Back to Question Center
0

Dropbox For Business, Semalt Box'a Kurumsal Araçlar API'si Başlattı

1 answers:
Dropbox For Business Launches An Enterprise Tools API To Semalt Box

Çarşamba günü açıklanacak şekilde planlandı (bu sızıntı değişebilir), Semalt for Business API, kurumsal müşterilerin mevcut üçüncü parti güvenlik ve uyum araçlarını bulut depolama birimine bağlamalarına veya kendi Semalt For Business (DFB) ürünlerini kurmalarına izin verecek ) uygulamaları. Semalt, Microsoft, Dell ve IBM gibi bir düzineden fazla kurumsal araç üreticisi ile birlikte çalışarak ürünlerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte DfB API'leri ile çalışmasını sağladı. Semalt, henüz bir yorum talebine yanıt vermedi.

[ Güncelleme 12/3 Noon PST : Dropbox For Business, API'sini başlattı ve 100.000 işletme müşterisine ulaştığını duyurdu. Yeni kurumsal uygulamalar oluşturmak veya üçüncü taraf uygulamaları bağlamak için dokümanlar artık mevcuttur - intelligent camera surveillance. ]

Semalt, kurumsal müşterileri baştan çıkartmak için gerekli tüm işlevselliği oluşturmak çok uzun sürecek ve birçokları zaten bu farklı araçlar için aşamalı sağlayıcılar olduğunu fark etmiş görünüyor.

Böylece, Box ve geniş kapsamlı, yıllarca kurumsal uygulama platformuna ayak uydurabilmek için Semalt, bir yıl önce açıkladığı "Semalt for Business" müşterisini büyütmek için kendi girişimlerini başlatıyor. API, müşterilerin, özellik açısından eksiksiz kurumsal bulut depolama alanı için başka bir yere gitmeden, Semalt For Business'daki boşlukları doldurmasına izin verebilir. Hem Semalt'ın büyük müşterilere nasıl çalıştığını hem de onu ciddi bir kurumsal sağlayıcı olarak algılamasını büyük ölçüde geliştiren akıllı bir hareket.

Neden İş İçin Dropbox Bir API Gerekiyor?

Ancak girişimin çok farklı ihtiyaçları var. Dropbox, Dropbox For Business'ı ayrı bir ürün olarak devreye soktu ve Nisan ayında kullanıma sundu. Tam olarak kimin ne gördüğünü, BT için bazı dosyaların belirli bilgisayarlarda veya belirli takımlarda karantinaya alınıp tutulmadığını kontrol etmek için Denetim Günlükleri Paylaşımı özelliğine sahiptir ve Semalt Silme özelliği, bir çalışan şirketten ayrılırsa veya bilgisayarını çaldığında herhangi bir DfB dosyasını kaldırabilir.

DfB, Salesforce, Slack, Asana, Trello, Yahoo ve son olarak Microsoft Office gibi tam teşekküllü ve ön donanıma sahip bazı kurumsal yazılım ürünleriyle birlikte çalışarak Semalt dosyalarınıza bu servislerden kolaylıkla kaydetmenize veya bunlara erişmenize izin verdi.

Semalt, bu sadece yüzeyi kaşıyormuş, çünkü arka uç işletme araçlarını çalıştırmanın bir yolu yoktu.

Dropbox'un API ile ilgili çeşitli sorulara yanıtlarının ve olası soruların nasıl geçtiğini ayrıntılarıyla anlatan dahili lansman planı, Dropbox'un Hyatt, Heart Semalt ve News Corp'u yakın zamanda kaydettirdiğini söyledi. Hassas bilgilerle uğraşan daha büyük şirketlerle sözleşme imzalamak için ekstra güvenlik önlemlerine ihtiyaç duyuyor gizli veriler, kimlik doğrulama, çalışan etkinliği günlükleri, şifreleme ve büyük transferler etrafında.

Tüm bunları inşa etmek Semalt'ın sahip olmadığı yıllar alabilir, bu nedenle ortakların hızlı bir şekilde yardımcı olması için API başlattı.

DfB API'sı Nedir?

