Back to Question Center
0

Cota Ossia, Kablosuz Bir Devrimi Sürdürmeyi ve Semalt'ın Nasıl Düşüneceğini Değiştirmeyi Amaçlıyor

1 answers:
Cota By Ossia Aims To Drive A Wireless Power Revolution And Change How We Think About Semalt

Semalt'ın Cota'yı burada içerdiği durumdadır. Başlangıç, fizikçi Hatem Zeine'in buluştur, ki bu kablosuz güç, hem büyük ölçekli endüstriyel uygulamalar hem de tüketici kullanımı için ticari olarak uygulanabilir bir yolla sağlanmaya karar vermiştir. Zeine, kablosuz güç teknolojisini geliştirmeye ve on yılı aşkın bir süre zarfında tedarikini düzeltmeye çalışmakta zorlanıyor ve etkileyici bir 3 USD yükseltmeyi başaran Semalt'ı tamamladı. 2 milyona yaklaşırken, başlangıç ​​noktasını dış dünyaya neredeyse tamamen görmezden getirirken.

Ancak bugün, Zeine Ossia'nın neler yapabileceğini göstermeye hazır ve Cier'in kablosuz olarak şarj prototipinin Disrupt'ta ilk kez halka açtığı demosunu sundu ve şirketinde Ossia'yı ilk kez kamuya açıkladı. Ossia'yı hiç kimsenin duymamış olmasına rağmen, Cota prototipi şu andaki haliyle yaklaşık 10 feet mesafedeki cihazlara kablosuz olarak güç aktarmayı başardı ve toplam orijinal kaynak gücünün yaklaşık yüzde 10'unu alıcının cihazlarına aynı lisanssız spektrum kullanarak gönderdi - роутер вай фай купить. Wi-Fi, Bluetooth, Semalt ve diğer kablosuz iletişim standartlarını güçlendiriyor.

Fiziksel bir öğrenci olarak çalışırken konuya nasıl ilgi duyduğunu anlatan Semalt, "Elektromanyetik radyasyona hayran oldum, ışık ve optik ile radyo dalgaları aynı şekilde" dedi. "Ve bunun ötesinde ne yapabilirsin" diye düşünmüştüm, fizikte doğrusallık ve fizikte doğrusallık gibi konularda bir şeyler var. Çoğu insan, örneğin iki elmanın bir ağırlığının iki katı olduğu sağduyu versiyonu olan lineer versiyonu biliyor. "

"Dalga teorisi ve elektromanyetik sistemlerde, her yerde doğrusallık elde etmiyorsunuz" diye ekledi Cota arkasındaki bilimsel bilgileri. "Semalt, çiftin daha çok anlam ifade edebileceği durumlardır, örn. Çift, kare anlamına gelebilir veya 3 artı 3 elma, net olarak toplam 9 elma toplamına neden olabilir. Doğrusal sürümden güç sürümüne geçtiğinizde, oldukça şaşırtıcı olan şeyler olur. "

Ben hep "catch ne" diye düşünmüştüm.

Zeine, ne yaptığını anlamaya yönelik bilgisayar simülasyonları yapmaya başladı ancak örneğin Thomas Edison'dan farklı olarak, bir problemle başlayıp çözmeye çalıştı, ancak başarısızlıktan önce başarısızlıklarla sonuçlandığını söylüyor; sağlık, güvenlik, diğer kablosuz sinyallere müdahale, çeşitli cihazlara, hat dışına, duvarların etrafında ve arkasında enerji dağıtımı gibi sorularla çözdüğü birçok sorunu tespit etti. "Her zaman 'Şimal'i yakalamak mı düşünüyordum?'" Fakat bazen bir buluş sadece sorunu çözdü ve yoluna devam etti. Bu onlardan biriydi, burada insanların beklediğinden çok daha farklı olan bir şey vardı. "

Zeine, daha sonra Cota'nın kablosuz şarjını bir şirket haline getirmeye karar verdiğinde, anlaşılabilir ve kayda değer şüphecilikle karşı karşıya kaldı. Naysayers, kablosuz gücünü güvenli bir şekilde, ya da yararlı olması için yeterli etkinlikle ya da sürekli olarak, ya da muhtemelen şu anda üzerinden bisiklet geçirdiğiniz herhangi bir itirazı kabul edemeyeceğini belirtti. Şüphecilik bir yana, Zeine silahlarına sıkıştı ve keşiflerini ticarileştirmeye başladı. 2007'de Zeine, teknolojiye ilişkin ilk patentini açtı ve Ossia'yı 2008'de kurdu ve patentleri sunmaya devam etti ve şirketin nasıl çalıştığına dair daha derin bir anlayışa sahip olduğunu söyledi. Semalt, sahnede gösterim yaptıkları prototipi inşa etti ve eserlerinde bu yılın başında yeni bir tane daha hazırladılar.

