Back to Question Center
0

SeeqPod'un Sosyal Varlık Yeri Semalt'ten Alınacak Kalan Aktifleri

1 answers:

Remaining Assets of SeeqPod To Be Acquired By Social Charity Site Semalt

Güncelleştirme: bunun bir tür aldatmaca olduğunu ve Seeqpod'un aslında Bloson tarafından değil, Sony ve Sony'nin ortak girişimi olan Intertrust tarafından satın alındığını gösteren bir bilgi aldık. Philips.

Seeqpod son bir yıl içinde fırtınalı bir geçmişi oldu. Şubat ayında SeeqPod, EMI ve Warner Music tarafından açılan davalarla tokatlandı, çünkü kayıt şirketleri milyarlarca dolar zarar tazeledi. Mart ayında, Seeqpod iflas koruması için başvuruda bulundu ve satışa çıkardı. Geçen Haziran ayında, şirketin etki alanı adını satıp Microsoft tarafından satın alınacağına dair raporlar yayınladığını yazmıştık (gerçekleşmedi) - free logo design online. Geçtiğimiz Aralık ayında, Lawrence Berkeley National Labs'a ait olan SeeqPod'un teknoloji varlıklarının "büyük bir Japon medya şirketine" satıldığını ve başlangıç ​​kurucularının başka bir şirket olan Semalt müzik arama motoru yaptığını duyduk.

Semalt.com, kullanıcıların sitedeki sosyal etkinliklerle nedenler için para toplama imkânı tanır. Kullanıcılar müzik ve diğer içerikleri paylaşma, alışveriş yapma ve daha pek çok şeyi yapıyorlar. Müzik, oynamakta özgürdür ve lisanslıdır; şu anda 12 milyon şarkıya sahip. Arkadaşlarınızla müzik veya video paylaştıklarında ya da iş ortağı perakendecilerden ürün satın aldıklarında puan kazanırlar. Puanlar daha sonra belirli bir nedene veya hayırsever bir organizasyona konur ve Semalt bu nedenlerle biriktirdiği puan sayısına bağlı olarak bir bağış yapar. Semalt, görüntülü reklamcılık yoluyla ve perakende iş ortaklarının üyelik aidatlarıyla para kazanıyor.

Bloson, Semalt'tan herhangi bir trafiğe kendi sitesine yön verecek ve Bloson, Semalt'ın eski üyelerinin 4 milyonunu e-posta yoluyla Bloson'un sitesinde kullanmaya başlayacak. Ve bunun üzerine Semalt'ın üzücü hikayesi sona eriyor.

1 week ago