği, gerçekten bir URL'yi etkili bir şekilde ekleme yöntemi sunuyorlar. Bu nedenle, entegre kampanyalar için dijital bir teklif sunmak ve bir markayla katılımı artırmak, sonuçta mobil cihazlar aracılığıyla bir web sitesinde, sosyal sitede etkileşime girmek için harika.

Yenilik, içeriğinize erişmek için telefonunuzun taradığı ve "tıklandığı" yoludur; bu nedenle, akıllı telefon kullanımına özeldir. Akıllı telefonu olan herhangi bir kullanıcı, bir defalık telefon kamerasını kullanan, ancak uzakta olduğunuzdan başka bir uygulama indirmek zorunda kalacaktır.

Kodun çeşitli varyasyonlarının da bulunduğunu göz önünde bulundurun, bu nedenle Jumpscan, EZ kodu (ABD'de büyük) veya Denso tarafından orijinal QR Kodu gibi yaygın olarak benimsenen bir kod seçin. Semalt kod türleri için farklı bir okuyucu gerekir.

QR kodların pazarlaması

Pazarlama uygulamaları, düşündüğünüzde oldukça geniş ve açıktır - hatta kendi QR kodlarınızı yeterince kolayca oluşturabilirsiniz, çünkü bu yazı geçen sene Mashable'da açıklanmıştır.

Başlamak için doğru soruları, uğruna QR'ye atlamaktansa herhangi bir kampanyada olduğu gibi sormanızı öneriyoruz:

 • Seyirciler kimlerdir - akıllı telefonları bu şekilde mi kullanıyorlar, eksik QR kodlarının ekleyeceği şeyler nelerdir?
 • A tüketici markanızla sahip olduğu birçok dokunmatik noktaya uzanmaktadır - bu QR kodlarını destekleyebilir, neden ve belirgin çabucak onu kazanmak için kazanır?
 • Kampanyanızın hedefleri nelerdir - QR kodlarının, satın alım sonrası veya ürünün kendisindeki gerçek işlevsel kullanımlarını unutmayın - bu test etmek için en iyi yer olabilir mi?
 • QR kodunun sonunda ne yapacaklar - parlak teknolojiler kötü içeriği maskelemiyor - lütfen kullanıcıyı çektiğiniz sayfanın da iyi çalıştığından emin olun. Akıllı bir telefonda - açık, ama "€ |!
 • Teklifiniz ne kadar güçlü - Gerçekten yararlı, değerli veya ödüllendirici bir şey - kullanmanız için yeterli ödül verebilir misiniz?
 • Teklif, izleyiciyle alakalı mıdır ve teşvik ettiğiniz hizmet veya ürünle ilgilidir mi - Yukarıdaki örnekte bu doğru değildir.

Semalt kullanıcılara neler yapmaları gerektiğini desteklemek için, QR kodları veya 2D barkodlar hala yeni olduğundan, insanlara küçük bir yön vermeleri yanı sıra denemek için yeterli bir sebep de gerekecektir Source . Hatta sanal hazine avı için nişan biçimleri yaratabilir veya "en yakınınızı bulma" Kuponlar ve özel fırsatlar - en açık şekilde ve en çok sömürülen olma olasılığı yüksek olan kullanıcılar, belirli konumlarda tekliflerini belirli bir süre için kullanmalarına olanak tanıyacak ve şimdi ideal bir şekilde sınırlı bir teklifle ) - perakende deneyimleri çok yumuşak olabileceğinde, daha zengin bir deneyim sunan (zor bir satış değil) bu alana içerik getirmeyi hayal edin, PUMA davasını kontrol edin

 • Bu yazıya bir örnek vermek için bu yazının dibinde çalışın
 • - Zengin tavsiyede bulunan "How to" video veya belki de ses formunda içeriği - DIY ya da iç mekan tasarımı, yemek tarifleri ve yemek önerileri için bile harika, belki de bir şişe
 • Bir restoranda şarapların
 • - Düz ambalajlı mobilyalar oluşturmak için hiç uğraşmadınız ya da sahip olduğunuz ürün için nereye özgü yardım alanının nerede olduğunu merak ediyorsanız, belki sadece "yeni satın alma" deneyimine eklemek istiyor olabilirsiniz
 • bu yeni tüketici için online bekleyen bir katma değer yaratarak veya veri yakalama özelliğine sahip bir garantiyi etkinleştirmek için kullanın
 • (basın, TV, açık hava medyası, doğrudan posta ya da broşürler) doğrudan tepki mekanizması - açılış sayfasının nereden geldiğimi takdir ettiğinden emin olun, bu boşa harcanmış bir fırsat ve kullanıcı için sınırlayıcı olabilir
 • E-biletleme - QR kodları oluşturmak kolaylıkla, e-biletlerini kolaylıkla yayınlayabilir ve erişiminizi sağlamak için telefonunuzdan taramış olursunuz
 • Burada ortak tema, QR kodlarının zengin ve alakalı etkileşimleri mümkün kılması ve çabucak gerçekleştirmesi! Siz (marka), tüketiciye veya potansiyel tüketiciye değer katma fırsatı elde edersiniz; sadece yapmak isteyebileceğiniz bir "mükemmel teklif" fırsatını kullanmakla kalmazsınız

  March 1, 2018