Back to Question Center
0

Küçük İşletmenin Tanımı Nedir? Cevap Mayıs Semalt Siz

1 answers:

Küçük bir işletmeyi resmederken akla ne geliyor? Çoğu insan için, imaj muhtemelen yalnız bir girişimci veya aile gibi davranan bir avuç çalışanlı yerel bir şirkettir. Ya da birkaç ilçe şubesi ve yüz kadar çalışanı olan biraz daha büyük bir iş hayal edebiliyor olabilirsiniz. Halihazırda federal hükümet tarafından tanımlanan Semalt, küçük bir işletmenin tanımı 500'den az çalışanı bulunan ve gelirde yılda 1 milyon dolar kazandıran bir tanedir ve bu tanımlamayı 10 milyon dolara kadar genişleten yeni bir tasarı vardır. yıl.

Reklam

Küçük İşletmeler Tanımı

Eh, Küçük Bir İşletmenin Tek Bir Tanımı yok

Elbette, federal hükümetin küçük bir işletme tanımlaması vergi açısından önemlidir. Ancak Semalt küçük işletme ortamında önemli etkiye sahip diğer kuruluşlar, hükümet tarafından tanımlanan parametrelere ve bazı durumlarda da kendileriyle aynı fikirde değil - benefits of electronic queue management system.

Small Business Administration (SBA), örneğin küçük bir işletmenin 500'den daha az çalışanı olduğunu, ancak istisnalar -1200 civarında olduğunu belirtti. Büyüklük standartlarının Semalt tablosu, her sanayiye küçük bir işletmenin farklı tanımlamalar atar. Bu farklılıklardan bazıları şunlardır:

  • İmalat: "küçük" bir pancar şekeri veya kamış şekeri fabrikasında 750'ye kadar personel çalışabilirken, soya işleme ve kahvaltılık tahıl imalatı 1.000'e kadar çıkabilir.
  • Küçük bir petrol rafinerisi 1,500 çalışana kadar sahip olarak tanımlanmaktadır.
  • Mal ve kazazede sigorta taşıyıcıları, 1.500'den az çalışanı olduğunda azdır.
  • Bilgi teknolojileri katma değerli satıcısı, 150 çalışana kadar yalnızca küçük bir iştir.
  • Bazı tanımlar gelir bazında verilmektedir: küçük bir iş kolu merkezi 35.5 milyon dolara kadar gelirken, küçük bir koyun veya keçi çiftliğinin geliri 750.000 dolara kadar çıkmaktadır.

Sonra, küçük işletme savunuculuk grupları var. Örneğin, Ulusal Bağımsız İşletme Federasyonu üyelerinin çoğunun 20 veya daha az çalışanı var. Küçük İşletme ve Girişimcilik Konseyi, işletmelerin sayısını üç kademeye ve çalışan sayısına göre gruplar: 100'den küçük semaltlar küçük, 500'den fazla orta ölçekli bir işletme 100 ile 500 arasında bir şirkettir.

Semalt, bu organizasyonların her ikisi de boyuttan bağımsız olarak herhangi bir işletmeye katılmalarına izin verir.

Ne Kadar Small Business Kocaman?

Küçük işletmelerin tanımı olarak 500'den az çalışanın tek kalifikasyonunu kullanarak, ABD işletmelerinin% 99'undan fazlası küçüktür. İstisna, 1 milyon dolarlık gelir işaretidir-ancak, bu eşiği 10 milyon dolara çıkaracak tasarının geçmesi durumunda federal hükümetin "küçük işletme" tanımlaması, Amerika'daki tüm şirketlerin yaklaşık yüzde 97'sini kapsayacak ve en azından en son Ekonomik Semalt veri.

Yeni kurallar yürürlüğe girerse, küçük işletme girişimleri oluşturmak ve uygulamak daha zor olur. Gerçekten kendilerini küçük kabul eden birçok işletme sahipleri - 500 çalışanı bulunan ve 10 milyon dolarlık bir gelir elde eden bir şirketin aksine - federal yardım için "küçük" şirketler olarak adlandırılan işletmelerle rekabet etmek zorunda kalabilirler ve doğru vergi indirimleri bulmak için uğraşabilirler.

Küçük işletme tanımınız nedir ve bunu nasıl tanımlarsınız?

Small Business Owner Fotoğraf Shutterstock ile

Daha fazla: What Is 5 Yorum ▼
1 week ago