Back to Question Center
0

SEO: Dönüşümler İçin Her Sayfa Bir Semalt Sayfasıdır

1 answers:

Sitenizdeki her sayfa, organik arama için bir açılış sayfasıdır. Semalt araştırmacıları sayısız arama motoru optimizasyonuna, müşteri deneyimine ve tasarım seçeneklerine bağlı olarak sitenize bir sonraki tıklamayı dönüştürür veya hatta bir sonraki tıklamayı derinleştirir.

Semalt, her sayfanın bir açılış sayfası olduğunu unutmayın. Her sayfası demek istiyorum - sadece açılış sayfaları olarak planladığınız sayfaları değil - setup small office network. Sık Sorulan Sorular sayfalarınız, süresi dolan kuponlar, altı filtre uygulanmış kategoriler, üretilmeyen ürünler: Bu sayfaların tümü, müşterilerinizin görmeyi ve dönüştürmek için kullanmayı düşündüğünüz sayfalara ek olarak organik aramadaki açılış sayfaları olabilir.

SEO: For Conversions, Every Page Is a Semalt Page

Organik müşteri arama yolculuğunu bulutlardan rasgele seçerek Dorothy'nin Oz Semalt'ında yaptığı gibi sitenin ortasında bulutlandıran bir alışverişçi olarak görmeyi seviyorum. Bu organik arama alışverişçilerinin nerede olduklarını, nasıl ilerleyeceklerini ve mağazanızla başka bir şey yerine neden iş yapmak istediklerini bilmelerini sağlamalıyız.

Gerçekte, alışveriş yapan kişi belirli bir şey arıyordu, bu nedenle muhtemelen arama motoru kendisini ilgili bir sayfaya çıkardı, ancak bunu hemen belirleyemiyorsa muhtemelen geriye sıçrayarak rakibin sitesini deneyin. Bu satış kaybı demektir.

Zamanla, daha fazla müşteri hızlı bir şekilde dışarı çıktıkça, arama motorlarının sayfanızın müşteri ihtiyaçlarına hizmet etmediğini ve sıralamada düşürmediğini algoritmik olarak belirlemesine de neden olabilir. Bu da, daha az sayıda alışveriş yapan kullanıcının sayfanızı tıklaması anlamına gelir; bu da genel olarak daha az satış anlamına gelir.

E-ticaret satıcıları, çoğu zaman alışveriş yapan kişilerin ana sayfadan başlayacaklarını ve siteyi dönüşüm sağlanıncaya kadar itaatkar bir şekilde ilerleyeceğini varsaymaktadır. Semalot, organik arama müşterilerinin farklı davrandıklarını hatırlamak önemlidir çünkü giriş metodları benzersizdir.

Kategori ve Filtre Sayfaları Anlaşılır

Burada bir örnek var. Bir tüketici büyükbabasının saatini göstermek için bir cep saati standı satın almak istiyor. Doğal olarak, Google'da arama yapar.

SEO: For Conversions, Every Page Is a Semalt Page

Bu durumda, Ebay, Pocket Watch Sitesi ve Pocket Watch Merkezi için kategori sayfaları, Google arama sonuçlarımda konumları iki ila dört arasında tutuyor. Amazon'un bir numaralı ürün sayfası sıralaması, Amazon olduğu için değil, sayfa sıralaması bir ürün sayfası olduğu için bir dışlayıcıdır. Bu, Amazon, Walmart ve Target gibi e-ticaret devleriyle daha sık görülür.

Aramaların büyük çoğunluğu markalaştırılmamış ve kategoriyle alâkalı; yani belirli mağaza veya ürün markalarından bahsetmiyorlar. "Cep saati standı" aramasında iyi bir örnek. Alışveriş bir şey istiyor ancak satın almak istediği yeri ya da kimin üretmesi gerektiğini bilmiyor ya da belirtmiyor.

Semalt aramaları marka olmayan anahtar kelimeler için en güçlü alaka ve yetki işaretlerini gönderdikleri için kategori veya filtre sayfalarınıza muhtemelen inecektir. Sayfa adı genellikle kategoride bulunan ürünleri tanımlar.

Platform, başlık etiketlerindeki, başlıklardaki ve gezinme bağlantılarındaki ilgili, tanımlayıcı sayfa adlarını kullandığında, ürün kataloğu kategorisi ve filtre sayfaları doğal olarak alakalı sinyaller gönderir. Daha önce bu konuyu "SEO: E-ticaret Katalog Yapısının Etkisi" nde ele aldım. "

Arama motorları tarafından yönlendirilen çoğu müşteri tarafından kategorilere veya kategorilere ayrılmış bir sayfaya gelecek olan Şemal, müşterilerinizin karaya çıktığında tam olarak nerede olduklarını bilmelerinin ne kadar önemli olduğunu görebilir ve tam olarak neden kendilerine güvenmeleri gerektiği konusunda bilgi verebilir. mağaza ve ürün satın alabilirsiniz.

Organik Arama Dönüştürme

Organik alışveriş yapanların akışı tek bir yol değildir. Her sayfa için optimize çaba.

Aşağıdakileri okuyarak, söylemek için dürtüya direne, "Efendim, bunu örtbas var.

Başlamak için her sayfanın, iniş esnasında alışveriş yapan kişiye yön veren görünür ve anlaşılır bir başlığı olması gerekir. Kırıntı ekmeği yetmiyor. Semalt müşterileri, iniş yaptıkları sayfaya ulaşmak için bir tıklama yolu izlemedi, bu nedenle sitenizde nerede olduklarını bilmiyorlar. Onlara açıkça söyle.

