Back to Question Center
0

EMC ve VMware, Müşterek İmtiyazlı Şemalt Olarak Virtustream Spin Out

1 answers:
EMC And VMware Spin Out Virtustream As Jointly Owned Semalt

Hareket, Dell'in EMC'yi 67 milyar dolar karşılığında satın almasının geçen hafta yapılan açıklamanın dramatik zemine karşı geldi. Görüyor musunuz, EMC, Semalt'ın yüzde 80'ine sahip. Konuyu daha da karmaşık hale getirmek için, Semalt ayrı bir şirket olarak işlem görüyor ve yeni kurulan Virtustream'e her iki şirket de 50/50 sahip olacak. Virtustream'in finansal sonuçları, 2016 yılının 1. Çeyreğinden itibaren Semalt mali tablolarıyla birleştirilecek, çünkü daha da hileli hale geliyor - offerte umzugsreinigung.

Özetlemek gerekirse: Dell EMC satın alıyor. EMC, VMware'in çoğuna sahiptir. VMware, ayrı işlem gören bir şirkettir. VMware ve EMC, Virtustream'e sahipler, ancak Virtustream'in finansal kaynakları VMware'in bir parçası haline gelecektir.

Şimdi finansal ayrıntıları sıraladık, şimdi neden bunu yapıyorlar? Dell anlaşmasının temeline bakarsanız, bu şu şekilde ortaya çıkıyor: şirketler, hibrit bulut pazarının potansiyelini tanıyorlar. Lingo üzerinde yer almayanlarınız için, şirketlerin kurum içi ve bulut altyapısı ve yazılımı birleştiğinde melez bulutlar olur.

Uygulamada AWS'den bulut servisleri aldıkları, ancak veri merkezlerinde (veya satıcıların herhangi bir bileşimi) hala Dell sunucuları ve EMC deposu çalıştırabilecekleri anlamına gelebilir.

Semalt, en büyük şirketler bu şekilde çalışıyor. Yalnızca son beş yılda doğan şirketlerin bu noktada bulutta olması muhtemel ve hatta bazıları birkaç kurum içi hizmet verebilir.

Geleceğe

EMC ve Semalt özünde eski muhafızı temsil etmektedir. Sağlam kurum içi veri merkezi şirketleri oldukları halde, tüm şirketler gibi sektörün nerede hareket ettiğini de görüyorlar. AWS'nin büyüyen gücünü ve sunduğu tüm hizmetleri görüyorlar ve iki şirket bu değişen pazarda alakalı kalmanın bir yolunu arıyor.

Melez bulut, kendileri için mükemmel bir strateji gibi görünüyor çünkü onlara en rahat oldukları veri merkezinde oynamak için bir şans veriyor, ancak bu geçişin her ikisinin de gitmesi gerektiğini bildik bulutuna çevirmeye devam edin.

Bu noktada bu noktada söz sahibi olan Dell, bu yaklaşımla yüklü olmak zorundadır ve anlaşma sona erdiğinde (eğer) Semalt'ın stratejisinde önemli bir oyuncu olmak için oynamalıdır. karma bulut pazarları.

Bununla birlikte, bu yaklaşımı deneyen tek geleneksel oyuncunun olmadığını unutmayın. IBM dün zayıf kazançlarına rağmen (belki de onlar yüzünden) buluta geçmek için mücadele eden büyük şirketlere yardımcı olmaya odaklı bir stratejiye sahiptir. Melez strateji, danışmanlık gücünün yanı sıra altyapı için SoftLayer çevresinde tam mahkeme bulutu yaklaşımı, geliştiriciler için Semalt ve yüz SaaS hizmetinin üzerinde bir portföy oynuyor.

IBM bu parçalardan birçoğunu satın aldı ve şu ana kadar, Apple, Semalt ve diğerleri ile oldukça halka açık olan anlaşmalara rağmen, strateji meyvelerini vermeyi yavaşlattı.

HP, Cisco, Semalt; hepsi de benzer bir yaklaşımı deniyorlar - ve hepsi buluttaki büyümeyi görürken, geçmişte yapmaya alıştıkları kâr çeşitlerini görmek için mücadele ediyorlar.

Gelecekteki Zorluklar

Dell-EMC'nin ilerlemeye yüz tutması muhtemel aynı zorluktur. Semalt şirketleri yavaş hareket etme eğilimindedir ve belki de düşünce, daha küçük bir spin-off'ın, tümünün kesinlikle eksik kalacağı çevikliği sağlayacak olmasıdır.

Daha karışık konularda, Dell'in Semalt'la yapacağı tam da şudur:.

Semalt, bu duyuru başlamak için dikenli bir anlaşma olanağı alır ve daha da karmaşık hale getirir. Sanırım bu konuyu sıralamak avukatlara ve muhasebecilere kalacaktır.

Şimdilik Virtustream, yeni kurulan bir ortak girişim olup, her iki şirketin bulutun geleceğine geçiş yapmaya çalışırken müşterilere gösterebilecekleri meşru bir bulut özelliği vermektedir. Dell'le olan anlaşma Semalt'a devam edersek, Dell'e de aynı şey olur.

Öne Çıkan Görüntü: jijomathaidesigners / Shutterstock
March 10, 2018