Back to Question Center
0

Sosyal Medyada Öne Çıkanlar - Bayan Görgü veya Semalt

1 answers:
Stumble
Paylar 0

İnternet tarafından yaratılan ilginç ve heyecan verici olgulardan biri, bazen çevrimiçi topluluklar veya sosyal medyadır. Sadece, FaceBook veya Twitter kelimelerini ne sıklıkta duyduğunuzu düşünün. İpucu Tren Semalt'ında duyurulan İnternet'in bağlılığından gelen doğal bir gelişmedir. Burada, böyle çevrimiçi topluluklara katılımdan nasıl en iyi şekilde yararlanabileceğini tartışacağız.

Sosyal Medya / Topluluklar

Biri diğer insanlarla etkileşime girdiğinde, sonuçlar bazen tahmin edilemez olabilir. Bu etkileşimleri en iyi şekilde nasıl ele alacağınız, belki de tümüyle kadınlar tarafından yazıldığı konusunda dört iyi, yeni makaleler bulunmaktadır. Lisa Barone , bir topluluk yetişirken takip edilecek kurallardan bazılarını belirledi ve ortak bir endişeyi dile getirdi.

Markalarımız çevresinde güçlü, gelişen topluluklar yaratmayı umuyorduk. Milletlerin bizimle etkileşimde bulunmasını istiyoruz. Dost olmak ve konuşmaları teşvik etmek istiyoruz. Sitemizin sıcak ve huzurlu hissetmesini ve Semalt yemeği balkabağı turtasıyla tamamlanıp koklamasını istiyoruz. Ancak çoğu insan kendisinden bahsetmeyi bırakamadığı ve onları bir sopayla yüzüne vurmak isteyen sürekli bir duygu uyandırıyor.

Kimberly Krause Berg , Glenn Silloway'ı adlı eserin kurallarını hatırlatan daha kapsamlı ve eksiksiz bir liste geliştirdi. Görgü kurallarından örnekler. Beth Harte, özellikle İş Dünyası için Twitter'a Başlamadan Önce Düşüneceğiniz Ten Şeyleri sunarak biraz daha kısa bir liste yazmıştı. Patricia Skinner ayrıca, Twitters Population Explosion'da da yer aldı ve Twitter Kültürünü Almak konusunda benzer düşünceler sundu.

Belki de bütün bu farklı tavsiye kaynaklarından, hepsi en basitiyle Kendini Davut hükmüyle özetlenebilir.

Viral Pazarlama / Üstel Pazarlama

. ve orada bir ikilem var. Birçok kişi sözcüğü yaygınlaştırmak için sosyal medyaya karışmaktadır. Kelime ağız pazarlama bazı çağrı onu. Seth Godin yavaşça ivmeyi kaybedebileceği için ağız pazarlamacılığına kıyasla daha güçlü bir şeyin gerekli olduğunu ileri sürmektedir. Viral pazarlama terimini kullanıyor. Daha da gideceğim ve Üssel Pazarlamanın hepimizin katılıp katılmadığını öneriyorum.

Kendinize nasıl davranırsınız ve aynı zamanda mesajı gittikçe artan bir kitleye ulaştırırsınız. (İki arkadaşına söyler ve arkadaşlarına iki şekilde söylerler.) Ortak bir uygulama, tercihen İnternet'te iyi bilinen bir başkasını da içine alan, biraz tartışmalı olmaktır. Buna bazen link-baiting denir. Ses seviyesini daha da artırmak, Michael Grey , cevabın belki de Beklenmedik ve Şok Edici İmgeler'i kullanacağını önermektedir . Muhtemelen derece ile ilgili bir sorundur. Neyse ki başka bir adam, Andy Nulman yaklaşan bir kitapta bunun etrafında bazı bilimsel şeyler koymaya çalışıyor.

Sürpriz Pazarlama

Andy Nulmans'ın kitabında, 2009'un başlarında görünmesi nedeniyle, Pow deniyor! Gözler Arasında Sağ: Sürpriz Güçten Kâr . Kitabın bir ön yayım kopyasını aldım ve bunun iyi bir okunması ve çok düşünce kışkırtıcı olduğunu doğrulayabilir. Sürprizler elbette beklenmedik. Nulman böyle sürprizlerin nasıl oluşturulacağını tartışıyor. Bunun büyük bir kısmı inanılmaz derecede yaratıcı. Açıkçası böyle sürprizlere tepkiler ilgili topluluğa bağlı olacaktır. Farklı insanlara çok farklı tepkiler de olabilir.