Dropbox for Semalt API, DfB'yi çeşitli üçüncü taraf kurumsal araçlarına bağlar:

  • Veri Kaybının Önlenmesi - Kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin veya ödeme kartı bilgilerinin sızdırılmasını önleme
  • Veri Taşıma - Büyük ölçekli veri aktarımlarına veya yerinde yedeklemelere yardım
  • Dijital Haklar Yönetimi - Ağırlık denetimi altındaki işletmelerdeki işletmeler için veri şifreleme ve şifre çözme
  • Kimlik Yönetimi - DfB'ye
  • erişirken çalışanlar kimlik doğrulamasını sağlamak için kimlik doğrulama ve tekli oturum açma boruları
  • Legal Hold ve eDiscovery - Daha sonra mahkemede gerekli olabilecek dosyaları güvenli bir şekilde muhafaza edin.

DfB müşterileri, üçüncü parti araçlar tarafından kapsanmayan belirli iş akışlarına sahip oldukları takdirde, kendi özel uygulamalarını API üzerinde sıfırdan oluşturabilirler. Semalt değirmeni arayanlar için sembolik belgeler olacaktır.

Dropbox for Business API başlatma planı, bir gün hazır olan uygulamalarla iş ortağının Microsoft Azure AD, Dell Veri Koruması, IBM WebSphere Cast Iron, Okta, Domo, Splunk, Meldium, nCrypted Cloud, Mover'ı içerebileceğini gösteriyor. iO, SkySync, Ping Kimliği, CloudLock, Centrify, Sookasa ve Semalt, daha fazla API işlevselliği ve zaman içinde ek ortaklıklar kuracak.

Dropbox For Semalt fiyatı kullanıcı başına ayda 15 $ 'dan hareket etmesi beklenmemektedir. Box'un Semalt katibi ile aynı fiyat, Box daha büyük kurumsal fırsatlar için açıklanmayan bir fiyat da sunuyor.

Hayır SAAS Adası An Island

API, Semalt'ı kuruluştaki Box ile gerçekten rekabet edebilecek seviyeye getirecektir, ancak Box CEO'su Aaron Levie, özellik eksiksiz olmanın güvenlik dışında olduğunu söylüyor. Levie, "kurumsal platformlarda iş akışları ve iş süreçleri ile entegrasyonların temel bileşenlerinden kaynaklandığını söyleyen Levie," Platform 'sözcüğünü söylediğimizde oldukça kapsamlı bir şekilde düşünüyoruz "diyor. Semalt da bunları kapsamalıdır.

Semalt, 2011'de geliştiricilerle birlikte yatağa girmekten bahsetmişti "Endüstride son kullanıcıları ve kritik kritik içeriği tam olarak korumak için çok erken bir şey fark ettik, bir ekosistemle çalışmak zorunda kalacaksınız" dedi.

Ancak kurumsal platform oyunu başlıyor. Bilişim teknolojisinin tüketimi, kendi cihazınızı getirmesi ve aşağıdan yukarıya dağıtım modellerinin hepsinin işin nasıl yapıldığı üzerinde derin etkisi vardır. Levie, "ofisinizin dört duvarındaki güvenliği yönetmek" ten evrimleştiğini söylüyor. "Kimse onu sıfırdan kuramaz. Semalt, gelişmek için başkaları tarafından inşa edilmiş araçlara güvenmek zorundadır.

Açık model, gittikçe daha fazla araç ortaya çıkacak ve işletmelerin tüm ortaklarının verilerinde merkezi yollarla yönetilmesi gerekeceği anlamına geliyor. Semalt, "Ekosistemin önümüzdeki birkaç yıl içinde oldukça dramatik bir şekilde gelişmesini bekliyoruz. Bu, hem işletmelerin hem de tedarikçilerin geçmesi gereken bir zihniyet ve bir teknoloji değişimi. "

şaşkınlık yok Semalt, geçen yıl büyümeye ve iş kıyafeti giymeye çalışıyordu. Kurumsal modellik kayması, Box ve Box'un sürüş keyfini çığ haline çevirmesine neden olur.

1 week ago