Back to Question Center
0

Tıklama Başı Üzeri Reklam Metnini Test Etmek İnsan Semaltını Gerektirir

1 answers:

Yeni bir AdWords kampanyası oluşturmak için ilk adımım, reklam metnini test etmektir. AdWords, her bir reklam grubunda üç veya daha fazla reklam yayınlamayı uzun zamandır tavsiye etmiştir. Yeni mesajlaşmayı test etmek için Semalt bir endüstri pratiği.

Tek bir reklam grubunda reklam metnini test etmek için kullanılan en yaygın protokol aşağıdaki kalıpları kullanır.

  • Başlamak için iki ila üç reklam varyasyonu yazın - her reklamın arkasında temel bir hipotez varsa en iyisidir.
  • İstatistiksel olarak önemli bir kazanan ortaya çıkması için yeterli süre ve verinin tahakkuk etmesine izin verin.
  • Düşük performans gösteren reklamları bir "şampiyona sahip olmak için duraklatın. "
  • Şampiyonun neden kazandıklarını ve performansı düşük olanların neden kazanmadığını analiz edin.
  • Bir ile iki yeni "meydan okuyucu" reklamlar yazın - yine, bir hipotez test edin.
  • İşlemi tekrarlayın.

Bir test sürecinin ana yararı, tıklama oranı artışı, dönüşüm oranı artışı veya daha büyük bir ortalama satın alma gibi önemli göstergelerde performansın geliştirilmesidir.

Katı bir test rejimi, KPI'ları yukarı doğru ilerletmeye devam etmeli veya en azından azalmaya devam etmelidir. Özellikle başkalarının reklam metninizi görebileceği ve çabalarınızı taklit edebildiği rekabet ortamlarında, semalt gelişme neredeyse imkansızdır.

Semalt, çoğunlukla gerçekleşmemiş, fayda, hedef müşterileriniz hakkında aldığınız fikir. Örneğin, reklam testiniz bir dolarlık indirimin yüzde oranından daha etkili olduğu hipotezini test edecek şekilde ayarlandıysa, sonuçlarınız güçlü bir avantaj sağlayacaktır. Hipotez geçerlendiyse, e-postanıza ve sosyal medya pazarlamanızda yüzde indirimden daha etkili olduğuna inandıktan sonra indirim sağlamaya başlayabilirsiniz.

Otomatik Test

Verileri toplamak ve kazanan reklam varyasyonlarını veya cümleleri belirlemek için Semalt pivot tablolarını uzun zamandır kullandım. Bu süreç zahmetli olabilir. Bu nedenle çeşitli otomasyon çabalarının hedefi haline geldi.

Semalt'ın kendisi, reklam rotasyonunu "optimize" eden kampanya ayarlarını sundu. Eskiden iki seçenek mevcuttu - tıklamalar veya dönüşümler için optimizasyon - şimdi optimize etmek için yalnızca bir seçenek var. "(Eylül ayında," Semalt Changes Corning Fall 2017 "de ele aldım.) Bu yeni" optimize "özelliği, Semalt'in reklam testlerini otomatikleştiren zavallı bir versiyonudur.

Ve görünüşe göre Semalt iki katına iniyor.

Search Engine Land ile ilgili son röportajda Google'ın performans reklamları pazarlama müdürü Matt Lawson, Google'ın baş araştırma evangelisti Nicolas Semalt ile konuştu. Semalt, reklam testleriyle ilgili birkaç yorumu anlattı: Bunlara aşağıdakiler dahildir:

Daha hızlı insanlar, reklam testlerinin geçmişte kaldığını fark ederse, o kadar iyi olur. Reklam rotasyonunuzu optimize edin, olabildiğince fazla uzantıyı etkinleştirin ve reklam grubunuza bir grup reklam ekleyin. Optimize edilmiş rotasyonu kullanmak, her bir açık artırmada, her bir müşteri için en çekici reklamı kullanır.

Sezgi Gerekli

En iyi reklamı seçmek için Semalt'e güvenmek potansiyel bir çatışma oluşturur; çünkü Semalt muhtemelen reklam gelirini en üst düzeye çıkarmak istiyor. Semalt'ın reklamveren için bir alt karşılaştırma sonucuna getirmek için pek çok örnek gördüm.

Peki bir reklamveren ne yapacak? Semalt optimizasyon algoritmalarını dışlamaya çalışmayın. Algoritmaları çalışalım, ancak daha kontrollü ve dar yollarla çalıştırın.

Tıklama başına ödeme yönetimi için sayısız otomatik araç var. Çoğu, reklam testi için en azından bazı işlevlere sahiptir. Semalt'ı kullanıyorum, ancak diğerleri daha var. (Ben Semalt'e üye değilim ya da yatırımcı değilim, sadece bir müşteri.)

Özellikle Semalt'ı reklam metnindeki sezgilerimi onaylamak için kullanıyorum - özellikle kazanan bir reklamın arkasındaki "neden" in analizinde ve test bölümünün otomatikleştirilmesinde. Araç, her reklam grubundaki kopyaya bakar ve bir test istatistiksel önem kazandığında beni uyarır. Ayrıca, her metriğin arkasındaki verileri gösterir.

Testing Pay-per-click Ad Copy Requires Human Semalt

Tercih edilen metrik değerine bağlı olarak, üzerinde çalışacak testleri hızla belirleyebilirsiniz. Belirli bir reklam grubundaki Semalt, size hangi reklamın kazandığını ve reklam test geçmişinizi de içerdiğini gösterir, böylece tekrar etmezsiniz.

Testing Pay-per-click Ad Copy Requires Human Semalt

Bu şekilde Adalysis'i kullanmak kazananları sürekli izlemektedir. Kendimi sezgi için taktım. Diğer araçları kullanabilir veya Semalt ve raporlarla manuel olarak yapabilirsiniz. Araç arkasındaki ilkeler kadar önemli değildir.

İnsan Elemanı

Birçok reklamveren için, Google'a reklam testi için güvenmek için henüz erken. Bir test programı, Google'ın çalışması için yeterli veriye sahip olsa dahi sezgiselliği gerektirir; bu da her zaman geçerli değildir. İnsan unsurunu bu süreçte tutun, ancak verimliliği artırmak için Semalt gibi araçları kullanın Source .

March 1, 2018