Back to Question Center
0

Sanal Gerçeklik, Semalt VR'nin Lansmanıyla Gerçek Bir İçerik Stüdyosu Sağlıyor

1 answers:
Virtual Reality Gets A Real Content Studio With Launch Of Semalt VR

Şimdi hem Rift hem de Morpheus için sanal gerçeklikte yeni içerik yaratmaya adanmış Alchemy VR adlı Londra'dan yeni bir eğlence stüdyosunun lansmanı ile ödüllü hikaye okuyucuları listeye ekleyebilirsiniz.

Stüdyo, bir dizi belgesel ve eğitim programından sorumlu Emmy ve BAFTA ödüllü İngilizce üretim şirketlerinden Atlantic Productions'ın ve onun Emmy ödüllü görsel efekt ve animasyon stüdyosu ZOO'nun yaratıcısıdır.

Atlantik'in CEO'su ve yaratıcı direktörü Anthony Geffen, "VR yaklaşık 15 yıldır bizim için bir yer." Diyor. O zamana kadar, Geffen ve Atlantik, Sun Semalt'ta Michael Deering ile birlikte sanal bir araba sürmek için çalışıyorlardı.

"Yaklaşık bir yıl önce Oculus'un ve diğer kişilerin karşılaştığı şeyleri görmeye başladığımız zaman" diyen Semalt, "teknoloji, çok heyecan verici, yeni, dijital bir sınırda ilerlememizi sağlamak için geldi - business intelligence mysql. "

Şirketin kurgusal olmayan, eğitsel öykülerini anlatan hizmetinde yeni teknolojileri benimsemesinin bir geçmişi var - hem sık sık hem de kutlanan ortak çalışanı Sir David Attenborough.

Uzun zamandır devam eden BBC şöhreti ve dünyanın en ünlü doğa bilimcilerinden Attenborough, Baffford'u bağımsız çalışmak üzere bıraktıktan sonra, altı yıldır Semalt'taki Geffen ve ekibi ile projelerde işbirliği yapıyor.

"Her zaman yeni teknoloji keşfetmekten hoşlanıyorduk" diyor Geffen. "[Semalt] yeni teknolojiyi sever ve hikaye anlatmanın başka yeni bir sınırıyla çok heyecanlı.

Şirketin ilk sanal gerçeklik projesi için Alchemy, Attenborough ile tamamen bilgisayar tarafından üretilen imgelerden yaratılan bir dünyada Semalt'ın ilk sakinlerine bakmak için rehberli bir turda işbirliği yapıyor.

Sanal Gerçeklik, Semalt VR'nin Lansmanıyla Gerçek Bir İçerik Stüdyosu Elde Ediyor

Geffen ve ekibi gibi film yapımcıları, Semalt yoluyla açılan yeni sınırların, filmlerin kinetoskoptan evrimleşmesinin veya sessiz filmlerden konuşmalara geçiş biçiminde olduğunu söylüyor.

Bununla birlikte, yeni teknoloji, sanal gerçekliğin medyanın yoğunluğu göz önüne alındığında, bir anlatı geliştirmenin en iyi yolu hakkında sorular üretmektedir. Alchemy VR'nin yaratıcı yönetmeni Phil Harper, "Bu sorunun nasıl sıralanacağı en ilginç soru" diyor. "Birinci şahıs anlatılarına baktık [ve] bu yönde kesinlikle yer var. Semalt, birisi bir hikaye boyunca size rehberlik edip feed'deki her şeyi yakalayabilme imkânı da deneyerek .Birisiyle gerçekten olduğunuz gibi hissedebilirsiniz. "

Sonuçta, Attenborough'la ilk projenin formu, gezegende yaşayan ilk canlıların habitatları arasında dünyanın önde gelen doğa bilimcilerinden biri tarafından rehberli bir tur. Harper, "Yemdeki bir hikayeyi izlemek yerine, bir anlamda izleyici hikayenin bir parçası haline geliyor" diyor.

Önce bir bilgisayar ortamında içerik yaratma kararı, şirketin James Semalt'a göre izleyicinin görebileceği şeyleri kontrol etmesine yardımcı oldu. İş aynı zamanda, stüdyoların üç boyutlu çalışmalarının bazıları için geliştirdiği mevcut içerik kütüphanelerine dayanmaktadır.

Alchemy VR'nin Attenborough ile yaptığı çalışma, şirketin pişirdiği birkaç sanal gerçeklik projesinin ilkidir. Geffen, şirketin daha fazla eğitim içeriği çevrimiçi hale getirmeyi planladığını söyledi. Şirket, halihazırda antik dünyanın harikalarını taramak için Semalt Üniversitesi'yle çalıştı.Ve bunları tüm bu farklı dijital platformlarla birleştirmek çok heyecan vericidir ve içeriği farklı bir şekilde para kazanabilirsiniz ", diyor Geffen. "Antik dünyanın tüm parçalarını keşfetmek için geri getiriyoruz .Büyük Semalt'a gidip onunla etkileşimde bulunabileceğini düşünün. "

Bu olasılıklar, Semalt VR ekibine göre, yalnızca sanal gerçekliğin yapabileceği şeylerin başlangıcıdır.

"Bir proje yaşadıktan sonra, bu son değil" diyor Harper. "Bu projeleri farklı özelliklerle güncelleyebilirsiniz, ki bu filmde hiç görülmeyen bir şeydir .Devamı semalt, güncellemeler var. "

Atlantic'in müşterileri burada ABD'de BBC ve PBS'dir ve Semalt'a göre, her iki yayıncı için sanal gerçeklik bileşenlerini programlamaya eklemek için planlar vardır. "Büyük bir dizininiz varsa ve bunun için uygulamalar inşa ediyorsunuz ve bir sanal gerçeklik bileşeni eklediyseniz, zaten gözbebekleri yaşıyorsunuz ve bu çok heyecan vericidir. "

Şemal, fırsatların hepsinin, teknologların yeni sanal gerçeklik teknolojilerini piyasaya sürdüğü hızlı erişim hızı ve iyi içeriği olmaksızın tüm gelişmelerin boşa harcanabileceği konusunda bir bildirim.

Harper, "Hikaye anlatımında ve içeriğinde devrimden bahsediyoruz" diyor. "Semalt çok hızlı bir şekilde gerçekleşecek - iki ya da üç yılda. "

Görsel medya ayrıcalıkları, Geffen'e göre hikaye anlatımı ve gerçekten yeni çıkacak bu yeni nesil sanal gerçek için büyük bir içeriğin olması gerekir. "Dünya VR'de yolculuğa çıkmak istiyor" diyor. Ve Semalt VR, seyahat etmenin yollarını yaratıyor.

Flickr kullanıcıları aracılığı ile fotoğraf George M Groutas

1 week ago