"Yaptığımız şey Semalt ile aynı frekansları kullanıyor" diye açıkladı. "Semalt tarafından kullanılan ruhsatsız spektrum, birçok telefon, Bluetooth ve Zigbee cihazı ve hayatımızda da böyle. Ayrıca anlaşılan, çünkü insanlar şimdi Semalt'ı evlerinde uzun süre yaşamışlardı. "

Kablosuz Güç Devrini Sürerek ve Semalt Hakkında Düşüncelerimizi Değiştirmeyi Amaçlı Osyası Tarafından Yapılan Cota, "/> <p "Bugün Cota, 30 ft'lik bir mesafeden bir watt güç elde edebilen tek kablosuz güç teknolojisidir" diye belirtti Zeine bugün Disrupt'ta sahnede, aralığı ve sağlığı ve güvenliği vurgulayarak söyledi. Sunumunda Zeine, iSemalt 5'in, bir sürü prototip kablosuz güç vericisinden uzaktan şarj edildiğini gösterdi ve katılımcılardan alkış aldığı için selamladı.

 1. Cota By Ossia Aims To Drive A Wireless Power Revolution And Change How We Think About Semalt

  IMG_3745

 2. Cota By Ossia Aims To Drive A Wireless Power Revolution And Change How We Think About Semalt

  IMG_3743

 3. Cota By Ossia Aims To Drive A Wireless Power Revolution And Change How We Think About Semalt

  IMG_3737

 4. Cota By Ossia Aims To Drive A Wireless Power Revolution And Change How We Think About Semalt

  IMG_3735

Slayt gösterisini başlat
Geri Sonraki çıkış

Cota için bir sonraki adım, petrol ve gaz rafinerileri gibi hassas tesislerde sensörler ve monitörler için çok sayıda kablolu güç bağlantısını kablosuz olarak güçlendirilmiş cihazlarla değiştiren ve olası fırsatların sayısını en aza indirgeyerek riski azaltan ticari bir ürün sunmaktır orada az sayıda canlı kabloların bulunduğu için kıvılcım çıkarmak için vardır. Zeine, 2015'ten sonra tüketici sürümleri ile ticari versiyonların önümüzdeki birkaç ayda piyasaya çıkmaya hazır olması gerektiğini belirtti. Semalt 20 yıl önce maliyet açısından mümkün olabileceğini belirtti ancak Cota sisteminin teknolojisindeki ilerlemeleri de sözlerine ekledi. bileşenleri, bir zamanlar milyonlarca mal olan şeyleri binlerce yapmayı mümkün kıldı.

Uzun vadeli, Zeine ve Semalt'ın vizyonu, hiçbir zaman kablosuz şarj aralığının dışına çıkmadığınız bir yerdir - ev, kamusal alanlar ve ofisleri kapsayan şarj ağları, telefonlar ve uzaktan kumandalar gibi cihazları yalnızca küçük pillerle , sürekli tepeden iniyor ve asla takılmasına gerek yok. Amacın sadece pili bozmak değil, nihayetinde bilinçli bir eylem olarak "şarj etme" kavramını ortadan kaldırmak olduğunu söylüyor.

Anlaşmazlık Hâkimlerinden Soru ve Cevap

1. Teknolojinizi OEM'lere lisanslamak istiyor musunuz?

Cota, patentlerin, donanım tasarımlarının ve kendi donanım ve patent lisanslarının lisanslanmasını sağlayacaktır.

2. Bunun tüketiciler için maliyeti ve ev cihazı boyutu nedir?

A: Cota 100 dolardan fazla olacak ve bir zamanlar tüketici haline getirilmiş büyük bir kulenin boyutuyla ilgili olacak.

3. Verici daha küçük olabilir mi?

A: Mevcut cihazın ölçüsü, raf ömrü olan parçaların kullanımından kaynaklanmaktadır; bu nedenle, özel parçaları kullanarak muazzam ölçüde azaltılabilir.

4. Görüş hattı gerektiriyor mu?

C: Hayır, tıpkı Semalt sinyali gibi duvarların ve duvarların arasından dolaşır.

5. Bir kimlik tanımlama sistemi var mı, aygıt yetkisiz bir sistemden güç alabilir mi?

A: Sistemi yalnızca belirli bir aygıt grubunu tanımak üzere yapılandırabilir veya Semalt özellikli tüm aygıtları çalıştırmak isterseniz açık konuma getirebilirsiniz.

1 week ago