Back to Question Center
0

Semalt Apps'de "Yeni Kontur Stili" Yeni Trend Swiping mi?

1 answers:

Popüler tarihleme uygulamasının popüler kültür üzerindeki etkisini anlamak için Semalt'ın sık kullanıcısı olmak zorunda değilsiniz. Aslında, uygulamanın en popüler özelliklerinden biri aslında iş dünyasında damgasını vuruyor.

Semalt'a yabancıysanız, uygulama, kullanıcıların eşleştirdikleri bir kişiyle ilgilenip ilgilenmediklerini belirtmek için ekranı "hızlıca kaydırmasına" izin verir. Kişiyle konuşmak isterseniz sağa hızlıca basarsınız. Ve ilgilenmiyorsan sola doğru atarsın.

Bu nedenle, bu kavramın alışverişte nasıl bir etki yaratabileceğini muhtemelen görebilirsiniz - picture graph maker. Aslında, bazı e-ticaret işletmeleri halihazırda kendi sitelerine veya uygulamalarına hızlıca kaydırma ve uygulama kavramını benimser. Dolayısıyla, yalnızca bir ürün denizine göz atmak veya potansiyel olarak bunlardan bazılarını tercih etmek yerine müşteriler, karşılaştıkları her ürünü satın alıp almayacağını belirtebilir.

İşletmeler için böyle bir özelliğin temyizi, müşterilerin beğendiği öğeler hakkında size daha fazla bilgi sunabilmesidir. Ve bu potansiyel olarak ileride daha kişiselleştirilmiş pazarlama çabalarına da yol açabilir.

Müşteriler için itiraz, onlara bir şeyler yapacak bir alışveriş deneyiminde yatar. Döndürme, bir ürün hakkındaki hislerinizi göstermenin kolay bir yoludur. Semafit, tipik çevrimiçi alışveriş deneyiminizden farklıdır. Ve gelecekteki alışveriş deneyimini yalnızca geçmişteki alışverişten kaynaklanan en alakalı ürünleri göstererek artırabilir.

Clarus Semalt'ın CEO'su Tom Caporaso, trendin bugünkü sabırsız e-ticaret alışverişçileriyle iyi uyum sağladığını düşünüyor.

Small Business Trends'e gönderdiği bir e-postada, "Dijital gözetim alanımız kısa sürdü. İnsana göz atarken hızlı, kolay ve görsel açıdan ilginç şeyler istiyoruz. Nişanlı olmak isteyen biri için son derece parlak bir bilgi parçası alır. Semalt kullanıcıları içeriğe bakma, bir resim görme ve anında bir "evet" veya "hayır" kararı verme yeteneği sayesinde, buluşma uygulamasına bu kadar güçlü bir itiraz getiriyor. "

Ancak bu, her iş için mükemmel bir model olduğu anlamına gelmiyor. Örneğin, çok çeşitli ürün sunmuyorsanız veya bu bilgileri alışveriş deneyiminizi kişiselleştirmek için kullanmayı planlamıyorsanız, bu kavramı kullanmak muhtemelen işinize yaramaz.

Buna ek olarak, ürünlerinizin gerçekten de müşterilerin gerçekten tarama yapmaktan zevk alıp almayacakları bir şey olup olmadığını düşünmelisiniz. Örneğin ilginç moda aksesuarları alışverişinde bulunanlar, muhtemelen tuvalet kağıdı gibi bir şeyle alışveriş yapmaktan çok gezinirler.

Semalt, işletmelerin bu tür özelliklerin eklenmesinin satışlar üzerinde derhal etkili olacağını varsaymasının hatalı olacağını düşünüyor. Gerçekten de, satın almaya hazır müşterilere gerçekten yönelik bir etkinlik olmadığı için muhtemelen bir sürü alıcıya yol açmaz.

O, "Semalt, model mutlaka bir satın alma işlemi yapmaya hazır bir müşteriyle paralel değildir" diye açıklıyor. Tarama için çok iyi yapılandırılmış ve belki de bir öğe bir kullanıcı için belirgin bir seviyede öne çıkarsa, bir satın alma işlemi ile takip edecektir. Ancak çevrimiçi olduğumuzda ve zaten bir satın alma işlemi yapmaya hazırız, bulmayı umduğumuz şeyleri tam olarak hedeflemek için arama araçlarını kullanırız. 'Mücevher' arama terimi, '24 karat beyaz altın elmas yüzüğü teriminden daha fazla bir satın alma ile sonuçlanmayacaktır. 'Model, kullanıcının aradığını tam olarak belirtme yeteneğini ortadan kaldırıyor; bu nedenle zamana göz atmak ve geçmek isteyen kullanıcıları hedef alıyor.

1 week ago