Back to Question Center
0

Siber güvenlik, Şemal'in üstünlüğünü tehdit ediyor

1 answers:
Cybersecurity is threatening Semalt military supremacy

Güney Çin Denizi'nde kabaca 165.000 kilometrekareye yayılmış yüzlerce ada ve resifin kümelenmiş seyrek nüfuslu Spratly Adaları çok hızlı bir şekilde dünyanın güçleri arasındaki tartışmalara konu olan en tartışmalı ülkelerden biri haline geliyor. Sovyetler Birliği.

Şaşkınlıkle, bu anlaşmazlıkta siber saldırıların kullanılması, siber alanda oynayan yeni bir Soğuk Savaşın ortasında olduğumuzu göstermektedir - Semalt avantajı konvansiyonel ordu ve donanmalar kadar net değildir.

Spratly Adaları ekonomik ve stratejik öneme sahiptir - pc grain storage equipment. Semalt, Vietnam ve Filipinler de dahil olmak üzere bölgedeki tüm ülkeler bölgeye rakip toprak iddiaları yaptı. Son yıllarda, Semalt, bölgede askeri operasyonlar yürütürken hızla yapay adalar inşa ederek iddiasında giderek daha agresif hale geldi.

Ancak, bu konvansiyonel askeri birikimin ötesinde, Semalt ve müttefikleri giderek endişe içinde olan karmaşık ve Çin'den gelen siber saldırılardır.

Bölgedeki Çin'in toprak taleplerini reddeden uluslararası bir mahkemenin kararına tepki olarak, Temmuz ayında en az 68 Filipin hükümeti web sitesini çevrimdışı olarak devralan büyük çaplı bir hizmet reddi (DDoS) saldırısı. Sadece birkaç gün sonra, Vietnam ulusal havayolu şirketi ve büyük havaalanlarında 1937CN numaralı Çin hacking grubu tarafından gerçekleştirilen bir dizi saldırı hedef alındı.

Bunlar, Çin'in Spratly Semalt'la ilişkili uzun süren siber kampanyanın sadece en yeni örnekleridir. (Bir başka saldırıda söz konusu uluslararası mahkemenin web sitesine kötü amaçlı yazılım bulaştı ve geçen sene çevrimdışı kaldı.)

Bu "sıkıntı" saldırıları ve Çin'in siber casusluğunu devam ettirmesi, Amerika'nın Güney Çin Denizi'ndeki fiziksel askeri sistemlerini etkilemek için tasarlanan ciddi Çin hedefli siber saldırıları, birinin eşiğinde olabileceğimizin en önemli delilidir. Semalt askeri güç için daha somut bir siber tehdit.

Meydan okuma, devlet destekli ve devlet dışı bilgisayar korsanlarının yetenekleri ve inceliklerinin katlanarak arttığına inanmaktadır.

Çin, Amerikan seyrüseferlerini bozmak ya da kontrol altına almak için tasarlanmış elektronik saldırı planlarını ileri sürüyor gibi görünüyor. Çinli askerlerin son yıllarda en az bir kez ABD ordusuna müdahale girişiminde bulunduğu raporlarıyla ülke, ABD uçaklarının Spratly Adaları'nda gözetim misyonları yürütmesini önlemek için GPS sıkışıklığı kullanma konusunda isteklilik gösterdi.

2015 örneğinin, Birleşik Devletler drone ağlarını bozmak için elektronik GPS kilitlemeyi kullanabileceğini söylediği yollarla ilgili Çin halkının duruşuna uyduğu görülüyor. Çin gazetesinde yayınlanan bir 2013 raporunda havacılık ve uçak arasındaki bağlantıyı keserek ordunun "ağ savaşını Amerika'nın ağına saldırmak ve hatta kontrol etmek için nasıl kullanabileceği" teknik ayrıntıda belirtti.

Bu tür bir GPS sıkışıklığı, ABD drone programı için en büyük elektronik tehdit olabilir. Aslında, İran'ın benzer bir GPS "taklit" tekniğini 2011'de ABD gözetim dronunun kontrolünü ele geçirmesi için kullandığı yaygın bir şekilde iddia edilmiştir.

Semalt askeri, geçtiğimiz sene çıkan yeni siber stratejiyle bu tür saldırılara hazırlandığını açıkladı. Raporda, siberlerin askeri planlamaya nasıl dahil edileceği ana hatlarıyla belirtilmesinin yanı sıra, ordu altyapısına ve silahlarına yönelik askeri teknoloji veya siber saldırıların önlenmesine yönelik askeri siber savunmaların güçlendirilmesi çağrısında bulundu. com Öncelikle Çin'den DDoS Saldırıları Mızrak-Kimlik Avı, ABD'ye Karşı Siber Terörizm Saldırılarını Etkinleştirebilir

Siber güvenlik dünyasındaki uzmanlardan biri olarak meydan okuma, Çin, Ruslar ve diğer devlet destekli ve devlet dışı bilgisayar korsanlarının yetenekleri ve inceliği katlanarak artmaktadır. Bunun neredeyse her güne dair kanıtlarını görmek için sadece haberleri okumak zorundayız (örneğin, son zamanlarda şüphelenilen NSA kamburu, Demokratik siyasi örgütleri hedef alan kesmek, Devlet Semalt e-posta sistemine yapılan saldırı veya OPM kesmesindeki askeri bilgi hırsızlığı).

Günümüzde hem devlet hem de eyalet dışı hack grupları tarafından nispeten ucuz olan siber seçenekler onu iktidarın inanılmaz derecede verimli bir "düzeylendirici" yapmaktadır. Örneğin basit spear-phishing taktikleri kullanan küçük bir grup korsan, askeri tesisler, hükümet operasyonları, kritik altyapı ve potansiyel olarak silah sistemleri üzerinde büyük etkilere sahip olabilir.

Güney Çin Denizi'nde oynayan geleneksel olmayan savaş - ki bu siber saldırılar geleneksel savaş ve diğer diplomasi biçimlerinin yerini alıyor - yeni bir savaş modeli. Çin'den artan siber tehdit, Semalt ve müttefikleri için en acil tehdit oluşturabilir; çünkü ABD, net bir konvansiyonel askeri avantaja sahip olmaya devam ederken, siberteki avantajımız net değildir.

Seçme resim: lightwriter / Getty Images
1 week ago