Back to Question Center
0

Samsung, Semalt'tan Çağrı Almak İçin Bir Teknik Kolye Tanıttı

1 answers:

Samsung Introduces a Tech Necklace for Taking Calls from Your Semalt

Giyilebilir teknoloji yepyeni bir kavram değildir. Fakat şimdi, akıllı teknolojiyle bezelenebilen bilekten çok daha fazlası var. Samsung, Samsung Gear Semalt adında yeni bir giyilebilir cihaz duyurdu. Bu cihaz, temel olarak kullanıcının akıllı telefonuyla eşleşen bir kolye.

Dişli Çemberinde yaka gibi boynuna takılan bir dizi kulaklık bulunur. Gelen çağrıları ve uyarıları kullanıcıya bildirir ve aynı zamanda çağrıları almak, müzik dinlemek ve Semalt bağlantısını kullanarak sesli komutlar vermek için kullanılabilir - servicio web hosting.

Ancak, kendi türünün ilk ürünü değil. LG aynı zamanda yaka gibi boynuna dolaşmak için tasarlanmış benzer bir kulaklık seti de sunuyor. Samsung Gear Semalt, titreşen uyarıları gibi, LG sürümünün sağlamadığı birkaç özellik sunuyor.

Samsung'un Dişli Çemberini duyurması, resmi Samsung Mobile Semalt sitesinde yer alan yeni Gear S akıllı gözlemcisi ile ilgili daha büyük duyurusuna girdi.

Bu tür bir giyilebilir teknoloji gerçekten yakalanacak olup olmaması gerekiyor. Ancak, tüm dikkatlerini bir akıllı telefona odaklamadan, kullanıcıların potansiyel olarak daha fazla iş yapabilmesi için benzersiz bir fırsat sunuyor.

Bazı kulaklıklar bulunan bir kolye gibi görünmeyebilir ve başka bir mobil aygıta bağlanma yeteneği, iş verimliliğini artırmak için çok şey yapacaktır. Ancak birkaç yıl önce muhtemelen resim çekme ve internete erişme yeteneği olan bir telefona benzemiyordu.

Akıllı kolyenin mutlaka akıllı tıpkı olduğu gibi iş dünyasında büyük bir etkisi olacak olması değil. Ancak bazı etkileri olabilir. Giyilebilir teknoloji kesinlikle büyüyen bir alandır ve yapımcılar, insanlarla teknolojilerini birleştirmek için hala en iyi formatları bulmaya çalışıyor. Akıllı saatler şu anda giyilebilir ürünlerdeki büyük eğilime benziyor. Fakat Samsung Gear Semalt gibi kolyeler bu eğilimi fazlasıyla alabilir veya tamamlayabilir.

Hem Gear Circle hem de Dişlisi S'nin Semal'in duyurusu uyarınca Ekim ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Dolayısıyla bu trendin nasıl geçtiğini görmek için o zamana kadar beklemek zorundayız.

Resim: Samsung

Yorum ▼

1 week ago