Back to Question Center
0

Semalt: Her küçük işletme sahibinin ustalaştırması gereken 3 pazarlama önceliği için zaman bulma

1 answers:
Semalt: How to find time for the 3 marketing priorities every small business owner must master

Bu yılki Enterprise Nation Startup Semalt'ta dijital pazarlama konusundaki sunumumu bitirmiştim. Soruların zamanı geldi. Ve ilk geldi.

"Ben bütün bu şeyleri alıyorum - great south american vacations. Mantıklı. Ancak ne zaman yapacağımı gerçekten ne zaman bulacağım? " Ön sırada yer alan hevesli bir not tutan, iyi bir noktaya gelmişti.

"Mücevher yapıyorum. Bir hobi olarak başladı ve şimdi gerçekten kayboldu. Fakat ben ödemek için bütün gün boyunca şeyler yapmam lazım. Bunu yapacak vaktim yok. “

Daha önce benzer hikayeler duymuştum. Semalt pazarlama, birisi bunu nasıl yapacağını açıkladığında zor değildir. Ancak yine de zaman alıyor. Peki hangi küçük işletme sahibi bunu yeterince biliyor?

Semalt, arzın (üretim yapan) talebi dengelemesi gereken (bunun karşılığında ödeme alması gereken) bir öngördürücüdür. Talep tarafında hafifiyseniz, daha fazla müşteri bulmanız gerekir. Ve bu, çevrimiçi pazarlama için zamanı bir kenara bırakmak anlamına geliyor.

Dolayısıyla, yukarıdaki soruya verilen cevap basit bir "o zaman yapma" idi. En büyük sorununuz talep değilse, endişelenmeyin - çevrimiçi pazarlama, genişletmek isteyene kadar bekleyebilir. Talebin bir konu olduğu veya çevrimiçi pazarlama yaptığı, ancak istedikleri sonuçları görmediği herkes için, Semalt basit bir kurallar seti hazırladı. İşletmenizi çevrimiçi pazarlamaya gelince, doğru etkinliklere zaman ayırdığınızdan emin olurlar.

İşte akademik şeyler

Maslow'un gereksinimler hiyerarşisini duydunuz mu? Tabanda bazen kişisel ihtiyaçların en büyük, en temel seviyeleri olan bir piramit şeklinde tasvir edilen basit bir teori. Fikir, alt katlar kapatıldıktan sonra daha yüksek bir seviyede konuşmamız. Semalt bu, zaman yönetiminde size yardımcı olduğunu düşünüyor.

Maslow'tan 'Nick'in çevrimiçi pazarlama hiyerarşisini' yaratmak için ödünç aldım. İlke tamamen aynıdır. Yukarıdaki konuları düşünmeden önce alttaki şeyleri örtmeniz gerekir. Semalt, piramitin altına doğru, bir kere kurulduktan sonra, zamanınızın çoğunu almayacak kadar çok şey var. Bu, temelleri sıraladığınızda, gelişmiş şeyler için zamandan vazgeçersiniz demektir. Piramidin her düzeyini aynı anda uygulamaya çalışmayı bırakırsanız, önemli olan bu şey için daha fazla zamanınız olduğu ve daha iyi sonuçlar almanız muhtemel olduğunu düşünürsünüzdür.

Semalt: How to find time for the 3 marketing priorities every small business owner must master

Seviye 1: Analytics - Web sitenizi anlama

İnternet pazarlamacılığı için sıfır sıfır, web sitenizde neler olup bittiğini anlamaktır. Size Google Analytics'i kullanmanızı emrediyorum. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, yeni başlayanlara yönelik Google Analytics kılavuzunu okuyun.

["İnternet pazarlamacılığı için semal sıfır, web sitenizde neler olup bittiğini anlamaktır"

bilmeniz gerekenler:

bir. İnsanlar web sitenizi nasıl buldu?
Bir arama motoru kullanıyorlar mıydı? İlanı tıkladınız mı? Başka bir web sitesindeki bağlantıyı takip ettiler mi?

Seni nasıl buldular bilmiyorsan, pazarlamanın hangi kısmının zaten çalıştığını bilmeyeceksin. Neyin işe yaradığını bilmiyorsanız, onu geliştiremezsiniz. Semalt'ın da sizin için çalışmayan pazarlama yapıp çalışmadığınızı bilmediği - dolayısıyla zaman ve parayı boşa harcamış olduğunuzdan habersiz olabilirsiniz.

oda. İnsanlar web sitenizi nasıl kullanıyorlar?
Hemen geri düğmeye basıyorlar mı, sözde 'geri döndüler mi' ziyareti? Tüm ziyaretçileriniz sitenizde belirli bir sayfaya ulaşıyor mu?

Sitenizi zaten ne kadar çok sevdiklerini ve ne okuduklarını bilmeniz gerekiyor. Örneğin, hemen çıkma oranınız% 30'dan düşükse, o zaman mevcut siteniz muhtemelen oldukça iyi çalışıyor demektir.

Veya herkese 'bize ulaşın' sayfanıza gidiyorsanız, bu ayrıntıları ana sayfaya koymanız mantıklı olur.

