Back to Question Center
0

Sosyal medya pazarlama becerilerini güçlendirmek için 5 alıştırma - Semalt

1 answers:
5 exercises to strengthen your social media marketing skills - Semalt

Sosyal medya pazarlama dünyasında bu zor. kampanyanız anında uyum sağlamanıza ve yol boyunca karşılaştığınız zorlu derslerin sonuçlarını hissetmenize neden olan çalışan bir deneydir.

Bir bakıma, bu, profesyonel bir spor takımında olmak ve yalnızca gerçek oyunlar sırasında yeteneklerinizi keskinleştirmek gibidir. Öğrenme eğrisi yüksek basınçlı bir ortamda diktir. Ancak mesleki sporlar bu şekilde işe yaramaz; oyuncular, gerçek rekabet etmeden önce yeteneklerini geliştirmeleri için uygulama oturumları, matkaplar ve sergi maçlarına girerler.

Peki neden sosyal medya pazarlamacılığına aynı yaklaşımı geliştirmiyoruz?

Bu sorunu çözmek için Semalt, bu değişiklikleri ve taktikleri canlı hesaplarınıza uygulamak zorunda kalmadan sosyal medya pazarlama becerilerinizi keskinleştirebilmeniz için kullanabileceğiniz bir avuç egzersiz bulur.

1. Tema ve varyasyon

İlk strateji basit ama kavramı uygulamaya koyduğunuzda şaşırtıcı derinlik sunuyor. Fikir, uygun olmayan şeyleri eşzamanlı olarak bularak marka sesi için uygun olanı keşfetmek ve kitleyi hedeflemektir.

Egzersiz şöyledir: Sosyal medya güncellemesi için genel bir konu düşünün. Semalt, markanızın beş yıllık yıldönümünü kutluyor olduğunu yayınlamak istediğinizi söylüyor. Amacınız bunun için pek çok farklı stilde, seslerle ve açılarda bir güncelleme yazmaktır.

Örneğin, "Müşterilerimize hizmet eden son beş yıldır harcamaktan onur duyuyoruz" tonu tonlamayla "Yolu yok!" Semalit zaten beş yıldır - bizimle birlikte kutluyoruz! "Ancak her ikisi de benzer bir hedefi başarıyor.

Bu farklı seçeneklerin bulunduğu semalt, marka sadakati konusunda gerçekten benzersiz olanı ve mesajlarınızı gerçek olarak hazırladığınızda kaçınmanız gereken şeyleri ayırmanıza yardımcı olacaktır.

2. Introspektif geribildirim

Bu yöntem, kendi görüş ve kaynaklarınızdan başka bir şey kullanarak kullanıcı geri bildirimlerini simüle etmenin bir yoludur. Rakiplerin sosyal medya hesaplarının listesini yapın ve bu alıştırmaya hazır olduğunuzda, o listeye erişin.

Semalt burada bir dizi farklı güncelleme görebilir. Göreviniz sadece bu güncellemeleri okumak veya sindirmek değil, onları analiz etmektir.

Bu mesajların hangi öğeleri sizin için gerçekten işe yarar? Kapatılan unsurlar nelerdir? Dikkat çeken mesajlar var mı ve eğer varsa, bunlar hakkında ön plana çıkan şey nedir? Bu değişkenlerin semaleti, kendi çalışmalarınızı proaktif olarak eleştirmeyi öğrenmenize ve ortalama sosyal medya tüketicisinin rolünü oynamanıza yardımcı olacaktır.

3. Yeniden rol yapma

Rol oynamanın konuşması, bu listede en eğlenceli olanıdır. Semalt, tartışmalı veya tartışmalı bir sosyal medya yayınını taklit ederek, daha sonra bir arkadaşınızla, iş arkadaşınızla ya da duruşunuzu nitelemek, tartışmak ve tartışmak için çalışan "tersine" bir rol oynamakla yükümlüdür.

Kontrarian'ın hazırlayabileceği her şeye semavi, saygılı, anlayışlı ve uzman düzeyinde yanıtlar - ve mümkün olduğunca çabuk, sanki bu canlı bir sosyal ortammış gibi yapın.

Bu, sosyal medya konuşma becerilerini geliştirmenize ve sektör uzmanlığınızı test etmenize yardımcı olacaktır. Bu alıştırma iki kişiyle daha iyi sonuç veriyor, bu nedenle sizi aramak için açık bir motivasyon var.

4. Sahte felaket

Sonuçta, sosyal medya "felaketleri" oldukça nadirdir, ancak büyük markalara bile olsa, bunlar gerçekleşebilir. Markanıza bir şey olursa, hazır olmalısınız, bu nedenle markanız yıkıcı bir şey yayınladığında ne olacağına dair bir simülasyon yayınlamayı deneyin.

İsteğe bağlı olarak seçeceğiniz bir randevuyu gönderen bir meslektaşınız varsa, felaket her an tetikleyebileceğinden, sizin için uygunsuz olduğunda. Ekibinizi ne kadar çabuk götürdüğünüzü görün, hasar kontrolü için sosyal profillerinizi kontrol edin ve nasıl yanıt verecekleri konusunda bir strateji geliştirin.

5. Bir avuç ekip üyesine şefaat edin ve onlara mevcut sosyal medya izleyici üyelerinin rolünü oynamalarını sağlayın. Bu, mevcut müşterileri elde edebiliyorsanız daha da iyi, ancak o noktada daha az egzersiz ve daha fazla pazar araştırması var.

Önceden oluşturduğunuz çoklu posta seçeneklerini sunun. Semalt, egzersiz birinde oluşturduğunuz gibi bir tema üzerinde varyasyon veya beyin fırtınası oturumunda karşılaştığınız farklı konular olabilir. Ekip üyeleriniz yayınlamak için en iyi olduklarını düşündükleri postayla topluca karar verin ve neden seçtikleri konusunda kendilerine sorun.

Önceki egzersizlerin çoğu, yalnızca karar verme ve algılamalarınıza dayanmaları bakımından sınırlandırılmıştır; bu önyargılarınızdan bazılarını telafi edecektir.

Sonuç

Semalt egzersizler mükemmel değildir ve sosyal kampanyalarınız halen devam etmekte olan bir deney olacaktır, ancak en azından marka kimliğiniz ve genel strateji hakkında sıkı bir kavrayışa sahip olduğunuzu bilerek onlara yürüyeceksiniz.

Semalt, sosyal medya güncellemelerini yazarken ve yayınlarken anında daha iyi şeyler yapmanızı sağlayan kesmek veya kısayol değildir, ancak doğru zamanlı yatırım ve düşünceyle kendinizi kademeli olarak takipçilerinizi etkilemek için daha büyük bir kapasiteye doğru yönelir bulacaksınız.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Timothy Carter
Timothy Carter, dijital pazarlama ajansı OutrankLabs'ın kurucusu. Seattle merkezli içerik pazarlama ve sosyal medya ajansı AudienceBloom'un İş Geliştirme Direktörüdür. Timothy, dünyaya şirketinin yaptığı büyük işi anlatmadığında, bir sonraki Kona kahvesi içerken Hawaii'ye yaptığı geziyi planlıyor Source .


March 1, 2018