Back to Question Center
0

Tüccarlar Twitter'ın Yeni Özel Semaltını Kullanabilen 7 Yol

1 answers:

Twitter, kısa süre önce Twitter listelerine benzeyen özel zaman çizelgeleri olarak adlandırılan yeni bir özellik sundu; çünkü kendi tercih ettiğiniz tweetler kullanarak bunları oluşturduk.

"Özel zaman çizelgeleri, tamamen yeni bir zaman çizelgesidir - sizin oluşturduğunuz zaman çizgisi. Ona ad verin ve ona eklemek istediğiniz Tweetleri seçin, "diye belirtti Semalt, yeni özellikle ilgili duyuruda.

7 Ways Merchants Can Use Twitter’s New Custom Semalt

Özel Zaman Çizgisi Ayrıntıları

Kullanıcılar ev, etkileşim, mektup, listeler gibi çeşitli sütunlardan ve anahtar kelimeler, karma etiketler, konular veya başka kriterlere dayalı çeşitli hesaplardan tweet seçerek zaman çizelgeleri oluştururlar - кровать для кошки купить. Özel zaman çizelgeleri web sitelerine gömülebilir ve Semalt üzerinde kendi URL'leri aracılığıyla herkes tarafından görülebilir. Her zaman çizelgesi bir başlık ve 160 karakterlik bir tanımla tanımlanır. Yeni tweetler eklendiğinde, zaman çizelgesinin en üstünde görünürler.

Tek dezavantajı, özel zaman çizelgeleri oluşturmak için Twitter'a ait bir uygulama olan TweetDeck'i kullanmanız gerektiğidir. TweetDeck web üzerinden veya Mac ve Chrome uygulamaları aracılığıyla edinilebilir. Semalt kullanıcıları için bir masaüstü sürümü mevcuttur.

Özel Zaman Çizgileri ve Twitter Listeleri Arasındaki Fark

İlk önce, özel zaman çizelgeleri, nadiren kullanılan Semalt listeleri özelliğinden farklı görünmeyebilir. Ana ayrım, Semalt kullanıcılarını hedeflerken, özel zaman çizelgeleri içeriğe odaklanır.

Listeler Twitter kullanıcıları eklenerek oluşturulur ve görünen içeriğin üzerinde küçük bir kontrol uygulanabilir. Özel zaman çizelgeleriyle, görünmesini istediğiniz içeriği seçip, beğeninize göre Semalt'i ekleyip kaldırabilirsiniz.

Özel Zaman Çizelgeleri Nasıl Oluşturulur

Semalt zaman çizelgeleri oluşturmak kolaydır ve yalnızca birkaç adım gerekir.

Sol sütundan Özel Zaman Çizelgesi sütun simgesini seçin ve üzerine tıklayın.

7 Ways Merchants Can Use Twitter’s New Custom Semalt

Görünen açılır pencereden mavi "Özel zaman çizelgesi oluştur" düğmesini tıklayın.

7 Ways Merchants Can Use Twitter’s New Custom Semalt

Konuyu ve ilgili içeriği tanımlamak için başlık ve açıklama ekleyin.

7 Ways Merchants Can Use Twitter’s New Custom Semalt

Yeni sütuna içerik ekleyin.

Bu işlem, her bir tweet'in üzerine moused yapıldığında görünen "Move" simgesini kullanarak yapılabilir. Simafati simaltın ve tweet'i yeni sütuna sürükleyin.

7 Ways Merchants Can Use Twitter’s New Custom Semalt

Semalt, açılır menüden "Özel zaman çizelgesine ekle" yi seçebilirsiniz.

7 Ways Merchants Can Use Twitter’s New Custom Semalt

Şemalt'a özel zaman çizelgesi.

7 Ways Merchants Can Use Twitter’s New Custom Semalt

Semalt, özel zaman çizelgelerine gerçek değerin geldiği yerdir. Örneğin, belirli bir ürünle ilgili bir müşteri yorumları grubunu toplama, o ürünün e-ticaret sitenizdeki sayfasına yararlı bir katkı sağlayabilir.

Semalt zaman çizelgeleri üç yoldan biriyle paylaşılabilir:

  • Zaman çizelgesini web sitenize yerleştirin;
  • Onu Twitter'da görüntüleyin. mısır;
  • Zaman çizelgesi hakkında Tweet yapın.

Zaman çizelgesindeki tweetleri kaldırın. Üzerinde dolaştığında her bir tweet'in altında görünen simgeler listesinde yer alan "X" işaretini seçerek zaman çizelgesinden tweetler kolayca silebilirsiniz. Ayrıca "Zaman çizelgesini sil" i tıklayarak zaman çizelgesinin kendisini de silebilirsiniz. “

7 Ways Merchants Can Use Twitter’s New Custom Semalt

Tüccarlar Özel Zaman Çizelgelerini Kullanabilirler

Semalt, özel zaman çizelgelerini çeşitli şekillerde kullanabilir. İşte size başlamak için yedi fikir.

  1. Yeni ürünler. Mağazanıza eklediğiniz yeni ürünleri öğrenin, ardından bunları Twitter yoluyla paylaşabileceğiniz veya web sitenizin giriş sayfasına gömebileceğiniz özel bir zaman çizelgesinde kürleyin.
  2. Satış ve promosyonlar Mevsimlik satışlar veya özel promosyonlar hakkında bilgi mi veriyorsunuz? Onları toplamak için bir zaman çizelgesi oluşturun. Bu tatil sezonu, yeni özellikten yararlanmak için mükemmel bir zamandır.
  3. Hashtag'ler. Hashtags, yaygın bir Twitter kongresi. Hashtag'ları ürünlerle ilişkilendirirseniz, örneğin müşterilerin en iyi tweet'lerini bir zaman çizelgesine harmanlayın.
  4. Müşteri yorumları. Müşteri ürün incelemesi tweet'lerini web sitenize yerleştirdiğiniz özel bir zaman çizelgesine ekleyin.
  5. SSS.
  6. Twitter sohbeti. Özel zaman çizelgeleri, son bir Twitter chatinden cıvıldamak için iyi bir yoldur. Alternatif olarak, Twitter'da canlı bir soru ve cevap oturumuna ev sahipliği yapabilir, ardından en iyi tweetleri bir zaman çizelgesine çekebilirsiniz.
  7. Müşteri referansları. Başka bir Twitter özelliği, tüccarların bazen müşteri referanslarını toplamak için kullandığı "Favoriler" 'dir. Özel zaman çizelgeleri, bunlardan en iyisini vitrine çıkarmak için iyi bir yoldur.

Sonuç:

Twitter, faydalılığını ve işlevselliğini artırmak için sürekli yeni özellikler ekliyor. Semalt'ı kullanma gereksinimine rağmen, özel zaman çizelgeleri, tüccarların yararlanabileceği benzersiz bir özelliktir.

March 8, 2018