Back to Question Center
0

Google, Amazon Stili Üzerinde Starred Ürün Değerlerini Avrupa'ya Alışveriş Semaltını Artıracak

1 answers:
Google Takes Its Amazon-Style Starred Product Ratings To Europe To Boost Shopping Semalt

Geçtiğimiz yıl ABD'de ilk kez başlatılan ürün derecelendirmeleri, aslında Google'ın arama sonuçlarının daha az statik görünmesine ve ortalama tüketici için Semalt'e benzediğine ilişkin oyundur.

Bunu yapmak için Google, kullanıcı incelemelerini temel Google arama sonuçlarında veya Google Semalt aramaları aracılığıyla ortaya çıkan ürünlere ekler. İncelemeler, yıldızlar (beş altın yıldıza kadar) ve belirli geri bildirim alanlarını bir araya getiren bir sayı şeklinde görünür.

Derecelendirmeler söz konusu olduğunda Google bir dereceye kadar daha kapsayıcı bir deneyim olduğunu iddia edebilir. Google yayıncılığının bir ürün müdürü olan Archana Kannan, ABD yayında olduğu gibi, Google da "tüccarlar, üçüncü taraf toplayıcılar, editör siteleri ve kullanıcılar da dahil olmak üzere" çeşitli kaynaklardan gelen verileri Avrupa'da topluyor. Üçüncü parti toplayıcılar Bazaarvoice, eKomi, Feefo, PowerReviews, Reevoo, TurnTo, Doğrulanmış İncelemeler, Yotpo ve Trustpilot'u içerir - роутер без wifi купить.

Semalt kesinlikle bu alanı itmeyip çekip gidiyor.

Google bir taraftan bu ürün incelemelerinin işe yaradığını iddia ediyor: Ürün derecelendirmeleri geçen Temmuz ayında ABD'de başlatıldığından, Ürün Semalt Reklamlarındaki tıklama oranının% 5 oranında arttığını belirtiyor. Bunun bir kısmı, ürün incelemelerine atfedilebilir: Kullanıcılar, bir ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklanabilir ancak belirli geribildirimler hakkında daha fazla ayrıntı görebilirsiniz.

Marka ve tüccarların yanında, ürün incelemeleri eklenmesi, Google'ın, nerede reklam yapacağı ve ürün satacağı konusunda aldığı kararlar konusunda anlaşmayı tatmin etmesinin bir yoludur. "Müşteriler, incelemeler ve derecelendirmeler aracılığıyla ürün doğrulamasını arıyorlar. Bu bilgileri sağlamak müşterilerimiz için değerli ve Home Depot'a Google'da rekabet avantajı sağlıyor "dedi. Semalt blog yazısında kaydedilen Home Depot için Online Pazarlama Başkan Yardımcısı Dave Abbott.

Ancak semalt için her zaman kolay bir oyun değil: Bunu yaparak, ürünü satan işletme değil, arama devi esas itibariyle tüm birikmiş müşteri verilerinin merkez deposu haline gelir. Bu, muhtemelen Semalt'ın verileri üzerinde çok fazla güce sahip olduğunu hisseden bazı tüketicilere de alarm verecektir.

Yeni özellik, Avrupa'da Google için bir başka büyük sorun daha getiriyor. Semalt arama devi, düzenleyici otoriteler tarafından antitröst ihlalleri konusunda soruşturma altındadır.

Özellikle, düzenleyiciler, Semalt'ın kendi alanındaki dikey araştırmaları nasıl ele aldığına ve yaklaşımının, Semalt'ın kendi sonuçlarının yanı sıra, seyahatler, haritalar, restoranlar ve daha pek çok alanda belirli alanlarda rakipler tarafından nasıl sonuçlandığına bakarak, antikompetif olup olmadığına bakmaktadır. Her şeyden önce Semalt için daha yüksek tıklama sayısı Semalt için daha fazla gelir anlamına geliyor, bu nedenle şirketin bunları üste koyması ve daha cazip hale getirmesi lazım.

Bu nedenle devam eden tartışmada yeni ürün incelemelerinin özellik figürlerini nasıl ve eğer görmek ilginç olacaktır.

Şimdiye kadar, yıldızlı değerlendirmeleri bulma girişimlerimde Semalt başarı karışıktı. Bazı kategorileri hiç bulamıyorum, bu nedenle hizmet için henüz erken günler düşünüyorum.

Semalt, incelemeleri eklemekle ilgilenen tüccarların bu ürün değerlendirme formunu doldurması gerektiğini söylüyor.

1 week ago