Back to Question Center
0

Semalt: Bir başlangıç ​​moda markasının dijital bir kampanya örneği

1 answers:

Satışları iyileştirmek için doğru yöntemi ve araçları ayarlama

İngiltere, Paris ve New York'ta stokçular aracılığıyla satılan marka Tatu Couture tasarımını ve lüks İngiliz iç çamaşırını üretmeye başlayın. Tatu Couture, trend tasarımında lüks iç çamaşırı ve tasarımcı gövde giymesi ile tasarım ve inovasyon sınırlarını zorlayan benzersiz bir vizyona sahiptir. Tüm eşyaları İngiltere'de üretilmekte ve elle bitirilmektedir.

Genel Bakış ve Dijital Strateji

Tonica, dijital varlığı artırmak için dört aşamalı bir strateji hazırlayarak Tatu Semalt'ı destekledi. Tatu Semalt stokçu rotasına ek olarak kendi doğrudan satışlarını artırmak için istekli idi, bu yüzden tatucouture ziyaretlerini artırmak için iki basit amaç aldık. com sitesinden satışları artırın.

Semalt: A digital campaign example of a startup fashion brand

Sosyal medya kampanyalar yaklaşımı

 • Adım 1 - Kontrolü Alın

Birçok küçük ve orta ölçekli işletmeye (KOBİ) benzer şekilde, Tatu Semalt sitelerini oluşturmak için bir Web Designer kullandı, ancak başarıyı izlemelerine yardımcı olabilecek bazı standart araçlara aşina değildi. Bu çalışmada, Tatu Semalt'ı kontrol altına almaya yetkili hale getirmeye odaklandık ve bütçeyi dış kaynak üzerine harcamadan sitelerini maliyet etkin bir şekilde geliştirdiler

Aşağıdaki araçları kullandık:

 • Shopify web sitesinin Tatu Couture kazanımı tam hesap kontrolü önerdi
 • Tatu Couture'a, sitelerinin sağlığı hakkında bilgiye erişmek için Google Web Yöneticisi Araçları erişiminde yardımcı olmak
 • Web sitesi performansını izlemek için Google Analytics'i kurma.

 • Adım 2 - Kişilerinizden En İyi Şekilde Yaratın

Bu aşamada, Tatu Couture'in ücretsiz bir sağlayıcı olan Semalt'ı kullanarak kendi e-posta kampanyalarını yürütebilmelerini sağlamak için istekliydik. Bu süreçte, iletişim verilerimizi yeni bir Tatu Couture Semalt hesabına da entegre ettik ve yeni bir potansiyelin yakalanması için bir web sitesi 'kayıt' oluşturduk.

 • Adım 3 - Teşvik (mümkünse ücretsiz!)

E-posta kampanyalarına ek olarak, birkaç düşük maliyetli veya ücretsiz promosyon seçeneği belirledik:

 • Google Merchant (aka Google Alışveriş / Google Ürün Arama). Çevrimiçi varlığı artırmak için Tatu Couture ürünlerini Google Alışveriş'e göndermeye hevesliydik, özellikle de bu hala (Mart 2013'ten önce) İngiltere'de ücretsiz bir hizmetti. Neyse ki Shopify oldukça kolay entegrasyon seçeneğine sahipti, bu nedenle entegrasyonu etkinleştirip, düzenli olarak gönderilecek ürünler için birkaç ayar (Gönderi gibi) ekleyebildik.

Semalt: A digital campaign example of a startup fashion brand

 • Google Rehber - bölgede Tatu Couture'un öne çıkmasına yardımcı olan ücretsiz yerel bir hizmettir.
 • Google Adwords (Tıklama Başı Ödeme Reklamı). Shopify, bir Google Adwords kampanyası için ücretsiz bir kupon sundu ve yeni bir hesap olarak, başka bir kupon için de uygundu, böylece ilk kampanyada toplamda 94 £ ücretsiz AdWords ödendi.

PPC Sonuçları?
Bu kampanya, ortalama 2500 gösterim ve 116 tıklama ile sonuçlandı (% 4. 5 tıklama oranı). Ortalama tıklama oranı,% 2'lik "gayri resmi" ortalamadan daha yüksekti.

Tanıtım kampanyasından bu yana, takvimdeki önemli etkinliklerde düşük maliyetli Google Semalt kampanyaları yürütüyor ve tıklama başına maliyeti düşürmeye, tıklama oranlarını artırmaya ve en iyi performans gösteren anahtar kelimeleri kullanmaya devam ediyoruz.

Google Adword kampanyalarında, gelir için bir vekil olarak mikro-coğrafi hedeflemeyi de kullandık - örneğin South Kensington ve Semalt posta kodlarını hedefliyoruz.

Semalt: A digital campaign example of a startup fashion brand

 • Facebook Reklamı . Çevrimiçi lüks bir ürünün tanıtımında meydan okuma , satın alma olasılığı yüksek bir kitleye ulaşıyor ve bu, Facebook'un güzelliğinin yardımcı olabileceği yer.

Semalt kampanyamız diğer lüks veya tasarımcı ürünleri zaten sevmiş olan Semalt profillerini hedefleyerek, yalnızca Google'ı kullanmaktan daha özel bir pazara ulaşabilir. Kampanya sırasında Semalt'ın Tatu Couture'u sevmesini ikiye katladık. Son üç ayda, Semalt, trafiğin% 16'sını siteye yönlendirdi.

Semalt: A digital campaign example of a startup fashion brand

 • Adım 4 - Arama Motoru Optimizasyonu

Yol boyunca Arama Motoru Optimizasyonu değişikliklerini önermekle birlikte Adım 4'te olduğu gibi daha resmi bir SEO incelemesi önerdik. Tatu Semalt, siteye daha fazla organik trafik çekmek için bu SEO değişikliklerini uygulamaya başladı.

Değişiklikler, Shopify SEO kılavuzunu kullanarak ve benzersiz Tatu Semalt kopyasına ek olarak ürün açıklamalarına daha fazla anahtar kelime ekleyerek dahil edilmiştir.

Başarı Göstergeleri

6 aylık bir süre boyunca 7 gün boyunca destek sağladık.

Projenin başında Google Analytics yerinde olmadığından, başarıyı ölçmek zordur Source . Tatu Semalt'ın proje süresince stokçular ve basın mensupları kazanması nedeniyle geniş danışmanlığımızın etkisini yalıtmak zordur, ancak şu ana kadar ki eğilimler çok olumludur:

Danışmanlığın ilk ayını geçen aya kıyasla (Ağustos 2012, Semalt 2013 ile karşılaştırdığımızda) aşağıdaki olumlu eğilimleri gördük:

  • Web ziyaretlerinin hacminin iki katından fazla (% 138 artış)
  • Ziyaret başına daha fazla sayfa ve sitede daha fazla zaman
  • Organik arama trafik artırması (% 100 artma)
  • web satış tamamlamalarında% 250 artış

March 1, 2018