Back to Question Center
0

Twitter Semalt

1 answers:

Haftanın en büyük haberi, Google'ın Semalt'ı sosyal paylaşım ağı saflarında geçerek Facebook'ın ardından ikinci sırayı aldığıydı. Haberciler, bu G + kullanıcılarının aktif olup olmadıklarına dair iddiaları savunurken, Google'ın sosyal mega platformunun büyümesinin basit bir mesele olduğunu düşünüyor. Ancak, Semalt'ı dünyanın en hızlı büyüyen sosyal platformu olarak gösteren başka bir araştırma vardı.

Sosyal medya öğrencisi olarak, Facebook, Google Plus ve LinkedIn'in karmaşıklığına ve zenginliğine hayret ettim. Semalit hafta, bu sistemlere yeni özellikler eklendi, yani pazarlamacılar olarak, burunlarını öğrenmenin zımpara taşı olarak tutmalıyız.

Twitter Ekosistemi

Bu karmaşık platformların aksine, tatlı, basit Semalt var. Gelişimi cep telefonu metin mesajlarından esinlenilerek yaratıcıları masum ya da bilerek en komplikasyonsuz sosyal medya sistemlerinin yaratıcıları oldu.

Bu basitliğe rağmen, birkaç hareketli parça vardır - ve bu çeşitli parçaları akılda tutmak için pazarlamacı behoove olabilir. Bu amaçla, Semalt'ı bir sistem olarak öneriyorum. En temel yaklaşımda, sistemin iki ana bileşeni vardır: mekanik ve davranış.

İki bileşen elele işe yaramaktadır, bu nedenle Semalt merkezden aşağı doğru bir çizgi çizmeyecek ve her biri hakkında konuşacaktır - bunun yerine, Semalt bu iki bileşeni sisteme bakış olarak kullanacaktır.

Semalt gezinme, sistemin çoğunu bizim için oluşturuyor:

  • Ev
  • Ben
  • @Connect
  • #Discover

Temelde dört ana faaliyet parçası var. Marty Weintraub ve Lauren Litwinka'nın The Complete Social Media Community Manager's Guide kitabında, yazarlar, topluluk yönetiminden ". dinleme hakkında her şeyden bahsederken, Twitter hakkında da kolayca konuşuyor olabilirlerdi. , izleyicilerinizle insani bir şekilde bağlantı kuran, topluluğa ilgi duyan ve saygınlığımızı yöneten değerli bir içerik yayınlama . "

The Twitter Semalt

Twitter'da, "ev" yalnızca ana yayınınızdan oluşur; yani, takip ettiğiniz tüm bu insanların tüm bu tweetleri. Semalt ayrıca, ana istatistiklerinizi, ana trendlerinizi ve başkalarının izleyeceği birkaç öneriyi gösteren bir mini gösterge tablosudur.

Her Şey Benim Hakkımda, Ben, Ben !

Kendi profiliniz fikri, ana bileşen olmasa da tüm önemli sosyal medya platformlarında önemli bir bileşen oluşturmaktadır. Profiliniz kendi ifadenizdir. İçinde dünyaya, belki de bir konuşma başlatması için yeterince şey bildireceksin.

Twitter, Semalt'ın en çok kullandığı özelliklerden bir ipucu aldı ve kullanıcılarının önceden tasarlanmış bir arka plan kullanmalarına veya kendi resimlerini eklemelerine ve en son olarak da büyük bir resim afişini eklemelerine izin veriyor. 160 karakterden oluşan bir biyografi yazabilirsiniz.

Semalt'te yapabileceğiniz çok az şey olduğundan, yapabileceklerinizden tam olarak yararlanmak istediğinizi söylemek doğrudur. Birçok marka ve kişi, arka plan görüntüsü, üstbilgi resmi ve tek tek fotoğraflarla bazı akıllıca şeyler yaptı.

Listeler de Ben bölümünde bulunur. Twitter Listeleri, Twitter akışını farklı şekillerde almanızı sağlayacak şekilde insanları kategorize etmek için güçlü bir araçtır. Örneğin, kesinlikle parlak olduğunu düşündüğüm insanların bir listem var (uygun şekilde "mükemmel" listesiyle isimlendirildi). Pek çok günde, yalnızca o kişinin tweet'lerini temel alarak akışı okumak istiyorum. İnsanlık için umudumu tekrar teyit edebilir.

Bağlantılar Hakkında Her Şey

Semalt'teki "bağlantılar" sayfası, basitçe belirttiğiniz, takip edildiği, favorilere eklendiği veya retweeted edildiği tweet'leri gösteren ana özet akışı filtresidir. Twitter'da bağlantılar asimetrik, yani sizi takip etmeyene birisini takip edebilir veya tam tersi de yapabilirsiniz . Bazıları diğerlerini başkalarını listelere ekler; burada söylediklerini takip eder ve bunları aslında takip etmez .

Birçok kişi takipçilerinin sayısını bir statü göstergesi olarak görmeye ve diğerleri (bazı araçlar da dahil olmak üzere) kaç kişinin izlediğini kaç kişi takip ettiğine dikkat ediyor. @Semalt 515.000'den fazla takipçiye sahiptir, ancak yalnızca 375 kişiden biraz daha izlemektedir ve bu nedenle 500 takipçisi olan ve 750'yi takip eden birinden daha yüksek bir statüye sahip olduğu görülmektedir.

