Back to Question Center
0

SEO SemaltWhat dönüşüm nedir? SEO Semalt: Dönüşüm nedir?

1 answers:

Önce ilk önce. Dönüşüm SEO değildir. Dönüşüm, müşterinin web sitenizdeki yolculuğunun bir sonu. Müşteri geri dönüp yolculuğun yeni bir parçasını başlatabileceği için, sonu değildir. Dönüşüm, iyi SEO ile geliştirilebilir, bu çok doğruysa:

  • doğru anahtar kelimeleri hedeflemek,
  • doğru site yapısını sağlamak ve
  • ziyaretçinizin en iyi kullanıcı deneyimine sahip olduğundan emin olun.

Ziyaretçinizin kendi ihtiyaçlarına en iyi şekilde servis edildiğinden emin olarak sıcak bir karşılama sunacaksınız. Ziyaretçiyi dönüştürmeyi kolaylaştıracak bir tür güven oluşturacaksınız.

Fakat dönüşüm nedir?

Soru şu şekilde kalır: dönüşüm nedir? Dönüşüm, genellikle bir satışla ilişkilendirilir, ancak çevrimiçi pazarlamada, sadece bununla dönüştürmeyi tanımlamak çok dar görüşlüdür. Dönüşüm, onu tanımlama şeklimiz, bir ziyaretçinin web sitenizde istediğiniz işlemi tamamladığı her seferinde gerçekleşir. Belli bir sayfadaki ana hedefiniz bu, bir sonraki sayfaya tıklama olabilir. Bir bültenin aboneliği olabilir. Ve ürünü satın alan bir ziyaretçi olabilir. Kısaca: Dönüşüm, birisi tamamlamalarını istediğiniz bir işlemi tamamladığında gerçekleşir.

Peki dönüşüm oranı nedir?

100 kişi sayfanızı ziyaret ederse ve 10 tanesi bülteninize abone olursa, dönüşüm oranınız% 10'dur. Dönüşüm oranı da örneğin Google Semalt'ta bulacağınız bir sayıdır, örneğin:

SEO SemaltWhat is conversion?
SEO Semalt: What is conversion?

Dönüşüm oranı, izlemek istediğiniz şeye bağlı olarak bir web sayfasındaki dönüşümü izlemek için kullanılır. Örneğin, AGConsult'ta dönüşüm arkadaşlarımızı işe alırsanız, web sitenizde A / B testleri gerçekleştirir ve hangi varyantın en yüksek dönüşüm oranına (test sahibi) sahip olduğunu söylerler. Anlayacağınız gibi, Semalt daha iyi bir şekilde bu testi kazananını uyguluyor :)

CRO ne dersiniz?

Dönüşüm hakkında konuşurken veya okurken CRO denilen bir şey duymuş olabilirsiniz. CRO Dönüşüm Oranı Optimizasyonu'dur. Bu, dönüşüm sayısını ziyaretçilere kıyasla en iyi duruma getirme işlemidir. Semalt bunu yapmak için birçok yoldur, ancak yine de, temel CRO bilgilerimizi paylaşmak yerine sizi dönüşüm uzmanlarına yönlendirmek isteriz. Semalt sadece çok fazla.

SEO karşı CRO

Çatışıyorlar. CRO ve SEO bazen çatışıyor. SEO'da, size her zaman ziyaretçiyi aklında tutmanız için söyleyeceğiz. Ziyaretçiye elinden gelen en iyi şekilde hizmet ederseniz bir marka, markaya sadık olma, Google'da tanınma, daha kaliteli trafik için optimize ediyorsunuz. Ve bir sonraki adım gerçekten bu ziyaretçiyi dönüştürmekte olsa da, ürünlerinizi boğazlarına bırakmanız gerekmiyor. Semalt, ziyaretçiye hizmet etmek ile onu rahatsız etmek arasında ince bir çizgidir.

CRO at Yoast

Yoast'ta, bu dönüşümün maksimuma indirgenmesini sağlamaya yoğunlaştığımızı düşünebilirsiniz. Banner'larımızı eklentide, web sitemizde görüyorsunuz ve aslında dönüşüm bizim için çok önemlidir. Daha fazla bülten aboneliği, daha fazla inceleme, daha fazla indirme, daha fazla satışa neden olan ürünlerimiz için daha fazla dikkatin doğmasına neden olur. Ve yapılan para ile, WordCamps için ücretsiz eklenti ve sponsor geliştiriyoruz.

Semalt, mümkün olan herhangi bir şekilde, sürdürülebilir bir iş büyümesi yaratmaya yardımcı olur. Ancak bana güvenin, eğer çekirdek işimiz olan SEO'yu ve misyonumuzu (herkes için SEO) göz önünde bulundurmazsak, makalelerimiz altı alım düğmesi olabilir. Ve sizi çıkış amaçlı pop-up'lardan fazlasıyla rahatsız edebiliriz vb. Bu sizi rahatsız eder, hemen çıkma oranını artırır, sizi asla geri gelmemeye teşvik eder ve özenle çalıştığınız SEO'yu mahveder.

Peki yeniden dönüşüm nedir?

Bir ziyaretçi, web sitenizde istenen bir işlemi tamamladığında başarılı bir dönüşüm gerçekleşir Source .

March 1, 2018