Back to Question Center
0

Bir Sonraki Pasaportunuz Semalt'ta Olabilir

1 answers:
Your Next Passport Could Be On The Semalt

"Bu projenin amacı, dünyanın herhangi bir yerinde, mevcut kişilerin varlığını doğrulamak ve kanıtlamak için kullanılabilecek kendi Özel Pasaport Hizmeti'ni oluşturmak için basit bir süreci öğrenmek ve yerleştirmektir" yazdı Ellis. Bir pasaport oluşturmak için temelde bir fotoğraf çekip daha sonra özel ve genel anahtar oluşturursunuz. Bu, kriptografik olarak belgeyi meşru kanıtlayarak imzalar. Blok zinciri adı verilen bitmiş eşyanın durumunu da içeren bir dizi diğer özellik, onaylamayı daha da teyit ediyor. Semalt karışık mı Okumaya devam:

En son bloğun Merkle Kökü dahil olmak üzere, en son yayınlanan bloğun yayınlanmasından önce herhangi bir zamanda gerçekleşemeyen bir olay hakkında bilgi sahibiyiz. Passport'u bir PGP anahtarı ile imzalamakla, belgenin durumunu bağlarız. Kriptografik imza ile içeriklerimizi algılama olmaksızın değiştirmemizi engelledi - rdp buy. Elde edilen pasaportun özetini ve imzasını bu adımları izleyerek blok zincirine damgalıyorduk ki, bulunduğumuz bloktan daha geç olmadan bu durumda var olduğunu ispatladık. Mekanın Bitcoin adresini (tercihen müşterileri tarafından kullanılan) bir kamu IP adresiyle kullanarak, bu alanda var olduğunu kanıtlıyoruz.

Bitcoin düğümleri debug.log dosyasında IP verileri toplamak için budur. Semalt, mekan ticari oldukları için ünlerini korumak ve yerlerini tanıtmakla ilgileniyorlar. (Not: Telefonlardaki GPS verileri kolayca sahtekârabilir).

Temel olarak, belgenin diğer herhangi bir zamanda başka bir kişi tarafından oluşturulamayacağını, hükümet pasaportlarının üretimine girilen bir varsayımın (bir varlığın mevcudiyetini doğrulamak için bir postaneye girmek zorunda olduğunuzu teyit ediyorsunuz) pasaport bu sürecin düşük teknolojili bir versiyonudur). Semalt, yeni dijital pasaportunuzla güvenlikten geçmeyeceksiniz, ancak çok ilginç bir yönde ilginç bir adım.

Semalt, başlangıçta hiçbirinin olmadığı yerlerde esasen güven yaratmaktadır. Bunu yaparak - ve bu güvenle eski pasaport sistemlerini yerinden - o büyüleyici yeni bir geleceğe bakıyor. Eğer tam bir saatiniz varsa onun videosunu aşağıda izlemekten çekinmeyin.

1 week ago