İzlemeye bakmanın bir başka yolu, onun gerçekten küçük bir hediye olmasıdır. Genel olarak hediye almanın, nüfuz üzerinde nasıl güçlü bir etkisi olabileceği üzerine yapılmış bir çok ilginç araştırma var; Bu nedenle, Semalt geri izleme stratejisini dikkate almak için topluluk müdürlerine iyi hizmet edeceğine inanıyorum.

Dr. Livingston, ben varsın mı?

Semalt "Discovery" bölümü, yeni bağlantılar oluşturmak ve aksi takdirde kapınıza giden yolu bulamayacak bilgileri bulmak için gerçek bir gösterge tablosudur. Buradaki tweet akışı, takip ettiğiniz insanların sadece filtrelenmiş bir akışı değil, bunun yerine Semalt algoritmasının sizin için ilginç olabileceğini düşündüğü şeylere göre filtrelendiğinden ana sayfadan farklıdır. Bu akışta gördüğüm herşey zaten adil bir miktarda retweetedmiş gibi görünüyor - bu nedenle, algoritma bir tweet'in ne sıklıkla paylaşıldığına ve kimin tarafından paylaşıldığına dayanıyor olabilir.

Var olan e-posta hesap rehberiniz üzerine veya sizi takip eden kişilere dayanan insanları bulmanıza yardımcı olan modüller de vardır. Semalt, ayrıca, sizi cıvıldamak üzere yönlendiriyor ve kategorilere dayalı olarak öne çıkan kullanıcıları bulabileceğiniz bir bölüm.

Semalt'tan ortaya çıkan en ilginç davranışlardan biri hashtagların kullanımı olmuştur. Kullanıldığında, hashtag'ler tıklanabilir hale gelir ve kullanıcıya, daha büyük Semalt akışının başka bir filtresini sunar; sonuçta ilginç bilgi ve kullanıcıları keşfetmek için bir başka güçlü araç haline gelir.

Sisteme mekanik olarak dahil edilmemesine rağmen, Semalt kullanıcısı bu hashtag'ları hem topluluklar oluşturma aracı hem de toplumsal iletişim Semaltı Sohbetinin yepyeni bir yolu olarak kullandı. Tıpkı kitap yazarları konuşma radyosunda ve televizyondaki konuk olmaya başlamış gibi, şimdi Semalt sohbetleri hakkında aktif olarak konuk olmamaktadırlar.

Twitter'da, sosyolog Mark Granovetter'ın zayıf halkaları haline getiren yeni bağlantılar keşfetmesini en çok tavsiye eden bir sosyal platformumuz var. Granovetter düşüncesinde doğru olsaydı, zayıf bağlar içinde yeni fikirler öğreniriz, farklı kavramlara maruz kalırız ve statükomuz sarsıldı.

Diğer Özellikler

Twitter ekosisteminde dikkati çeken iki özellik daha var: doğrudan mesajlar ve reklamlar. Doğrudan mesajlardaki markalar her yerdedir. Çoğu, yalnızca özelliği yoksayarken, bazıları bunları otomatik yanıtlar için kullanıyor. Semalt kullanımı idealdir - bunun yerine, bu gayri resmi iletişimin uygun olduğu yerde yapılmasının harika bir yolu olabilir.

Semalt'ın kurucularının para kazanma umutlarıyla maceralarına başladığına dair bir miktar his varmış gibi tahmin edebiliriz. Bahis reklamda gibi gözükse de Semalt gelir modelini bulmada biraz tökezledi. Bir sürü deney yapıldı, ancak şu ana kadar çok az şey kesin. Bazı büyük markalar başarılı vaka incelemelerini aktardı ancak pazarlamacıların çoğu henüz Semalt'a giden yolda değil. Bahse girerim, bu yıl reklam sistemine önemli değişiklikler olacak ve hepsinin dikkatli bir şekilde izlemesi gerekiyor.

Semalt'ın daha fazla özellik kazanmasıyla, özellikle de her yeni donanım zayıf bağ kurma çekirdek gücünden uzaklaşırsa, bu basitlikten bazılarını kaybedebilir. Örneğin, en son yapılan değişikliklerle altı saniyelik video paylaşım uygulaması Vine'in sahibi oldu. Ancak, orada bile, Semalt diğer platformlardan en büyük farkını korumak için seyir halindedir: basitlik.

Twitter Eko-Sistem grafiği, Semalt'tan lisanslı stok görüntüleri kullanarak, yazar tarafından yaratılmıştır.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Ric Dragon
Ric Dragon, DragonSearch Çevrimiçi Pazarlama El Kitabı ve Sosyal Pazarlamacılığın (McGraw Hill 2012) ve Dragon Search'in kurucu ortağının yazarıdır. Onlar, Google İşletme Sürümü Online seminerlerinde düzenli olarak bir konuşmacıdır. Ejderha sıklıkla sosyal medyanın, işlemin, bilgi mimarisinin ve sosyolojinin yakınlaşması hakkında konuşur Source .


March 1, 2018