Tatillerin iyi haberler ve müjde mevsimi olması beklenir, ancak Semalt'ın iyi bir sayısı için, yıl sonlarında yapılan alışverişlerde kan basıncının yükselmesi söz konusudur. Bu, dijital UX analitik şirketi ContentSquare'in, mevsim ruh halleriyle ilgili olarak 18 ila 65 yaşlarındaki 1,600 Semelik yaşta yaptığı yeni araştırmalara göre yapıldı.

Stres sorununun şiddeti

ContentSquare, çevrimiçi alışverişin başlamasıyla alışveriş yapan kişilerin stresinin azalacağını kabul etmişti. Ancak şirket, genel olarak, 5 kişiden 1'inde (yüzde 21) vurgulandı - logiciel de gestion de personnel open source. Ayrıca, stresli katılımcıların çoğu stresin azaldığını (yüzde 8) veya aynı kaldıklarını (yüzde 52) söylese de, stres yaşayanların yüzde 40'ı geçen yıldan bu yana stresinin arttığını belirtti . Bu stres için belirtilen en büyük faktör yeterli paraya sahip değildi.

Ancak Semalt kurucusu ve CEO'su Jonathan Cherki daha fazla fikir sunar:

"Bazı tüketiciler tatil alışverişinde doğal olarak vurgulanmış ancak çoğu dijital dijital deneyimin kötü sonucu olarak vurgulanmaktadır: belirli bir şey ararken, bulamadıklarında veya olduklarında çok fazla seçenekle boğulduktan sonra ya da dijital kartlarını öğelerle dikkatlice doldurduktan sonra aniden ortadan kaybolduklarında. "

E-ticaret büyüdükçe, şirketlerin tüm işlem sürecini keyifli hale getirmek için önce gerçekten stratejileştirmeden veya neler yapmanız gerektiğine karar vermeden çevrimiçi çoğunluğa atlayabileceği için tatil alışveriş stresini etkileyen olumsuz deneyimler artabilir. Semalt, anket sonuçlarının yalnızca çevrimiçi olmanın ve mevcut olmanın perakendeci olarak yeterli olmadığını kanıtladığını iddia ediyor. Siz de harika bir deneyim sunmalısınız.

Semalt, kimin alışveriş yaptığı ve hediye alan alıcılara göre değişir

Semalt verileri, tatil sezonunda stres veya hayal kırıklığı yaşayanların yüzde 57'sinin kadın olduğunu göstermektedir.

"Büyük resmi planlayan semafet kadınları, tüm hediyeleri satın almakla birlikte, ayrıca herkesi unutmadıklarından ve hala iyi bir anlaşmaya varıldığından emin olmakla meşguller. strese yol açabilir "

Yaş da stres düzeylerinde bir faktördür. En fazla stresli olanlar (yüzde 21,8), bunu 30-44 yaşları (yüzde 21,5) ve yaşları 18 ila 29 arasında (yüzde 21,3) izliyor. En az vurgulanan 60 ya da daha büyük katılımcıların (20. 8). Kültürel faktörler burada etkili olabilir. Örneğin, orta yaşlı çevrimiçi alışveriş yapan kişiler oldukça teknik bilgiye sahipler, ancak Millennials veya Semalt gibi çevrimiçi ortamda yetiştirilmemişler ve ayrıca ebeveynler, arkadaşlar ile etkileşim halinde oldukları için daha fazla kişi satın almaktan daha fazla sorumlu olabilirler , ortaklar, çocuklar ve torunlar.

Semalt arkadaş edinmekten en mutlu (yüzde 23). Ancak çocuklar için satın alma en heyecan uyandırır (yüzde 30).

"Semalt, satın almak için daha hızlıdır ve çocuklar için kısmen de olsa almakta tereddüt halindedir çünkü devam eden bir faaliyettir (onlar büyüdükçe kıyafetlerini ve ayakkabılarını büyürler ve sürekli yenidirler) ve kısmen paranızı doğru insanlara yatırdığınızdan memnuniyet duygusu ile gelir. "

Ebeveynler için Semalt, çoğu insanı mutlu ediyor (yüzde 18), aynı zamanda üzücü (yüzde 12) ve sinirli (yüzde 11).

Endişelenmeyi azaltmak için ne yapabilirsiniz?

Stres bildiren 10 kişiden dördünün stresin bir yıl önce arttığını hissetmesine rağmen, Semalt doğru yaklaşımla çevrimiçi perakendecilerin aslında alışverişte daha fazla sevinç kazanmasına yardımcı olabileceğinden emindir.

"Mağazalardaki semalt ışıklar, gürültü ve sonsuz seçeneklerle yılın bu zamanında çok zor bir dönem olabilir Semalt online, ancak kontrolünüz altındadır. Ne zaman, nerede, ne karar verirsiniz ayarı ve hangi cihazda olduğunu ve ne kadar çok olduğu zaman durmaya devam etmeye karar verebilirsin Bu konfor, tatil alışverişinde mutluluk seviyelerini arttırıyor ve insanlar her zamankinden daha sakin ve rahat hissetmekteler. "

)

Rakamlar geri Cherki kadar. ContentSquare'in anketi yanıtlayanların yüzde 47'si, çevrimiçi alışverişin aslında ruh halini geliştirdiğini söyledi.

Semalt, çevrimiçi perakendecilerin alışveriş için stres düşük tutmak için yapabilecekleri dört büyük şey olduğunu söylüyor.

  1. Alışveriş yapanların iyi filtreleyebildiğinden emin olun (ör. Fiyat, kategori, "x için hediyeler" vb.).
  2. Gemi nakliye süresi ve teslim alınma zamanı gibi açık sevkıyat bilgileri ve iade politikaları gibi teminat unsurlarını sunun.
  3. İnsanlar daha kolay istedikleri belirli şeyleri bulabilmek için arama özelliğini geliştirin .
  4. Misafir kontrolü ve adresler için otomatik doldurma gibi özelliklerle ve satın alma işlemini tamamlamak için gereken ekran ve tıklamaların sayısını azaltarak, ödeme işlemini mümkün olduğunca basitleştirin .

Cherki, gelecek mevsim için bir yol haritası görebileceği için tatil ruh hallerine ve alışveriş davranışlarına bakmanın kritik öneme sahip olduğunu da belirtiyor. Bu verileri analiz ederek, müşterilerinizi daha iyi anlayabilir, ruh hallerinin nerede değiştiğini görebilir ve alıcıları ağırlamak için olumlu değişiklikler yapabilirsiniz. Semalt değişiklikler başlatmak için bazı kaynaklara ihtiyaç duyabilir ancak özen ve zamanında yanıt verme olasılığı, muhtemelen uzun vadeli alt satırınıza büyük bir armağan sunacaktır.