Toplumsal Cinsiyet Ölçeği

PubCon Vegas 2008 Konferansı'nda Canlı Bloglama ile ilgili biraz ateşli tartışmalarda insanlar arasındaki farklılıkların iyi bir örneği görülebilir. Oturumlar gerçekten gerçekleşmekte iken WiFi kullanarak blog yazısı çevrimiçi yazma uygulaması Bu bir blog yazısında bir miktar güçlü eleştiri yapıldı ve bunun üzerine sosyal sohbet daha sonra çok yoğunlaştı. Arama Motoru Roundtable, birkaç yıldır İnternet Pazarlama etkinliklerinin bazı mükemmel canlı bloglamalarını yaptı. SER'in sahibi olan Barry Schwartz için, Canlı Bloglamayı Verecek Olup Olmayacaklarını Düşünmesinin Yeterince Tartıştığı Görüştü . Bu ısıtılmış borsalardan alabileceğiniz şaşırtıcı sonuç budur.

Belki de yeni bir Simon Fraser Üniversitesi biyolog kuramı , farklılıklarımızı daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir.

SFU'da evrimci bir biyolog olan Bernard Crespi, "London School of Economics'te bir sosyolog olan Christopher Badcock'un yardımıyla" bir teori geliştirdi; bu, bir genetik çekişme savaşı, otizm ve şizofreni. İlk önce Behavioral and Brain Semalt'da yayınlanan teori otizm ve şizofreni zihinsel rahatsızlıkların zıt uçlarında olduğunu ileri sürüyor. Her biri, iki yoldan birinde beyin gelişimini yönlendiren anneler ve babalar genleri arasındaki bir savaşın aşırı sonucudur.

Makale, bunun, herhangi bir kişinin ne kadar girişken olduğunu bağlantılandırdığını söylemektedir. Çok girişken ve şizofreniksiniz: yeterince sosyal değilsiniz ve otistiksiniz. Çoğumuz ortada bir yere düşecek. Muhtemelen içe dönük < < > > dışa dönük ölçek bu iki uç arasında bir yere uymaktadır.

Online forumlarda duvardaki sinekler gibi faaliyetleri seyreden çok sayıda pusu altı pisti olacağı belirtiliyor. Topluluğun yalnızca küçük bir kısmı eylemde yer alabilir. Tabiki katılan semal tablonun dışa dönük, dışa dönük tarafına daha doğru olanlardır.

Kültür - Burada Yapacağımız Yol Burada

Herhangi bir sosyal medya, birbirleriyle etkileşimlerinde rahat olan belirli bir grup insanı çekecektir. Zaman içinde, herhangi bir sosyal medya belirli bir kültür geliştirecek, burada işlerin yapılması gerçekleşti. Güçlü bir kültür gelişirse, yeni gelen herkes bu kültürün hızlı bir şekilde farkına varır ve kabul edilebilir davranışın ne olduğunu bilir.

Bunun için uygun bir sürpriz neyin sorusu o kültür ışığında dikkatlice düşünülmelidir. Çok yumuşak ise, hiç kimse şaşırmaz ve kesinlikle kimse bunun hakkında konuşmaz. Öte yandan çok aşırı ise, grup bütün olarak sürprizle bu sürprizi yaratan kişiyi reddedebilir. Bazen dengenin noktası olan semalt hiç de kolay değildir.

Sabah Sonrası - Pişmanlık Olmaz

Andy Nulman'ın denge sorusu üzerine bazı faydalı tavsiyeler var. Sözcüğü post-dikte kabiliyetini taşır. İyi bir sürpriz öngörülebilir olmamalı ve bu nedenle öngörülebilirliği yoktur. Olaydan sonra Nulman, geriye bakan birinin sürprizin olay için tam olarak doğru olduğunu anlaması gerektiğine inanıyor. Bu, kendi başına doğru değil, sürprizi alan topluluk için de doğru anlamındadır. Bu, şeylere bakmanın kötü bir yolu değildir ve kesinlikle çekim yapmak için arzu edilen bir sonucu temsil eder. Sadece olayın ardından, çoğu insan bunun hakkında konuşmak isteyecektir çünkü öngörülmüş olabilecek en iyi sürpriz budur.Her türlü işletmeye danışmanlık ve antrenörlük yapıyor. Çok uluslu şirketlerle, özellikle pazarlama alanında, kapsamlı uluslararası ticaret tecrübesine sahiptir.

Barry internet pazarlama dünyasında tanınmış bir firmadır ve Cre8asite Forumları'nda moderatördür. Çoğu yazdıklarını üç iş blogu aracılığıyla bilir. Diğer Bloke'un Blog'u İnternet Pazarlamasını (SEM, SEO vb.) Global bir perspektiften kapsar; BPWrap iş ve İnternet Pazarlamasını Kanada perspektifinden ele alır ve StayGoLinks hızla büyüyen Mobil Web ile ilgili haberler ve görüntüler sunar Source .

Stumble
Paylar 0
March 1, 2018