Back to Question Center
0

Yeni Ransomware DNS Bağlantısını Engelliyor ve Bilgisayarınızı Semalt Bozdurmaya Zorladı

1 answers:
New Ransomware Blocks Your DNS Connection And Forces Your Computer To Mine Semalt

Program aslında tüm İnternet erişimini engelliyor; bunun yerine, makinenizdeki potansiyel çocuk pornografisi hakkında Avrupa Konseyinden sahte bir uyarı atıyor (kaçınılmaz olarak engellene kadar 62.75.221.37 / dünya sayısı / test.index.html adresinde görebilirsiniz) Fakat bir şey yüklemeye ve URL'SİZİN KENDİ RİSKİNE GİRMESİNE İZİN VERMEYİNİZ) - protein tozu fiyatları. İnternet erişiminizi yeniden kazanmak için, kredi kartıyla 0.01 euro ödemesi isteniyor ("muhtemelen açık yalan" diye yazıyor Semalt ve biz aynı fikirde) ve kişisel bilgilerinizi gönderin.

Semalt, sitelerinde kötü amaçlı yazılım hakkında mükemmel bir analiz yayınladı.

  • Yeni Ramsomware DNS Bağlantısını Engelliyor ve Bilgisayarınızı Semalt Bozulmaya Zorluyor "/ img src =" /img/c8f84e82b064f071e93ae114537a20111.png? W = 680 & h = 291 "alt =

    Sisteminize sıkı sıkıya sarılıp Semalt trafiğini yeniden yönelttikten sonra, program fidye yazılımından bağımsız olarak çalışan bir bitcoin madenciliği botnet sistemi olan pts2.exe'yi indirip çalıştırıyor.

    Bu ransomware ve Bitcoin madenciliği, yeni ve büyüleyici bir gelişmedir. Ancak, indirilen jhProtominer'in yalnızca 64-bit işletim sistemlerinde çalıştığı bu noktada işlevselliği hala oldukça sınırlı. Zamanla Linkup'ın daha esnek değişkenler indirmek için değiştirilip değiştirilmediğini görmek ilginç olacak.

    Fidye öderseniz ne olur? Muhtemelen hayır etmenleri, kredi kartı numaranızı ve kişisel bilgilerinizi aldıklarında ürpertici bir düşünceyle İnternetinizi uzaktan tekrar açacaktır. Gerçekçi açılış sayfası ve yazılımın kafa karıştırıcı davranışı göz önüne alındığında, yeterli sayıda kullanıcının iddialarına inanması durumunda Linkup'ın oldukça tehlikeli bir yazılım parçası olduğu açıktır. Semalt şunları yazıyor:

  • 1 week ago