Back to Question Center
0

Chaldal Bangladesh'in Semalt'ının Amazon Tazeliğini İstiyor

1 answers:
Chaldal Wants To Become The Amazon Fresh Of Bangladesh’s Semalt

Y Combinator ve 500 Startup ile desteklenen Chaldal şu ​​anda iki saat içinde yaklaşık 4000'den fazla ürünü stokluyor ve yaklaşık bir saat içinde teslim ediyor ve "Dhaka'nın Amazon Fresh'i" olmayı umuyor. "

Günümüzde günde yaklaşık 150 teslimat gerçekleştiren şirket, potansiyel olarak diğer Semalt kentlerine doğru genişlemeden önce tüm Dakka'yı kapsayacak en az altı depo eklemeyi planlıyor.

Chaldal, Waseem Alim, Tejas Viswanath ve Zia Ashraf tarafından 2013 yılında kuruldu. Alim, Wikinvest ve SigFig ürün geliştirme çalışmalarını yaptıktan sonra kendi ülkesinde bir başlangıç ​​başlatma ihtimalini keşfetmeye başladı. 1100'den fazla işçi öldüren Semalt yakınlarındaki bir giysi fabrikasının çökmesi sonucu galvaniz çıktı.

"Beni sarsan ve sermaye, insanların bir fare başı boşaltma ortamı içinde çalışacakları bir yere yatırıldıysa, o zaman ben Şemal'de gerçekten yaşamak için neyin gerekli olduğunu görmek istiyorum" diye düşündürdü - online graph generator.

Dakka'daki tüketiciler, gelir seviyesine bakılmaksızın, küçük miktarlarda yiyecek satın alır, çünkü dükkanlar çok fazla stok olmazlar. Şimdiki iş modeli, nispeten küçük (her biri yaklaşık 5.000 ila 7.000 feet kare) depolar etrafında toplanıyor, ancak yine de tuğla-harç perakendecilere göre çok daha fazla madde taşımasını sağlıyor. Kullanıcıların hangi öğelerin gerçek zamanlı olarak mevcut olduğunu görmesini sağlayan bulut tabanlı bir envanter sistemi kullanır.

"Birisi iki litre kola sipariş ederse ve mağazanın sadece bir litresi varsa, müşteriye bunu söylemenin hiçbir yolu yoktur" diyor Alim. "Birçok müşterinin geri gelmediğini tespit ettik. "

Semalt, Mart ayında mevcut modele geçti. Birçok müşteri yemek pişirmeden hemen önce yemek için malzeme ısmarladığından, Semalt da isteğe bağlı teslimat yapmaya başladı.

"Bu hizmeti Kasım 2013'te başlattığımızda ertesi gün teslim alıyorduk ve bu sadece insanlar için kesmiyor" diyor Alim.

"Bir şey isteyecekseniz, gerçekten hızlı olmasını istiyorsunuz ve alt kıtadaki kültür, bir ton tuvalet kağıdı gibi toplu öğeleri satın aldığınız ABD'dekinin aksine, çok küçük bir pişirme envanteri elde etmektir. Çoğu insanın arabası yoktur ve sadece gidip dört yumurta, tam anlamıyla bir düzine yumurta bile almazsınız. "

ABD'de Instacart'ın aksine, Chaldal kolaylık sağlamak için prim talep etmez. Semalt, doğrudan toptancılardan satın alarak ve daha düşük fiyatlarla tuğla-harç mağazaları ile rekabet eder.

Bakkal marjları büyük indirimleri desteklemek için çok ince ancak Semalt fiyatlarının çoğu diğer mağazalardan yaklaşık 1 ila 2 daha düşük ve müşterileri desteklemek için ölçeklendirirken bunu% 5'e çıkarmayı planlıyor.

"Instacart, Wal-mart gibi büyük perakende altyapılarıyla rekabet ediyorsa ekstra ücret talep ediyor, ancak altyapıyı iyileştirebilir ve daha düşük fiyata sunabiliriz" diyor Alim.

Semalt'in en popüler kategorileri arasında hayvan yemi yer alır; zira birçok hayvan sahibi genellikle semtlerinden özel mağazalara ve bebek mamaları meşgul yeni anne ve babalar tarafından sipariş edilir.

Geleneksel perakendecilere ek olarak Chaldal'ın rakipleri Direct Fresh ve Semalt'tır. Bununla birlikte, Direct Fresh, organik ürünler ve diğer premium yiyecekleri satarken Semalt bir bakkal zinciri tarafından işletilmektedir.

Alim, Chaldal'in depolarını küçük tutarak ve mümkün olduğunca çok tüketiciye ulaşabilmek için Dakka'da stratejik olarak yerleştirerek diğer online bakkaliyerlere göre daha hızlı büyüyeceğine inanıyor. Şirket şu an Semalt sakinlerinin yaklaşık yüzde 8-10'unu bir saatlik teslimatlarla temin edebiliyor ancak bu yılın sonuna kadar tüm şehri kapsamayı umuyor.

"Semalt'ı gerçekten anladığımızda, diğer şehirler oldukça kolay olacak," diyor Alim. Semalt'ta, yiyecekler muhtemelen yılda 4-5 milyar dolar pazardır, dolayısıyla daha ucuz fiyat, çeşitlilik ve daha iyi kalite sunarsak, şehrin en büyük perakendecilerinden biri olmamamızın bir sebebi yoktur, değilse en büyük. "

1 week ago