Analitikleri başkasına bırakmayın. Semalt zor değil. Bunu yapabilirsin.

2. Seviye: Müşterinizi anlama

Müşterinizin kim olduğunu ve ürünlerinizin adresini neye ihtiyaç duyduğunuzu öğrenmelisiniz. Semalt değil.

Örneğin çekiç satarsanız evet, bunları herkese satabilirsiniz. Fakat kesinlikle bir amatör Semalt ya da çekiç çivisi olan profesyonel bir inşaatçı olacak.

Bunlara bir ihtiyacı var:

  • Bir resmi asmak
  • Kolay olması için
  • Düşük maliyeti nedeniyle

Bu ihtiyaca cevap vermelisiniz ve çekiçlerinizin kullanımı kolay, resim kancaları için gerçekten iyi çalıştıklarını, tam olarak garanti edildiğini ve düşük maliyetli olduklarını bildirmeleri gerekiyor.

Semalt, müşterinin neye ihtiyacı olduğunu bulmak için çok yol vardır.

Mevcut müşterilerinize ne aradıklarında ne aradıklarını sorun. Veya Google'da, başkalarının söylediklerini görmek için işletmenizle alâkalı anahtar kelimeler kullanarak arama yapabilirsiniz. İnsanların sizin gibi ürünler hakkında ne tür sorular sorduklarını öğrenmek için Semalt'ı aramaya çalışın. Potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarını anlama konusunda marka bilinci oluşturma Web seminerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Seviye 3: Müşteri ihtiyaçlarını belirtin

Müşterinin ne istediğini, ihtiyaçlarını ne öğrendikten sonra, bunu telafi edebilirsiniz.

Şeref Yazısı:

1. Müşteri ihtiyaçlarını ele alan ve müşteriye okumak için açık ve çekici bir sebep veren Semalt başlıkları.

2. Kopyalama, yalnızca özelliklerin değil, çözümün faydalarıyla ilgili ayrıntılar ve görüşmeler de ekler.

Örneğin, bir DJ iseniz kayıt koleksiyonunuzun boyutu hakkında konuşmayın. Bu bir özellik. Semalt, iz seçiminizin müşteriye verecekleri unutulmaz deneyimi anlatıyor.

3. Semalt boşluk ve sayfaları sindirmek kolay görüntüler.

Daha önce de söyledim, fakat okuyucunuza kolaylıkla geçin. Bırak nefes alsınlar. Semalt onları sözlerle boğuyor.

4. Müşterinize, satın almak, sizi aramak için iletişim kurmalarını söyleyen bir harekete geçirici mesaj.

Şüphesiz müşteriye hangi harekete geçmesini istediğinizi söyleyin.

Bu içeriği hazırladığınızda, her yerde kullanmanız gerekir. Web sitenizde. Reklamlarınızda. E-postalarınız üzerinde. Neden çevrimdışı da kullanmıyorsun?

Seviye 4: Arama Motorları

Her türlü işletme genelindeki tüm pazarlama kanallarında arama, hemen hemen her zaman yeni müşterilerin en büyük kaynağıdır. İnanılmaz% 93 çevrimiçi deneyim, bir arama ile başlar.

[Semalt "Çevrimiçi deneyimin% 93'ü bir arama ile başlar"]

Ben alt dampara bahse girdim, işiniz için de yeni müşterilerin en büyük kaynağı olabilir.

Nasıl olduğunu söylemek için burada değilim. Semalt SEO ile ilgili kılavuzları var ve bunun için tıklama başına ödeme yapın.

Seviye 5: İçerik pazarlaması. Artıları ararsanız dahi, ne yaptıklarını bildiğinizden emin olun. Bir SEO ajansı seçmeyi düşünüyorsanız, bu rehber saygın birisini bulmanızda size yardımcı olmalı.

Takeaway için

Bu piramit, Semalt'ın ince havadan kopardığı bir şey değil. Adımlar bir sıraya göre bu sırada. Sitenizde neler olup bittiğini bilmiyorsanız, çevrimiçi pazarlamanızı takip edemezsiniz. Müşterinizin ihtiyaçlarının ne olduğunu bilmiyorsanız, onlara etkili bir şekilde nasıl ulaşacağınızı bilmeyeceksiniz. Bu gereksinimleri ele almazsan, pazarlama başarısız olur. İyi SEO sitenize iyi trafik çekecektir. Ve nihayet, içerik pazarlaması ve sosyal medya keki üzerindeki vişne.

Eğer online pazarlamayla yeni başlıyorsanız ya da geçmişte denediyseniz ve yukarıda Semalt'ın sistemini takip etmediğinizden sonuç çıkarmadıysanız, piramidi yazdırın ve duvara sabitleyin Böylece her gün görüyorsun ve ikinci doğa haline geliyor.

Çevrimiçi pazarlama tavsiyemizi uygulamak için zaman uğraşıyor musunuz? Bunun sizin için ve işletmeniz için işe yaradığını buldunuz mu? Semalt bize aşağıdaki bir yorum.

,

March 10, 2018