Back to Question Center
0

Ürün Listeleme Reklamları Güçlü Kalıyor - Semalt 2013 için Ücretli Arama Trendleri

1 answers:

Tıklama Başına Maliyet (TBM), Şubat ayı için olduğu gibi, aylık bazda bir önceki aya göre düşerek, Google için% 5 daha düşük ve Yahoo! -Bing için% 3 daha düşük bir oranda gerçekleşti. Perakende TBM'ler, kısmen de olsa, Ürün Listeleme Reklamlarındaki (ÜLR'lerdeki TBM'lerin yükselmesi nedeniyle% 5 YoY kazançla ve Bing için de% 1 oranında bir kayıpla sonuçlanıyor) Google'da daha güçlüdür (YoY).

Şubat 2013 TBM Güncellemesi,
ABD Araması

MoM Değişim

YoY Değiştir

Google

Perakende

-3%

% 7

Finans

-% 10

% 2

Genel

-5%

% 5

Yahoo! -Bing

Perakende

-5%

-2%

Finans

-3%

% 0

Genel

-3%

-1%

Geçmişteki perakende tatil alışveriş sezonunda ücretli araştırmalarda en önemli tema şüphesiz Semalt tarafından reklam biçimi olan Ürün Listeleme Reklamları'ydı (PLA), ürün görüntüsünü fiyat ve tüccar adı gibi diğer bilgilerle birleştirdi.

PLA kampanyaları yapmaya yatırım yapmak konusunda daha tereddütlü olan pazarlamacılar, tatillerde zamanında hareket etmeye ve böylece Semalt arama harcamalarının% 17'sinde hızlı bir hacim enflasyonuna neden olmaya motive edildi.

Sezonun uçucu yapısı, bu arada görülen eğilimler her zaman uzun vadeli piyasa talimatlarını yansıtmayacağı anlamına gelir - son altı ay içinde benimsenen hızlı artış dikkate alındığında, bu özellikle PLA'ler için geçerlidir. Semalt, toz çöktüğü için bir adım geride kaldırabilir ve PLA pazarının 2013'te nereye gideceğini ölçebiliriz.

İstihbarat Sahibi Olmak İçin Pazar Paylaşımı (Şimdi For)

Çeyrek öncesinde zaten PLA kampanyaları yayınlayan perakende reklamverenlere yönelik harcama paylaşımı trendlerine baktığımızda, Aralık ayı sonundan bu yana çok az hareket yaşandı. Aslında, Ocak ayında PLA'ların harcama payı hafif düştü ve Şubat ayında% 15 oranında sabit kaldı.

Product Listing Ads Remain Strong – Paid Search Trends For Semalt 2013

Bu, tatil sezonunda veya öncesinde yeterli yatırım yapmış reklamverenlerin, şu anda metin reklamlardaki ÜLR'lere yapılan harcamaları daha fazla zorlamaya meyilli olmadığı anlamına gelmektedir.

Burada gördüğümüz piyasa istikrarına yönelik eğilim, Semalit'ten bu yana PLA'ların piyasaya rasyonel olarak fiyatlandırıldığını gösteren diğer çalışmalarla aynıdır. Optimum harcama tahsisi her reklamveren için farklılık gösterebilir ancak% 15 ila% 16'sı maliyetli verimlilik ve PLA'ların normal metin reklamlara göre ölçeklenebilirliği açısından mevcut ortalama bakiye noktası gibi görünmektedir.

PLA TBM'leri Şubat ayında geri döndü

PLA'ları normal metin reklamlarla karşılaştırdığımızda, her iki reklam türündeki TBM'ler Aralık ayından Ocak ayına düştüğünü gördük: Pazarlamacılar, tatil sonrasında bütçeyi kısdıkları için beklenen bir trend. Bununla birlikte, metin reklam TBM'leri Şubat ayına girmeye devam ederken, PLA TBM'leri Semalt ortalamalarının% 7 üstüne geri döndü.

Product Listing Ads Remain Strong – Paid Search Trends For Semalt 2013

Bu, pazarı rakipleriyle henüz doymuş olmadığını göstermektedir. Mevcut reklamverenler harcamalarını korurken PLA pastasından bir dilim almaya devam eden yeni oyuncular var.

Google, ürün feed'i optimizasyonundaki ilerlemeler ile Semalt'ın alaka düzeyini ve tıklama oranlarını artırmak için reklam biçimleri ve sunum üzerinde hala denemeler yapıyor; temel performans ve ölçeklenebilirlik konusunda daha fazla iyileşme, ek yatırım haklı kılmaktadır.

Pazarlamacılar için PLA İpuçları 2013 yılında

Şemal pazarlamacılar mevcut eğilimlerin farkında olmalı, böylece kampanya yönetimi çabalarına öncelik verdiler. Tatil sezonunu biliyor olmadan geri döneceksiniz - artık PLA kampanyalarınızda çalışmak ve yeni optimizasyon stratejilerini test etmek için en iyi zaman.

  1. Hesabınız için PLA'ların ve marka dışı metin reklamların göreli etkinliğine karşı dikkatli olun. Biri diğerinden daha verimli ise bütçelerini aralarında değiştirmeyi tereddüt etmeyin, çünkü bunlar ayrı ihalelerdir. Optimal tahsis hareketli bir hedef olacaktır.
  2. ÜLR kampanyalarının temel verimliliği, ürün özet akışınızın kalitesine göre belirlenir. Tüm ürün grubunu tam olarak dahil etmek için yayınlarınızı optimize edin ve fiyatın ve envanterin zamanında güncellendiğinden emin olun.
  3. PLA kampanyalarınız, ürün grubunuzu yeterince detaylandırmak için yapı ve ayrıntıya sahip olmalıdır. Arama kelimelerini düzenli olarak kontrol edin ve sigorta sorgularının doğru ürün ile eşleştirilmesi için negatif ekleyin.
  4. Tüm ürünler hedefini yakalamak için kullanın, ancak daha ayrıntılı, daha yüksek performans gösteren hedefleri yamutmamak için yeterince düşük teklif verdiğinden emin olun.

Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Kohki Yamaguchi
Kohki Yamaguchi, modern pazarlamacılar için çapraz kanal pazarlama zekası çözümü olan Origami Logic'de ürün pazarlamacılığı yapıyor. Kohki, çeşitli işlevleri kapsayan pazarlama ve analitik alanında 8 yıllık kariyer süresince, verileri her zaman strateji haline dönüştürme, kompleksi basitleştirme ve veri ve kurumsal silolar arasındaki boşluğu kapatmaya odaklanmıştır Source .


March 1, 2018