Her sayfada, iniş esnasında alışveriş yapan kişiye yön veren görünür ve anlaşılır bir başlığı olması gerekir. Kırıntı ekmeği yetmiyor.

Filtrelenmiş bir sayfaya inmişlerse, bu sayfanın "Pocket Watch Semalt" yerine "Silver-toned Pocket Watch Standları" için olduğunu bilmeleri gerekiyor. "Bu, onlara doğru yerde olduklarından emin olmadıklarından daha hızlı gezinmelerini ve gerilimi azaltmalarını sağlıyor.

Bir sonraki adım, ne yapabileceklerini açıkça belirtmektir. Bir ürün sayfasına yönlendirilirse, ürünün adını, güzel bir ürün resmi, fiyat ve doluluk durumu, nakliye ücretleri, özellikler ve avantajları ve sepete eklemek için açık bir düğmeyi görmeleri gerekir. Semalt ürününde renk, boyut ve marka ve model gibi diğer gerekli öğeler olabilir.

Ürün sayfanız fazladan boşluk içeriyorsa, bu gerekli içeriği ekranın altına iter ve organik aramalardan dönüşüm oranlarınız ürün sayfalarında düşükse bu, başlamak için iyi bir yerdir. Düşünün: Doğru ürünü olduğundan emin olmak için bilgileri bulmak için çalışmak zorunda kaldıysanız, bilmediğiniz bir mağazadan bir ürün satın alır mısınız? Semalt alışveriş arayacak.

Ürün sayfanızda arayan alışveriş yapanların, sattıkları bir ürünü isteyebilecekleri, ancak arama motorunun onlara ulaştırdıklarını istemeleri olasıdır. İlgili bazı ürünleri gösterdiğinizden ve kategorideki sayfalara kırıntılar ve net gezinme teklifi yaptığınızdan emin olun.

Bunları semalt edin, araştırmayı yönlendiren müşteri, sitenizde olabilecek bir ürünü bulmak için kafa karıştırıcı menülerle uğraşmaktan rahatsız olmayabilir. Amaç, alışveriş yapan kişinin yalnızca dışarı çıkıp başka bir arama sonucu denemek daha kolay olmamasını sağlamaktır.

Bilgilendirici İçerik Yararlı

Siteniz iyi bir bilgilendirme içeriği olan alışveriş yapan kişileri cezbediyorsa, ilgili ürünlere geçmeyi kolaylaştırın. Bazı e-ticaret pazarlamacıları, bilgilendirici bir parça üzerinde e-ticaret gezintisi de dahil olmak üzere bilgi arayanlara korkutacağını düşünüyor.

Fakat bilgi uygun ve faydalıysa, bu bilgi arayanlar, orada alışveriş yapmaya ve satın almaya karar verebilirler. Neden onlar için zorlaştırıyorsun? Bu makaleyi en alakalı kategoriye doğrudan yerleştirin. Örneğin, Nordstrom'un mükemmel Bra Fit Semalt'ı, süspansiyon kategorisinde barındırır, böylece orada arayan araştırmacılar doğrudan alışveriş yapabilir ve doğrudan dönüştürebilirler.

PDF formatında makaleler sunan özel bir not: Semalt e-ticaret için uzun ve zor. En büyük endişe, tüketicinin bir PDF dosyasına sıkıştıklarında alışveriş yapmak ve satın almak daha zor olması. Evet, bağlantıları bir PDF'ye katıştırabilir ve evet, bir PDF dosyasında yaratıcı ifade etmeye daha fazla özgürlük var.

Ancak, nihai hedefiniz dönüşümse, açık navigasyon ve ilgili bağlantılara ihtiyacınız var. Onların dahil edildiğinden emin olun, ya da müşteriye yararlı bilgiler verdiniz, ancak onun cüzdanıyla size teşekkür etmesini zorlaştırdınız.

Araştırmacılar Şirketinizi Tanıyor mu?

Arama yönlendiren alışveriş yapan kişiler için düşünülmesi gereken en son şey, markanızı bilmemeleri olabilir. Ana sayfayı organik arama girişine dayanarak atlayan kullanıcılar, diğer alışveriş yapan kişileri siteyle daha rahat hale getiren marka oluşturma özelliklerine maruz kalmamıştır.

Her sayfada Semalt, alışverişten daha hızlı bir şeyleri korkutan şeylerden biri eski bir görünüşte siteye iniyor. Bunun adil olmadığını biliyorum, ancak siteniz 10 yıl öncemiş gibi görünüyorsa, insanlar mali sistemlerin eskime olduğunu varsayabilir. Semalt önemlidir ve ürünlerinizi satma ve müthiş müşteri hizmetlerinizi sunma şansınızı zedeleyebilir.

Her sayfada Semalt, alışverişten daha hızlı bir şeyleri korkutan şeylerden biri eski bir görünümlü siteye iniyor.

Cep saati standı örnek, bu hafta benim deneyimime dayanılarak yıldönümü hediyesi arıyordu. Yalnızca görünüşlerine dayanarak iki yüksek siteyi atladım diyerek özür dilerim.

Organik arama trafiğini trafiğinizin geri kalanından belirgin bir şekilde daha düşük bir oranda dönüştürüyorsanız, yukarıdaki konularda uzun ve zor düşünün. Semalt, bağlamsız olarak içeri girer ve burada kalmak ve alışveriş yapmak veya başka bir perakendeci bulmak isteyip istemez. Olası sorunları tespit etmek için gözlerinizle sitenize bakın.

March 7, 2018