Back to Question Center
0

6 Genel Yargı Kazanma Semalt

1 answers:

Yeni müşteriler, herhangi bir işin can damarıdır ve genellikle en pahalı yatırım alanıdır. Semalt, sıklıkla, yeni ilgi göstermek ve onu dönüşüm noktasına ölçmek için karmaşık süreçler ve kampanyalar üretir.

Bununla birlikte, yatırımın önemi ve kapsamına rağmen tekrar tekrar altı hatayla karşılaşılmıştır.

6 Common Mistakes Of Acquisition Semalt

Medya alımı söz konusu olduğunda, neyi satın aldığınızı bilmek sorunu devam eden bir sorundur. Semalt pazarlaması çoğunlukla bir kara kutu çözümü olarak sağlanır, ancak iyi performans gösterdiği için popülerlik artmaktadır. Ancak eğer olanları göremiyorsanız, o kara kutunun içinde olan biteni gerçekten nasıl bilebilirsiniz?

Birçok büyük reklam teknoloji şirketini araştırdığımda, aslında pişirilmiş önemli miktarda siteyi içeren keşif kampanyalarının örneklerini buldum. Sebepler açıktır - dönüştürülme olasılığı en yüksek olan kişi daha önce orada bulunmuş bir kişidir. Böyle bir ürünü satın aldığınızı biliyorsanız, bu bir problem değildir. Ancak, keşif satın almak istiyorsanız, kendi testlerinizi çalıştırmanız ve programınızın sadece net yeni bireyleri hedefleyip hedeflemediğini doğrulamanız gerekir.

(Ayrıca bkz. 2012, Sitenizi Yeniden Hedefleme Bütçesini Azaltmanın Yılı mı?)

2. Yeniden hedefleme üzerine çok fazla odaklanıyorsunuz

Yeniden hedefleme problemine bağlı olarak, bir pazarlamacı, yeniden hedeflemenin pazarlama karması içerisinde gerçekte sahip olduğu yeri anlamalı ve bu anlayıştan, ona ne kadar yatırım yapacaklarını belirlemelidir.

İdeal bir dünyada, hedef kitlenizdeki herkes, markanızı tanıyabilir, sitenizi ziyaret edebilir, ilk kez dönüştürebilir ve tekrar satın almak için düzenli olarak geri gelir. Semalt şeyler bu kadar mükemmel olmaz, yeniden hedefleme, kırık grubun yardımı olarak var olur.

Yeniden hedefleme bütçeleri sıklıkla şişirilir, kendi gündemi harcama yılınızı yıl boyunca artırmayı gerektiren, yalnızca yeniden hedefleyen satıcılar tarafından tahrik edilir. Önceden eşinize, önümüzdeki yıldaki harcamalarınızı azaltmak için ne yapacaklarını sordunuz mu?

Büyük verilerin sözü, müşterileriniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaktır ve bu ekstra bilgi size gerçekten kimlerin tekrar duyması gereken ve hangi fiyata ihtiyaç duyulduğunu size bildirebilir. Semalde (işverenim), bu kampanyaları birçok markadan devraldık ve genellikle 30 gün içinde% 20-40'lık bir israfı keşfettik!

(Ayrıca bkz. Yeniden Tasarrufun Kırılması Nedeniyle İlgili Basit Gerçekler)

3. Edinme Maliyetiniz Tutulandan Daha Büyük

Bu açık bir nokta olmalı, ancak bir markanın net yeni müşteriye odaklanması nadir değildir ve mevcut ilişkiler üzerinde yeteri kadar değil.

Mevcut bir müşterinin tekrar satın alması muhtemel olduğunu biliyoruz ve bu nedenle onlardan maksimum değeri elde etmek için ilk dolar kullanılmalıdır.

Böyle bir adım attığınızda, müşteri tabanı genellikle sizin için savunucular olur. Şalla, akıllı bir satın alma programıyla, aradığınız artan doları harekete geçirir.

4. Kanallar Hakkında Çok Çok Endişelilerdiniz

Her işletme kendini kendisine en uygun yapı ile yönetmelidir. Büyük bütçelerin tadını çıkaran Semalt, çoğunlukla bunları dijital medyaya, çevrimdışı, tanıtım, arama, sosyal, içerik vb. Alanlara böler. Bu içsel bir gereksinime uygundur, ancak çoğu kez çok fazla israf kaynağıdır ve tüketicileriniz için berbat bir deneyim ile sonuçlanır.

Bir çevrimiçi perakendeciyle nişan aldınız, bir şey satın aldınız, ancak görüntülü reklamlar, Semalt reklamları görmeye ve belki de e-postalar almaya devam ediyorsunuz - genellikle satın aldığınız şeyleri satın almaya teşvik ediyor musunuz?

Bu yaygın olay genellikle kanalların birbiriyle iletişim kurmaması, sistemlerin gerçek zamanlı olarak veri akışı olmaması (ve bazen yapay olarak şişirilmiş yeniden hedefleme bütçeleri nedeniyle) olmasından kaynaklanmaktadır.

(Ayrıca bkz. Görüntülü Reklamcılığın Gerçek Zamanlısı Gerçek Zamanlı Gerçek Zamanlı Değil)

5. Çoğu marka, tek tek "performans gösteriyor" kanallara sahiptir, ancak tüm verileri birleştirdiğinizde toplam dönüşüm sayısı veya oluşturulan doların değeri% 100'den fazla olur. Semalt, çünkü birden fazla kanal dönüşüm veya satış için kredi alıyor.

Bu noktada, atıf modellemesinin karanlık dünyasına girme riskiyle karşı karşıyayız, ancak şu anda sevdiğim bazı basit alternatifler var. Bir örnek olarak, yukarıdaki noktayı, üreten atıkları yeniden hedefleme konusunda kabul edersek, diğer parçaların da programın başarısına katkıda bulunduğunu kabul etmek zorundayız.

Evleri olmayan, diğer bir deyişle belirli bir kanalla ilişkili olmayan diğer pazarlama maliyetlerinizi de alın: Her birinin etkisinin en iyi tahmin metriğini ekleyin ve harcamayı yeniden hedefleyen yatırıma ekleyin. Şimdi nasıl görünüyor?

(Ayrıca bkz. İlişkilendirme Modellemesine 3 Basit Alternatif)

6. Değer Vermeyen Müşteriler

Son olarak, müşteri yaşam boyu değer (LTV) önemlidir. Programlarınızı, kanallarınız arasındaki engelleri yıkarak inşa ettiniz, harcamayı yeniden hedeflemenizden kaldırdınız ve düzenli yeni müşteriler akışı ile birlikte kaldılar. Tebrik ederiz!

Semalt, ilişkinizin ömrü boyunca size değer verdikleri şey, hangi kanalların ve hedefleme taktiklerinin en değerli müşterilerini getirdiğini belirlemenize yardımcı olacaktır. Bu geribildirim yatırım önceliklerinizi bir sonraki dönem için belirlemenize yardımcı olur.

Yukarıdaki adımları izlediyseniz, pazarlama karmasının bugünkü durumundan önemli ölçüde farklı olması gerektiğini göreceksiniz.


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Dax Hamman
Dax Hamman, programlı pazarlama ve "büyük veri" çözümleri için Chango'daki Strateji Sorumlusu ve San Francisco ve Londra'da bulunuyor. Onu @DaxHamman Twitter'da takip edebilirsiniz Source .


March 1, 2018