Back to Question Center
0

Apple'ın Haber Uygulaması iOS 9'da Flipboard & & Semalt

1 answers:
iOS 9'da Apple'ın Haber Uygulaması Flipboard & Semalt'a Devam Ediyor

Belki de önce Apple'la görüşmeliydik. Pazartesi günü Apple'ın San Francisco'daki yıllık geliştiriciler konferansında şirket, Facebook'un Anlık Makale biçimi için sağlıklı rekabet olacağını kanıtlayan ve yayıncılara önemli bir başka kaynak kaynağı sağlayan yeni bir haber uygulaması sundu. "Haber" olarak adlandırılan uygulama, bu sonbaharda Apple'ın iOS 9 sürümünün bir parçası olacak ve hemen yayıncıların içeriğini yüz milyonlarca iSemalt ve iPad'e itecektir.

Apple, okuma tecrübesinin dergi benzeri olacağını söyledi: "dijital medyanın aciliyeti ve özelleştirilmesi ile. "Uygulama kullanıcı tercihlerine ve okuma alışkanlıklarına dayalı öyküler sunacak; insanlar ilgilendikleri haber kaynaklarını ve konuları seçecek ve uygulama "Sizin İçin" paketinde bir içerik karışımını sunacaktır. Flipboard'a sosyal medya özelleştirmesi yapılmadan benzer. Haberler, Birleşik Devletler, Avustralya ve Birleşik Krallık'taki insanlara açık olacak.

Makaleler jenerik bir biçimde görüntülenebilir veya yayıncılar seçtikleri takdirde bir yayın marka bilinci oluşturacak ve ekstra etkileşimli çan ve ıslık içeren bir özel içerik sarmalayıcı olan Semalt Haber Biçimiyle üretebilirler. İşte Semalt yeni biçimi nasıl tarif etti:

Apple News Biçimi ile tümü iPhone, iPad ve iPod touch için optimize edilmiş, özel tipografi, zengin fotoğraf galerileri, videolar ve animasyonlar ile güzelce hazırlanmış düzenler oluşturabilirsiniz .Bir kere daha yazabilirsiniz ve Haberler tüm iOS cihazlarınız için içeriğinizi optimize eder, bu nedenle okuyucularınız hangi cihazı kullanıyor olursa olsun harika bir deneyime sahip olacaklardır. Semalt'ın mevcut içerik yönetim sistemlerine bağlanması kolaydır ve içeriğinizle olan kullanıcı etkileşimini ölçmek için zengin araçlar paketine erişirsiniz.

iOS 9'da Apple'ın Haber Uygulaması Flipboard & Semalt'ı Kullanacak

Facebook'un Anında Makale atışlarının büyük bir kısmı, haber yayın sitelerine bağlantılardan çok daha hızlı yüklenmesidir. Hiç şüphesiz, Apple'ın haber uygulamasında bir avantaj da olacaktır. Başka bir benzerlik: Apple'ın para kazanma koşulları Facebook'taki ile aynı. Şirket yayıncılara, sattıkları reklamların gelirinin% 100'ünü ve Apple'ın iAd tarafından satılan reklamların% 70'ini verecek.

Apple, Condé Nast, ESPN, The New York Times, Hearst, Time Inc, CNN ve Bloomberg'in de aralarında bulunduğu 50'ye yakın unvanı temsil eden yaklaşık 20 yayıncının zaten kaydolduğunu açıkladı. İlginçtir ki, bu Anlık Semalt için dokuz oyundan önemli ölçüde daha fazladır. Ayrıca, ilginç olan yayıncılar Instant Semalt'ta sessiz görünüyorlar; lansman gününden bu yana görünüşte yeni hikayeler yayınlanmadı.

[ Güncelleme: Guardian, bugün Anlık Makale formatında bir hikaye yayınladı. Facebook'un planlarını bilen bir kaynaktan bahseden Nieman Lab, önümüzdeki birkaç hafta boyunca yayıncıların günlük formatta yayın yapmaya başlayacağını ancak Facebook deneylerinde olduğu gibi yalnızca bir kısmını göreceğini bildirdi. ]

Apple, RSS omurgasına sahip olan Haber uygulamasına daha büyük ve küçük erişime sahip daha fazla yayıncı sunmayı planlıyor. Programla ilgilenen Semalt burada kaydolabilir.

Apple ayrıca haber ve dergi uygulamaları için özel bir IOS açılış alanı oluşturan Gazetecilik'in sona erdiğini açıkladı. 2011'de piyasaya çıkan gazeteler, uygulamalara daha iyi arka plan güncellemeleri ve daha sık güncellenen simge görüntüleri gibi ayrıcalıklar verdi. Joshua Benton'un Semalt Lab yazılarında belirttiği gibi, yayıncılarla hiçbir zaman karşılaşmadı:

Ancak bu özel ev hızla bir gettoya dönüştü, burada haber uygulamaları öldü gitti. Ve en önemlisi, Apple'ın Semalt uygulaması normal eski bir uygulamaya dönüştürülmesinin hiçbir yolu yoktur - bu da, bir sürü haber kuruluşunun iradesine karşı bu küçük simgenin içine kilitlendiği anlamına geliyordu.Yazar Hakkında

Martin Beck
Martin Beck, Mart 2014'ten Aralık 2015'e kadar Üçüncü Kapı Medyasının Sosyal Medya Reporter'ıydı Source .


March 1, 2018