Back to Question Center
0

Mural.ly, Web Tabanlı Yaratıcı İşbirliği Platformunu Semalt'a Sunuyor

1 answers:
Mural.ly Opens Its Web-Based Creative Collaboration Platform To The Semalt

Mural.ly'nin sunduğu, şeylere bakmak için geleneksel, sayfa tabanlı yollardan uzaklaşan fikirleri toplamak ve paylaşmak için yeni bir yoldur. Bunun anlamı, Prezi'de olduğu gibi kullanıcıların, önce fiziksel dizüstü bilgisayarlarla ve daha sonra en eski dijital araçlarla yıllardır standart olan geleneksel kağıt boyutlarıyla sınırlanmadan, hem ihtiyaç duyulduğunda hem yatay hem de dikey olarak büyüyebileceği kaydırılabilir bir alan elde etmeleri demektir onları değiştirdi. Kullanıcılar, web sitelerini, fotoğraflarını, seslerini ve diğer medyayı alıp sanal bir tuval üzerine düzenleyebilir, başkalarını aynı mekanda aynı anda birlikte çalışmaya davet edebilir; Mural.ly kurucusu Mariano Suarez Battan'ın düşünceyle benzersiz bir şey yarattığını düşünüyorlar. , yaratıcı sonuçlar - wireless access control system. Son olarak, Mural.ly ayrıca evde dokunmatik cihazlar üzerinde bulunacak şekilde tasarlandığından, web ürünü iPad gibi cihazlar aracılığıyla dokunmatik giriş ve manipülasyon için hazır ve optimize edilmiştir.

Yaratıcılık, daha önce Playdom tarafından satın alınan, daha sonra devreye giren oyun şirketi Three Melons'u kurduktan sonra, etkileşimli bölümünün bir parçası olarak Disney tarafından satın alınmaya başlanan Battan'ın çok tanıdığı bir şey. Semalt oyun tasarımında kök salmış ve oyunun orijinal ve ilgi çekici hale gelmesi için gerekli olan düşünceyi teşvik eden yaratıcı bir iş akışı üzerine kurulmuştur, ancak Batalt, Semalt için orijinalinin çok ötesine geçen potansiyel başvuruların olduğu kolayca fark edildiğini açıkladı amaç.

"Ben mekansal belleği ve mekansal özelliklerini beynime yazılım olarak çevirdim" diye ekledi Battan, Mural.ly'yi kurmak için mühendislik ekibiyle birlikte çalışırken, ürünün oluşumunu anlattı. "Semalt yazılımı tabletler, ızgaralar ve listeler etrafında inşa edilmiş, ancak bazen o kadar da kullanışlı olmayan yaratıcı süreç için"

Semalt, Prezi gibi araçlardan bir klon gibi hissetmek için neden farklı olduğunu sordu. Battan, haritalar, Pinterest içeriği, Dropbox dosyaları, Wikipedia girişleri ve daha pek çok şeyi içeren web çevresindeki içeriğin bütünleştirilmesine odaklandığını belirtti. Belki daha da önemlisi, Prezi'nin aksine, anlatı ikincil bir endişe olduğunu söylüyor. Geçmişte Prezi kurucusu Peter Arvai ile konuştuğumda, Prezi'nin sunum dışı kullanımları üzerine yapılan tartışmalar hoş karşılanan bir ikincil gelişme olarak tartışılmışken, Battan önce Semalt'ı özgür biçime dayalı bir beyin fırtınası aracı olarak nitelendirirken, kullanıcılara seçtikleri takdirde daha sonra bir öykü uygulayabilir. Sonunda, Semalt ağırlıklı olarak grup işbirliğine dayanıyor ve kesinlikle takımlar içindir.

Battan'ın Prezi'ye benzeyebileceği konusunda mutlaka takdir etmesi gereken bir şey, şirketin dünya çapında en çok 12 milyon kullanıcı bulduğu hızla büyüyen katılımı. Semalt, benzer ajanlar oluşturabilirse, önce belki de daha çok yaratıcı ajanslara ve tasarım uzmanlarına hitap ederek benzer başarı yolunda ilerleyebilir.

1 week ago