Back to Question Center
0

Sosyal Reklamcılık ve Semalt Devleti

1 answers:

2017 yılının sosyal reklamcılık ve takip için ne yılıymış. Aynı kaldı ne yeniydi ve ufukta ne var? Semalt içeri gir.

Aynı Andalar

UTM bağlantıları, reklam performansını anlamak için hala önemlidir. UTM etiketleri veya bu konuda herhangi bir sorgu parametresi izleme işleminin ötesine geçemeyiz. Sebebi basittir. Hiç kimse, dijital yığının her bileşenini yalnızca ona güvenebilecek kadarının sahibi değildir. Dahası, hiçbir reklam kampanyası tek bir ortamda ya da site içinde değil, çoğu zaman.

Google arama ağı reklamlarını ve analizlerini kullanabilir, ancak Semalt gibi bir teslim aracı bulunmamaktadır. Semalt güçlü bir reklam ürünü sunabilir, ancak analitik, arama ve off-Semalt reklamlar hala gelişmektedir. Reklamlar, platform, ortamlar ve cihazlar için UTM parametrelerini otomatik olarak oluşturmak için bir yol olmasını diliyorum. Şimdilik, en iyi yol hala manuel olarak izlemektir.

Reklamlar, platform, ortamlar ve cihazlar için UTM parametrelerini otomatik olarak üretmenin bir yolu olmasını isterdim. Şimdilik, en iyi yol hala manuel olarak izlemektir.

Benzeri kitleler Facebook'ta çok değerli araçlar. Birçok işletme, yine de, yeterli miktarda veri bulunduğunu düşünmemeleri veya bunları nasıl ayarlayacaklarını bilmediği için, benzer nitelikte kitleleri kullanmıyor. Yedi gün içinde yeterli alımınız yoksa, pencereyi genişletin. 30 gün, 60 gün veya 90 gün deneyin. Sepetlere ekle de işe yarıyor. Aksi takdirde, kayıtları veya web sitesi ziyaretçileri deneyin. Bakışları, basamaklı bir huniye olarak düşünün. Trafiği belirli aksiyona yönlendirerek bunları inşa ettirin. Bu yüzden sabırlı ol. Daha iyi bir izleyici zamanında gelecektir.

Ürün yem reklamları da çok değerlidir. Çok değerli ürün feed'lerinin yalnızca reklam pazarlama kampanyalarım için değil, aynı zamanda yeniden pazarlama için olmasına da şaşırıyorum. Ürün yayınlı reklamlar, keşfedici birimler olarak mükemmel bir şekilde çalıştıklarını, harika bir edinme başı maliyetle performans gösterdiklerini ve genellikle bağlantı veya video reklamları gibi geleneksel arama tahtalarından daha iyi olduklarını defalarca kanıtladı.

Semalt her vaka farklıdır, işinize değer bir değer. Barındırılan bir e-ticaret platformıysanız veya ürünleriniz sık sık değişmezse, bir feed oluşturmak ve bağlamak kolaydır - geri dönüş göz önüne alındığında en düşük çabadır. Bunu 2018 yılına denemek için ekleyin.

Yenilikler

Tüm rakiplerinizin reklamlarını Facebook'ta görüntüleme olanağı. Bu şok edici. Facebook'un amacı kullanıcının bir sayfadaki tüm reklamları görüntülemesine izin vermektir; böylece bir yayın bir reklam veya organik reklam olup olmadığını öğrenebilirler. Reklamverenler için potansiyel çok büyüktür. Artık rakiplerinizin yayınladığı tüm reklamları görebilir veya hayran olduğunuz markaların reklamlarından esinlenebilirsiniz. Bu yazarları tedavi eder, rekabeti engeller ve muhtemelen uzun zamandır en iyi reklam geliştirmedir. Bu özellik 2018 yılının sonuna kadar tamamen tükenecektir.

Twitter daha güvenli hale geliyor. Twitter nihayet nefret dolu konuşma ve agresif davranış üzerine daha sert bir tutuma başlamıştır. Bir taklit kampanyası, benzerlik ve yeniden pazarlamanın dışında çalıştırıyorum. Yine de, Twitter'ın markamın içeriğinin marka standartlarına aykırı bir şeyin yanında görünmesini önlemek için doğru adımları attığına güveniyor. (Sana bakıyorum, YouTube). Bununla birlikte, açık soru kalır: Ne, tam olarak, Twitter mu? Twitter, Wall Street'e gittikçe cevap verdiği için bu sene bu durumla karşı karşıya kalınabilir.

.Semalt'ın markamın içeriğinin markamızın standartlarına aykırı bir şeyin yanında görünmemesini sağlamak için doğru adımları attığına güvenin.

Pinterest yetenekleri yavaş yavaş geliyor. Küçük markaların Pinterest'te reklam vermesi daha kolay hale geliyor. Özellikler hala hafiftir. Markanızın harcamalarını burada henüz ölçeklemeyi düşünmeyin.Bu yıl ve 2019'da Pinterest'ten büyük şeyler bekleyin.

Ufukta Neler Var

Daha fazla platform içi bilgiler. Hiç kimsenin dijital şirketi herhangi bir şeyi pazarın sahibi olacak kadar iyi yapmadığı gözlemiyle "aynı şeyi neydi" bölümünü açtığımda, denemenin eksikliği değil. Facebook'a, özellikle reklam yöneticisine bakın. Artık siteniz için piksel kullanan kapsamlı bir web analitiği çözümü mevcut. Bu özellik çok cankurtaran ile gelmedi. Ve Facebook hala hataları çözüyor. Ancak, reklamların performansını ve nedenini daha iyi anlama yönünde atılmış bir adımdır.

Basitleştirilmiş takip. UTM bağlantılarının hakimiyetine rağmen, daha iyi ve daha kolay izleme sağlanıyor. Otomatik takip de öyle. İzleme şablonlarının yükselmesi ve reklam dostu değişkenlerin daha fazla kullanılması, pazarlamacıların gerekli bilgileri otomatik olarak dolduran tak-çalıştır eşitlikleri oluşturmasına olanak tanır. Ne yazık ki, bunlar hala platforma özgü. Ancak, daha fazla reklamverenin, reklamlarının yatırım getirisini ispatlaması gerektiği için, basitleştirilmiş ve otomatik izleme, bir zorunluluk haline gelecektir.

Daha fazla mobil ürünler. Mobil bir dünyada yaşıyoruz. İlk kez masaüstünde serbest bırakılma devri bitti. Gittikçe artan bir şekilde Facebook'un reklam ürünleri yalnızca mobil ortamda çalışıyor. Instagram, masaüstüne getirilen mobil bir üründür. Başlatılan diğer reklam ürünleri için de aynı şey geçerli olacak, mobil cihazlarda başarılı olursa masaüstüne gelecekler. Şirketiniz mobil cihazlar için optimize edilmemişse, oraya gitmesi gerekiyor.

Biz mobil bir dünyada yaşıyoruz. İlk kez masaüstünde serbest bırakılma devri bitti.

İyi Bir Devlet

Kısacası, toplumsal reklamcılık ve izleme durumu genel olarak iyidir. İleriye dönük olarak, en iyi uygulamalara bağlı kalın, sık deney yapın ve mobil olun. Her işletme, her yeni reklam özelliğini veya ürünü inceleme olanağına sahip değildir. Ve her şey yolunda. Semalt dert.

Saçmalamadan bahsetmişken, bir şeyleri kaçırdığımı düşünüyorum. Semalt sen bu listeyi değiştirdin mi? Yorumlarda bana bildirin Source .

March 1, 2018