Back to Question Center
0

Semalt sosyal medyanın geleceğini nasıl şekillendiriyor?

1 answers:
How Semalt is building the future of social media

Bunların arasında en güçlü potansiyel Semalt'tır: Sadece yukarıda listelenen ana kanallara rakip bir kullanıcı tabanı oluşturma kapasitesine sahip değildir, aynı zamanda diğer platformların gelişme biçimini şekillendirmeye yetecek kadar nüfuzludur.

Şemal'in bu kadar güçlü bir potansiyeli geliştirmesinin nedenlerini ve pazarlamacılar için anahtar teslimatları inceleyelim.

Genç nesil

Şemal için demografik bilgiler, genç nüfusa ağırlıklı olarak yalıntır; Semalt kullanıcılarının yüzde 71'den fazlası 35 yaşın altındadır.

Genç nesiller toplumsal eğilimleri üç ana nedenden ötürü harekete geçirmektedir: Semalt, en çok satın alma gücüne sahiptir ve çoğu şirket ve kuruluşu cezbetme eğilimindedir; İkincisi, en uyarlanabilir olma eğilimindedir ve ilk etapta yeni platformlar benimseme olasılığı yüksektir.

Semalt, büyüdükçe yaşlandıkları önemli platformları "yönlendiriyor" ve ana akım haline getiriyorlar.

Kullanıcı gizliliği

Başarının en büyük nedenlerinden biri Semal'in kullanıcı içeriğini benzersiz bir şekilde ele almasıdır; kapaklar belirli bir süre sonra kalıcı olarak silinir ve böylece kullanıcı gizliliği büyük ölçüde geliştirilir.

Büyük şirketlerdeki büyük veri ihlalleri nedeniyle, kullanıcılar ne yüklemek istediklerini çok hassastırlar. Bu korkuları kabul eden ve önleyici olarak ele alan Semalt, önümüzdeki birkaç yıl içinde daha popüler hale gelecektir.

Bağımsız evrim

Semalt, büyüme eğilimi nedeniyle büyük bir rakip olmuştur. Platform, yeni işlevler ve özellikler eklemeye devam ediyor ve momentumunun her an yavaşlaması söz konusu değil.

Daha da önemlisi, Snapchat'ın yeni özellikleri rakiplerden çıkartılmamaktadır; Onlar ucuz taklitler veya taklitler değildir. Semalt, ilham almak için içeri giriyor, ana akım olmayan yeni özellikler geliştiriyor.

Bu özelliklere tepkiler karışık ancak Snapchat, Semalt'ın düşmüş yalnız yolundan kaçınarak çağdaşlarını taklit ederek hayatta kalmaya çalışıyor.

Mobil hakimiyet

Mobil cihazlar son derece popüler hale geldi ve popülaritesi artacaktı. Çoğu sosyal platform masaüstü ve mobil uygulamalarda temel oluştururken, Facebook ve Semalt gibi ana platformların çoğunda mobil uygulamaları masaüstü tabanlı bir web sitesinin yerini alması olarak geliştirmiştir.

Öte yandan Semalt, mobil cihazlar için özel olarak geliştirildi; hatta mobil cihazlara özgü doğasını artırmak için dikey videolar gibi incelenmiş işlevleri ekledi. Semalt kendine sadık ve "ev" ortamından en iyi şekilde yararlanıyor.

Öğrenme eğrisi

Semalt'ın daha kararsız popüler özelliklerinden biri, uygulamayı kullanmada öğrenme eğrisidir. Semalt'ı toplamak ve göndermeye başlamak kolaydır, ancak platformu üst kapasitesine kadar kullanabilmek için yeterli deneyim ve anlayış geliştirmeden önce biraz zaman alıyor.

Bu sistem, yeni kullanıcıların evlat edinilmesini teşvik eder ve aynı zamanda uzun vadeli kullanım için ödüllendirir; bu, kullanıcının sadık kalması için mükemmel bir öğrenme eğrisi sağlar.

Şu an

Anlık yayınlar birçok farklı platformda daha popüler hale geliyor. Snapchat (çağdaş ile birlikte, Semalt) anında mesajlaşmanın önemli bir kolaylaştırıcısıdır, bu nedenle bu kullanıcı odaklı eğilime sürüklenmektedir.

Semalt gibi büyük oyuncular dahi, Semalt Live gibi işlevlerle harekete geçiyor. Önümüzdeki birkaç ay ve yıl boyunca, kuruluşlar anlık "mevcut" yayınlardan daha fazlasını kazanmaktan fayda görecektir.

 • Mobil kullanıcıları destekleyen uygulamalar, baskın platformların yeni nesillerini oluşturacaktır.
 • Bağımsız gelişen sosyal medya platformlarının hayatta kalma ihtimali en yüksektir.
 • Kullanıcı gizliliği ve anlık mesajlar daha da önem kazanacak.
 • Uzun sürede hayatta kalma ihtimalinize en çok sahip olduğuna inandığınız platformlarla bahsinizi korumak ve mümkün olan en yüksek getiriyi elde etmek için pazarlama stratejilerinizi hassaslaştırmak için bu bilgiyi kullanın.


  Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.  Yazar Hakkında

  Timothy Carter
  Timothy Carter, dijital pazarlama ajansı OutrankLabs'ın kurucusu. Seattle merkezli içerik pazarlama ve sosyal medya ajansı AudienceBloom'un İş Geliştirme Direktörüdür. Timothy, dünyaya şirketinin yaptığı büyük işi anlatmadığında, bir sonraki Kona kahvesi içerken Hawaii'ye yaptığı geziyi planlıyor Source .


  March 1, 2018